FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Fete, ce laborator din Bucuresti imi recomandati pentru a face analizele de sange pe care le cer cei din Brno? Si vreau sa mai repet si analizele pentru tiroida si alte cateva uzuale.
La mine in oras nu e decat Synevo si parca as mai schimba laboratorul.Mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna Needa,

la Victor Babes sau Regina Maria. Eu zic ca e ok si la Synevo, ca sa scutesti transportul. Nu cred sa dea gres in asa fel incat sa influenteze cu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Speranta
Am incredere in analizele de la Synevo, dar sunt niste pupeze la recoltari, ma stiu de cand faceam Betahcg la Fiv.
Foarte curioase, ca sa nu zic nesimtite.Dar uite ca am zis
Din cauza asta m-am gandit sa schimb laboratorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

buna fetelor
Noi am fost la psiholog cand ne-am decis pentru donate,e obligatoriu.Ne-a sfatuit ca in cazul in care vrem sa-i spunem copilului de unde vine trebui sa o facem la o varsta foarte mica,exact cum ai zi tu Tusferi cu povestioare,ne-a dat si carti pentru copii cu desene frumoase,care sa ne ajute sa-i explicam.In nici un caz nu trebuie sa afle la varsta adolescentei,e foarte periculos.La noi stiu doar parintii mei,au acceptat ideea foarte usor ei fiind de la inceput alaturi de noi in toti acesti ani in care am facut tratamente,li se pare foarte normal.Despre prieteni,nu-mi fac probleme, nu stiu sau poate banuiesc dar eu nu am de gand sa le confirm,stiti cum e, daca o sa vina bebele o sa vorbeasca un timp dupa care o sa uite Important e sa reusim si apoi mai vedem noi.

o saptamana frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Needa,

ele intreaba tu raspunzi scurt si la subiect, fara prea multe detalii si gata. O sa faci o noua incercare si cu asta basta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Tusferi esti tot timpul in gindul meu si ma bucur ca sunteti bine si inca te bucuri alaturi de ei pe zi ce trece,vreau sa-ti urez zile usoare incontinuarie si sa te ajute DD sa treci cu bine si sa te bucurii alaturi de ei cind va veni momentul fericiri,si sa fiti sanatosi cu toti.
Fetelor am citi finalul din ceea ce ati scris legat de cum le spunem prieteni apropiati sau familie...etc.Nu stiu dar eu pot spune ca mie aproape mie ca sters din cap legat de donatoare,cit am fost insarcinata 9 luni cu bb m-am bucurat de fiecare zi care trecea alaturi de el,eu i-mi aduc aminte abia cind intru aici.De dat explicati parintilor,frati,surori ,rude prietene stiu un lucru ca nu datorez nimanui nici ceea mai mica explicatie .Copilul meu seamana mult cu sotul desi multa lume zice ca are si de la mine ,ceva si de la sora lui e sanatos si suntem fericiti cu toti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Looana dulce pe amandoi sunt deacord cu tine de ce sa dau explicati cuiva?Pai cand am suferit eu ca un caine si ma durea sufletu si ma simnteam pustiita pe dinauntru a suferit alcineva in locul meu sau pt mine sufletele ce le port in mine sunt ale mele si punct nu exista donatoarea pt mine sa fie sanatoasa si DD sa o rasplateasca pt gestul ei dar eu sunt mama lor

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor..
amalia si Looana...subscriu la ce ati scris voi!!Corect, exact asa gandesc si eu!
tusferi, ai mult curaj si sunt sigura ca Dumenzeu e alaturi de tine!
iri, ce prapadit de copilas ai tu ala fata draga??va pupic...asa zici ca sunt norocoasa?oare de ce?
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Eu ma voi gandi la asta dupa ce o sa se intample pana atunci ma gandesc doar sa dea DD sa strang un pui mic de om in brate care sa-mi zica mama. tuturor.


Needa eu am facut analize si la Synevo si la Regina Maria. Rezultatele sunt comparabile ca i-am verificat, asa ca daca vrei sa schimbi poti sa le faci linistita cu Regina Maria, toate.

Tusferi subscriu tare la ce ai zis tu; eu stiu pe cineva care a aflat la 14 ani ca parintii ei nu sunt parintii ei naturali de la binevoitori care s-au scapat...; a avut un soc si si-a revenit foarte greu; cel mai trist a fost ca nu a inteles de ce au "mintit-o" si apoi restul intrebarilor.
Asa se si recomanda la adoptii sa le spui cat mai devreme intr-un fel unic in care sa se simta speciali si astfel trec mai usor iar cand sunt mari vor aprecia si vor respecta asta.
La donate insa e mai simplu parca spunea o data Brigi sau Bichi -de fapt e la fel ca si oulae de gaina clocite de alta gaina. Puii sunt ai gainii care a clocit ouale...

La mine cu surogata va fi mai complicat desi certificatul va fi direct pe numele nostru.

Te pupic pe tine si dragalasii tai care mai au un pic si vin la intalnirea cu mamica lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy, multumesc
Eu nu mai vreau zapadaaaaaa
La mine ninge cu niste fulgi mari, chiar mi s-a luat de zapada, de cizme si haine groase.

Mergi la inceput