Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #8#

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

La noi ninge! rau! Deja in curte are cativa cm...
m-am speriat ingrozitor cand m-am trezit si m-am uitat pe geam.
Multumesc Bubu. Imi e tare greu sa vad ditamai ursu ca zace ca un copil.
Si noi am pierdut baiatul acum cateva luni. In real. A fugit prin multime. Sotul era in spatele lui...o fractiune de secunda... copilul a facut cale intoarsa la un bancomat iar sotul a iesit din supermarket. Cand ne-am intalnit si am vazut ca nu e cu baiatul am paralizat de frica. L-am gasit repede dar am trait niste momente ingrozitoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Buna dimineata, dragelor!
La noi e frig si urat rau. Abia astept sa treaca nenorocita asta de vreme si sa vina primavara.

Referitor la tuns: eu zic ca nu indeseste parul, ca e genetica treaba, insa il intareste. Cu toate astea nu am tuns-o niciodata scurt de tot pe Andreea si nici nu am de gand sa o fac cu nici una din ele.

Cellena am copiat reteta si acum iti poarta numele

Am facut si eu 2 torturi pt mama, ca am sarbatorit-o si duminica si ieri si cel de duminica se terminase. O sa pun poze pe picassa cand am putin timp,

Acum plec sa plange Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Angiuta am citit cu sufletul la gura patania voastra,zici ca eram intr-un film,groaznic sentimentul cred.Bine ca l-ati gasit repede.

Aseara am clacat,am bocit de nu mai puteam ca nu dormea.La 1:30 s-a culcat.Pur si simplu m-a innebunit,eram si nedormita cu o noapte inainte si nu vroia sa doarma.Nebuni suntem noi ca are acelasi program si speram in fiecare zi ca sa si-l schimbe singur.Da de unde...
De azi nu il mai las sa doarma ziua,ca el ziua doarme si 4-5ore adunate.Plus ca intotdeauna pe la 8-9 dupa baitza doarme jum de ora,dar se trezeste si cu chef de joaca.Degeaba luminile sunt stinse,degeaba noi nu vorbim cu el,il pun la san dar el mananca si cand termina rade si gangureste.
Am mai incercat aseara treaba cu ceaiul.Si cand s-a trezit la 4:30 aveam ceaiul cald pregatit (baby calm),l-a luat mama in brate si i-a dat.A supt vreo 3-4guri si a adormit.L-a pus in patut si in 5min s-a trezit urland,iar i-a dat ceai dar nu a mai vrut sa suga si s-a pus pe un plans sa te tii.Am cedat si i-am dat san,a supt de zici ca era nemancat de 1luna.Dar eu perseverez,nu ii trebuie mancare noaptea ca nu depune nici un efort sa aiba nevoie de energie.
Gata eu nu mai iau cezarette, ca le iau degeaba avand in vedere ca iti taie cheful complet.Sper sa imi revin si dupa ce nu mai alaptez revin la preferatele mele yasmine.Plus imi faceau o pofta de mancare...
Vrem si noi la bazin,poate gasim cumva o metoda sa mergem vinerea cand o sa fiu si eu libera.Eu as vrea din mai sa il duc.
Cellena reteta e senzationala,dar sotulica insista sa tinem regim asa ca iepuri ne facem si noi.Azi telina cu morcov si mar fara maioneza,diseara salata verde cu ciuperci.
Gina frumoase fete ai,le-am vazut pe facebook
De azi dim ma chinui sa dau send,e scris mesajul de vreo 2 ore



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Salutare fetelor
cred ca si al meu e la puseu..pt ca de vreo cateva zile mananca des noaptea, el care nu mai manca noaptea decat de maxim 2 ori..acum mananca din 2 in 2 ore..uff...

Cellena eu o topesc numai la microunde intr-un bol mic de ceramica.insa trebuie avut grija ce cuptor aveti..eu il dau la o putere mai mica..cred ca 80w si las ciocolata intotdeauna la topit impreuna cu 2 linguri de lapte sau un pic unt undeva la 60 de secunde pt o tableta de 100 de gr si cresc timpul in fct de cata ciocolata topesc, apoi o uniformizez ffff bine cu un minitel. Absolut niciodata nu mi s-a ars ciocolata cum tot aud in jur..cred ca tine de puterea microundelor, ti-am zis..si in fct de ciocolata. Cea cu cacao mai multa necesita un timp mai amre, cea cu lapte un timp muult mai mic.

