Noua versiune Desprecopii.com

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

de acord cu diacriticele.
de acord cu subiectele sticky. unele nu se mai citesc de mult timp si totusi raman pe prima pagina, mai mult incurca.


si cu cei care gasesc incomod sa tot "scobeasca" dupa diacritice ce se va intampla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

diacriticele sa fie optionale, nu obligatorii.

copierea si postarea unui text cu diacritice sa nu mai fie transformat automat, pe forum, in mesaj cu "gogomarle" cum se intampla acum.

de atata amar de ani scriu fara diacritice pe computer, incat mi s-ar parea aiurea/greoi sa incep acu' sa le dibui pe tastatura. de mana nu prea mai scriu, asa ca m-am invatat fara diacritice, nu ma deranjeaza lipsa acestora, se intelege din text si context despre ce este vorba.

daca este posibil, in noua versiune, v-as ruga sa pastrati aspectul luminos, aerisit, sa nu introduceti fonduri sau culori/nuante prea intense, devine obositor sa citesti. nu stiu cati useri de pe DC au cont pe softpedia, de exemplu. acel forum mi se pare prea mohorat, intunecos dpdv al fondului ales (un bleu-gri tern)


ca tot mi-am amintit : in noua versiune, ce-ar fi sa avem posibilitatea sa folosim punctele acumulate ? am strans o gramada, in afara de a-mi "cumpara" efect glow si o anumita culoare la username, ce mai pot sa fac cu aceste puncte ? daca tot nu pot fi folosite, ce rost mai au ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu imi doresc sa mearga forumul rapid si pe IE ... sa se incarce paginile ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

- imbunatatirea sistemului de cautare
- posibilitatea (nu obligativitatea) de a folosi diacritice
- vizibilitatea mai buna a emoticoanelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Diacritice - check
Cautare imbunatatita pe forum - check
Semnaturi/Tickere - check
Notificari pe forum/mail - check
Urmarire subiect + Notificari- check
Incarcare mai rapida in Explorer - ckeck (aici o mica paranteza: s-ar putea ca in primele zile dupa lansare sa avem probleme tehnice care sa duca la o mai buna ajustare/configurare a platformei dar dupa aceea trebuie sa fie mult mai rapid)

Deci pana acum nu m-ati surprins cu nimic care nu o sa avem :)
Mai incercati!

Ce va asteptati de la:
- Bazar
- Umanitare
- Ce se asteapta aceeia care doresc sa isi lege mica afacere de desprecopii?

Referitor la obisnuirea cu noul design: da, aici o sa fie o problema pentru ca o sa arate altfel si cu siguranta o perioada o sa fie mai confuza. Dar sper sa dam dovada de intelegere si flexibilitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Referitor la obisnuirea cu noul design: da, aici o sa fie o problema pentru ca o sa arate altfel si cu siguranta o perioada o sa fie mai confuza. Dar sper sa dam dovada de intelegere si flexibilitate.


Eu astept cu interes noul design.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

-o cautare mai buna
-subiectele sticky de pe prima pagina, care nu mai sunt de interes
-posibilitatea ca topicurile sa aiba mai mult de 20 de pagini; mi se pare extrem de putin 20 de pagini, daca e o discutie mai aprinsa se consuma imediat, iar in capitolele inchise din urma... la revedere, nu te prea mai uiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

-o cautare mai buna
-subiectele sticky de pe prima pagina, care nu mai sunt de interes
-posibilitatea ca topicurile sa aiba mai mult de 20 de pagini; mi se pare extrem de putin 20 de pagini, daca e o discutie mai aprinsa se consuma imediat, iar in capitolele inchise din urma... la revedere, nu te prea mai uiti

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.

Asta se poate si acum ma refer la punctul 2 si 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

credeti ca exista posibilitatea ca in mesajul pe care il primim in momentul in care un user a dat aprob/dezaprob la o postare sa apara si postarea care a fost aprobata/dezaprobata (sau macar o parte din ea)? sa nu mai trebuiasca sa deschizi de nspe ori un topic sa vezi despre care postare e vorba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

credeti ca exista posibilitatea ca in mesajul pe care il primim in momentul in care un user a dat aprob/dezaprob la o postare sa apara si postarea care a fost aprobata/dezaprobata (sau macar o parte din ea)? sa nu mai trebuiasca sa deschizi de nspe ori un topic sa vezi despre care postare e vorba...


Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)

Si daca sunt 50 de aprobari si 50 de dezaprobari la acealsi mesaj, sa primesti 100 de mesaje cu subiectul respectiv?
Nu ar fi bine deloc.

Mergi la inceput