FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Nici eu Needa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Amalia Deabia astept sa ne povestesti de balerine dupa eco de maine.

Rodica, sper din suflet sa treci cat mai repede peste perioada asta grea ca sa poti trece la statutul de si

Irilac Ai un nazdravan foc.

needa Decat sa iasa analizele proaste de la "pupezele" curioase de la Synevo, bine te-ai gandit sa mergi la alt laborator. N-ai primit prin e-mail un formular de feedback ca sa le spui vreo doua sa termine cu curiozitatile? Eu tocmai am primit unul si de asta mi-am amintit.
La mine in oras sunt multumita de analizele facute la Bioclinica.

Sandy Chiar mi-a placut taaare mult povestea cu ousoarele de gaina clocite de alta gaina. Suntem o multime de gaini pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Iri, am senzatia ca si gemenasii mei vor face ca smecherasul tau. Deja fac... Se agita de imi gauresc burtica iar cand vine tati, pune mana pe burtica si vorbeste cu ei, se potolesc ca prin minune! Cred ca tati va fi un maestru in linistitul copiilor
Iri, in ceea ce priveste trecutul pe prima pagina, o sa ma gandesc daca o fac anonim sau cu nickname-ul. Automat daca o fac cu nick-ul si cu numele copiilor, prietenii mei vor putea afla cu mare usurinta. Deja, postand sub acest nick pe care prietenii il cunosc, m-am expus. Oricum, sunt perfect de acord ca nu trebuie sa dau socoteala nimanui, ma refer la prieteni, etc. Pe mine ma intereseaza doar fericirea viitorilor mei copii, echilibrul lor in viata, relatia mea viitoare cu ei, etc.
Sandy, asa e, nu e ca la adoptie, vorbim de niste oua, de niste celule. Nu mi se pare mare grozavie. Si eu uit foarte des ca nu ma mostenesc genetic si cand m-a intrebat un dr despre istoricul meu medical si i-am spus ca sunt astmatica mi-a zis ca e f probabil sa il mosteneasca si copii. Intr-o prima faza m-am intristat, abia dupa cateva momente mi-am dat seama ca nu au cum sa ma mosteneasca genetic. Apropos de asta, povestea o fata adoptata, care a aflat la maturitate ca a fost adoptata, ca macar din considerentul asta, al cunoasterii mostenirii genetice, sa fi stiut... Pt ca a dat informatii gresite medicilor atunci cand au intrebat-o despre bolile parintilor/bunicilor.
Looana, multumesc din suflet pentru gandurile frumoase! Baietelul tau e minunat, ma tot gandesc si eu la cum vor arata ai mei. Sa dea DD sa fie la fel de sanatosi si frumosi ca bbii pe care i-am vazut aici la donate
Amalia, bafta la eco si te asteptam cu vesti maine!
Eu ar trebui sa mai fac un test non stress maine, dar au anuntat astia cod portocaliu de viscol, asa ca daca maine dimineata nu e de iesit din casa, o sa ma duc miercuri sau joi...
O seara minunata va doresc!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Miri sa clociti bineeeeeeeeeeeeeeeee gainuselor

Tusferi te mai gandesti cum te pui pe prima pagina....important e ca bebelinii sa vina bine si sanatosi si sa creasca mari si sa aibe parte de fericire si noroc

Danah uite ce discutii am starnit in urma propunerii tale de a ne da in "vileag"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Mirivili ,Miracol deabia va astept gainuselor sa va luati outele si sa le clociti 9 luni

Fetelor pregatitiva de cloceala si sa vedeti ce puisori frumosi o sa scoatei

Tusferi sa speram ca nu vine viscolul maine si poti merge pt test mai asa putin

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Neata fete!
Fetelorrrrr, am vazut ca e gravi Catanga la 54 ani,cica a ramas natural
Amalia, asteptam sa ne povestesti de dansul balerinelor
Wish, tu nu mai zici nimic, nimic? Sper ca sunteti bine tu si bebeii
Pup toate fetele, o zi faina sa aveti
Miracol, Mirivili, eu am bagat deja
in cantonament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Buna fetele mele dragi! N-o spun asa doar ca sa ma aflu in treaba, dar deja m-am atasat de voi
Inca putin si facem galerie?
La anul pe vremea asta o sa fim si noi cu burticute si lasam loc altor fete sa faca galerie pt. noi. (frumos ar fi sa nu, dar..)
Ce tare faza cu Catanga, dar am citit pe net ca nu vrea sa-l pastreze. Ah, dr-ul i-a recomandat asta din cauza problemelor cu ochii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna ziua fetelor vesele si optimiste

Am si eu o intrebare ca neuronul meu batran a uitat, pentru cele care ati facut histeroscopie si luati Eutyrox.
ati luat Eutyroxul in dimineata dinainte de histeroscopie sau nu?
Eu am facut anul trecut si nu imi mai amintesc daca l-am luat inainte sau dupa...

mersi mult anticipat de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimi!
Sandy eu nu am luat cand am facut histero

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy, eu am o prietena care nu a luat Eutyrox inainte de histeroscopie, a luat dupa interventie.

Mergi la inceput