Dana000 la ce bazin vrei sa mergi tu? zi-mi si mie .


eu azi am facut o prajitura inteligenta.ca am oua multe de la tara si deja nu stiam ce sa mai fac cu ele..:))

am pus si eu pozele de la Botez pe picasa:

https://plus.google.com/photos/102193628299565059717/albums/5859599776601220033?banner=pwa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

cred ca facem o gasca...deja 4 suntem care vrem inot pt copiii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Ce bine ar fi sa putem sa ne organizam sa mergem impreuna sa ne socializam bebelusii intre ei si noi intre noi

Mami de strumf Ema (14.12.12)
www.facebook.com/VandaDesigns" target="_blank">Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Am mai pus si eu poze pe picassa. Ma doare de ieri capul cumplit! Si ar trebui sa mergem la restaurant sa mai stabilim niste detalii pentru botez
Merci Dana. Si tu ai o frumusete de flacau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Angiuta, cunosc sentimentul...iti fuge pamantul de sub picioare. Am pierdut-o si eu pe nepotica mea in mall. Pana s-o gasesc cred c-am imbatranit 10 ani...
Mami, ft. frumoase pozele de la botez...nu imi dau seama cu cine seamana Ivan, parca cu amandoi
Gina, ce ochisori are Sofia. Seamana cu Andreea, sunt ft. frumoase fetele tale! Sa va traiasca!
Angelique, am vazut pozele de la botez...eu zic ca nu incape indoiala, Stefan seamana cu tine!!! Cum mai e frumosul mic?
Dana, nu stiu daca a-l obosi peste zi e o solutie buna...Cred ca esti cu nervii la pamanat..Rabdare, mamico, trece si perioada asta.
Felicitari pt. succesul de la job! Vinerea libera e ceva!
Ina, sedere cat mai placuta acasa si Paste fericit!

Onutz, ce mai faceti??? Nu mai stim nimic de voi!

Eu iar sunt franta, Victor e tot mai marait, peste zi are reprize de somn de cate 30 de min, mananca ft des...Sigur e puseul pe care il resimtim multe dintre noi in perioada asta, din cate vad.
Azi noapte m-am trezit la 4 pt. a-l alapta (deja ma trezesc din instinct) si baiatul meu dormea de-a latul patului...cum a ajuns asa, nu stiu, s-o fi rotit el...Dar se tareste tot mai mult si mai bine...urmeaza mersul de-a busilea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, dragelor
Eu va tot citesc si nu apuc deloc sa va raspund...
Luci doarme 30-40 min ziua si atunci va citesc,cand sa va raspund se trezeste si nu-mi place sa-l las sa urle. Il mufez un pic, il pup, rade, ne jucam si tot asa
Alaptatul merge inainte, tot cu supliment seara, dar azi ma simt curajoasa
Fetele care mai aveti copilasi, ma inclin in fata voastra, nu stiu cum reusiti, ca pe mine ma solicita maxim Luci. Nu ma plang, dar credeam ca va fi mai usor
S.ellena, eu vred ca Eva ta a luat bine in greutate, avand in vedere ca este alaptata exclusiv, mai ales ca s-a lungit exact cat Luci al meu. Apropo de Luci, vinerea trecuta aveam 7 kile de dulceata
Si eu zic sa mai astepti cu diversificarea pana la 6 luni
Mami, Iv al tau a crescut ca din apa, felicitari avand in vedere faptul ca mai am 10 pagini de recitit ca sa raspund, probabil e tardiv, dar parerea mea e ca bebelusul si catelul n-ar trebui sa imparta cada. Imi imaginez ca e f greu, stand la bloc. Eu as spala cada cu Sano crema pt curatat, apoi cu Domestos si limpezit f f bine
Laurika, felicitari pt cei 5 ani de casnicie, La multi ani fericiti impreuna! Si felicitari pt botez!
Macarie, noi inca nu avem dintisori
Bubu, vad ca te-ai lamurit intre timp cu puseul
F frumos avatarul tau, dar mie mi-e dor de Nicholas acolo
Mena, asa cum ti-au spus si fetele, Gabriel are de recuperat prematuritatea si cred ca se descurca minunat
Multimim pt saituri, si eu citesc emigrantiintenerife, mi se pare minunat si legat de asta (cine citeste acolo stie de ce) de 3 zile mananc aproape numai cruditati, oua si branza, f f putina carne, daca mi-e pofta de ceva dulce- miere si diferite seminte- susan, nuci alune. Ma simt minunat.
Ipraty, multumim pt sugestii
Aschiuta, draga de tine din pacate cam asta e pretul pe care il platim pt fericirea pe care ne-o aduc minunile noastre... Burta mai am si eu... oho... zici ca-s in 7 luni... am 75 de kile acum (75 de kile de dulceata ), vergeturi nu mai zic, sani cu vergeturi si lasati... nu vreau sa-mi aduc aminte, ma concentrez pe Luci deocamdata...
Cellena, eu doar spal jucariile
Nu pot sa cred ca au venit cu animalele in vizita


Trimit ca s-a trezit, revin mai tarzior... va pup si va iubesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Onutz, cateii sunt ai nostri, dar i-am pasat lor pana mai creste asta mica. Eu ma bucur cand vin, pentru ca mi-e dor de blanosi si abia astept sa-i luam inapoi (pe pa vara-toamna probabil).

Mami de strumf Ema (14.12.12)
www.facebook.com/VandaDesigns" target="_blank">Creatiile mele

Mergi la inceput