FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

fete albe
lizafelicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am tot intrebat pe la farmacii de preturile medicametelor din schema de tratament .Partea urata in aara de preturi :) este ca nu gasesc puregon.voi de unde l-ati luat?va rog indrumati-ma si pe mine undeva ca nu gasesc si schema imi bate la usa.
poop
p.s ce parte din tratament ma sfatuiti sa cumpar pentru inceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Faraciile Tinos,Sensi blue,sau Tei,ia tel.de pe net,acolo au Puregon 300ui sau 900 ui...trebuie sa-ti iei de la clinica pen-ul...
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

P.S.incearca la inceput 10 f menopur,ia dipherelin-ul si 300 ui puregon,dupa care completezi cu menopur in functie de dezv.ovocitelor,puregonul cred ca 300 ui e suficient...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

am uitat sa intreb daca e obligatoriu sa cumpar pregnylul de la MMF?el l-am gasit la sensiblue si costa 15 ron fiola de 5000 ui deci in total ar costa 30 ron 10000 ui cat am eu pe schema, pe cand la mmf costa 90 ron si e destul de mare diferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

pety pt ca puregonul e f scump, eu imi cumparam doza de la o monitorizare la alta si bine am facut pt ca la a 2-a mi-a scazut doza iar de la a 3-a mi-a scos de tot. vezi si la PharmaLife de la Grivita daca au, eventual vorbeste cu una din farmacii sa te asiguri ca au/iti aduc in timp util.
cumintica corectez imediat ! si abia astept luna viitoare sa te "avansez" pe cealalata lista


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Liza felicitari, mamica fericita!
Sa creasca mare printesa, sa va umple sufletele numai cu bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Qiao multumim pentru completari , sincer ai facut ceva treaba in weekend.

Pety daca ajungi in Bucuresti si eu iti recomand Farmacia Tei. Cand am luat Puregon-ul mi-au dat si pen-ul gratuit tot ei (nu l-am luat de la clinica). Eventual sa suni inainte sa te asiguri ca-l au in stoc (acum de ex. imi rezulta ca nu l-ar avea: https://comenzi.farmaciatei.ro/advanced_search_result.html?search_in_description=0&keywords=puregon).
O alta varianta cum stiu ca au mai facut alte fete (nu mai dau nume, hi hi hi ) a fost sa-l achizitioneze de la MMF (cu ocazia venirii ptr monitorizari) si in situatia in care ulterior s-a dovedit ca urmare a modificarii schemei nu mai aveau nevoie de el, l-au dat inapoi si si-au primit banutii.

Pregnyl-ul nu l-am luat nici eu de la MDL, imi imaginez ca este aceeasi substanta - indiferent de unde-l cumperi, nu avem cum sa gresim. Eu cand am intrebat la MMF de ce trebuie de la ei, raspunsul a fost ca distribuitorul le aduce numai lor si ca nu au info sa se mai gaseasca la o alta farmacie din Buc. Ei bine, eu l-am luat tot de la Farmacia Tei (mai ieftin) - dar vezi ca acolo ai nevoie de reteta si initial Pregnyl-ul nu apare pe reteta pe care o primesti - e doar in schema. Mie mi l-au dat pe baza schemei plus reteta pentru restul medicatiei. Deci daca ai gasit un pret mai bun ia-l direct.

Crystyne mi-e dor de o zi cu soare.

Liza numele fetitei are legatura si cu ziua de sambata, asa-i? I-ai pus numele intentionat stiind ca este aproape de aceasta zi - Sf. Teodor - sau ti-ai dorit acest nume si a fost doar o coincidenta? Indiferent de varianta, sunt sigura ca Sf Teodor o va ocroti, astfel incat sa aiba parte de o viata frumoasa cu multa sanatate si fericire, inconjurata fiind de oameni "frumosi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Hey fete albe

Ellada si mie imi este tare dor...

Petyclexane ai gasit?sau nu ai in schema? eu de data sta am Gonal in loc de Puregon...dar data trecuta mie nu mi-au ajuns 900 am raspuns mai greu...asta a fost in cazul meu...

Qiao multumim pentru modificari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

da,am gasit clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Liza, felicitari!!! Sa fiti sanatoasi, fericiti si baftosi toti 3
Pety, eu am folosit farmacia Alisa ... au fost super ok .. mi-au facut comanda la ceea ce nu aveau pe stoc, iar cand mi-a fost schimbata schema mi-au primit inapoi Puregon-ul (aveam inca bonul )
Daca ai nevoie de pen sa-mi spui, eu in noua schema am Gonal F

Mergi la inceput