Noua versiune Desprecopii.com

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am vazut la profil ca este undeva in dreapta jos,numar vizualizari profil...s-ar putea sa vezi ultimele 5 persoane care ti-au vizualizat profilul?Sau macar ultimele 3?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

credeti ca exista posibilitatea ca in mesajul pe care il primim in momentul in care un user a dat aprob/dezaprob la o postare sa apara si postarea care a fost aprobata/dezaprobata (sau macar o parte din ea)? sa nu mai trebuiasca sa deschizi de nspe ori un topic sa vezi despre care postare e vorba...


Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)

Si daca sunt 50 de aprobari si 50 de dezaprobari la acealsi mesaj, sa primesti 100 de mesaje cu subiectul respectiv?
Nu ar fi bine deloc.


\postarile ar putea fi numerotate la fiecare subiect/capitol si ar primi doar mesaj: ai primit aprob la subiectul x comentariu y", sau "userul z a aprobat mesajul y la subiectul x"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu nu stiu...'oi fi eu mai putzin pretentzioasa,nu stiu,ins aunele doleantze mi s epare exagerate.

Daca doresti NEAPARAT sa vezi cine tzi-a votata pozitiv/negativ postarea(asta inca odata arata cit d emult cintareste totusi functzia asta pentru unii),pai te duci frate si vezi...ca doar pe tine te intereseaza.

La fel,nu vad ce importantza are care sunt ultimii membri care mi-au vazut profilul!

Sunt parerile mele ,nu o luatzi personal.

Eu imi doresc un forum care...sa mearga repede,si bine!
Pina nu vad nooua versiune,nu pot spune altceva.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@nadaflorilor - statistic discutand cele mai multe reactii au fost de genul "nu ma intereseaza cine mi-a aprobata un mesaj sau altul" nu doresc astfel de informari - motiv pentru care a aparut si functia de anulare a acestei informari.

Pe de alta parte daca ar fi doar un counter asa cum sugerezi tu si o singura informare - matematic ar fi corect doar pt prima informare cand counterul ar avea valoarea 1, pentru ca deja la valoarea doi conform algoritmului propus de tine nu ar mai trimite o noua informare ea fiind deja trimisa. Poti sa extrapolezi pentru variabila respectiva Z pentru o valoare X unde X ia care valoare vrei tu.

Pe de alta parte noua platforma va fi 100% diferita. Total diferita. Si eu sunt curios de impact. Este conceptual diferita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cuvantul impact ma face sa ma gandesc la un meteorit...

Va mai semana cat de cat cu ce e acum?

Sau va fi complet diferit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu abia astept sa fie ceva cu totul altfel pe noua platforma.
Intotdeauna mi-au placut schimbarile de acest gen.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Am vazut la profil ca este undeva in dreapta jos,numar vizualizari profil...s-ar putea sa vezi ultimele 5 persoane care ti-au vizualizat profilul?Sau macar ultimele 3?



Dupa mine n-are nici o importanta asta...Nu-s curioasa. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

credeti ca exista posibilitatea ca in mesajul pe care il primim in momentul in care un user a dat aprob/dezaprob la o postare sa apara si postarea care a fost aprobata/dezaprobata (sau macar o parte din ea)? sa nu mai trebuiasca sa deschizi de nspe ori un topic sa vezi despre care postare e vorba...



Si daca sunt 50 de aprobari si 50 de dezaprobari la acealsi mesaj, sa primesti 100 de mesaje cu subiectul respectiv?
Nu ar fi bine deloc.

pai oricum primesti 100 de mesaje daca sunt 50 aprob si 50 dezaprob la o postare, nu? zic si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

credeti ca exista posibilitatea ca in mesajul pe care il primim in momentul in care un user a dat aprob/dezaprob la o postare sa apara si postarea care a fost aprobata/dezaprobata (sau macar o parte din ea)? sa nu mai trebuiasca sa deschizi de nspe ori un topic sa vezi despre care postare e vorba...


Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)

Si daca sunt 50 de aprobari si 50 de dezaprobari la acealsi mesaj, sa primesti 100 de mesaje cu subiectul respectiv?
Nu ar fi bine deloc.

pai oricum primesti 100 de mesaje daca sunt 50 aprob si 50 dezaprob la o postare, nu? zic si eu...


Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)

Daa nu doresti sa primesti atunci nu primesti- am precizat asta mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

@nadaflorilor - statistic discutand cele mai multe reactii au fost de genul "nu ma intereseaza cine mi-a aprobata un mesaj sau altul" nu doresc astfel de informari - motiv pentru care a aparut si functia de anulare a acestei informari.

Pe de alta parte daca ar fi doar un counter asa cum sugerezi tu si o singura informare - matematic ar fi corect doar pt prima informare cand counterul ar avea valoarea 1, pentru ca deja la valoarea doi conform algoritmului propus de tine nu ar mai trimite o noua informare ea fiind deja trimisa. Poti sa extrapolezi pentru variabila respectiva Z pentru o valoare X unde X ia care valoare vrei tu.

Pe de alta parte noua platforma va fi 100% diferita. Total diferita. Si eu sunt curios de impact. Este conceptual diferita.


eu sunt unul dintre cei care au anulat notificarea inca din primele zile...dar ma gandeam ca era o solutie pentru cei care vor sa stie cine le-a aprobat mesajul, ca asa cum spunea cineva o fi enervant sa iei un subeict cu n pagini la rasfoit sa iti verifici fiecare mesaj in parte la aprobari.... eu una am gasit stresant sa deschid inboxul si sa gasesc 10 mesaje cu subiectul "ai primit aprobare etc..."...nici nu mai tin minte cum suna

Mergi la inceput