FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Annikadraga mea ...se pare ca Gonalu o sa ne poarte noroc.. o sa vezi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eheee, a fost o vreme canbd Pregnylul nu s egasea prin farmacii
Cum mamica Alilumi nu a mai avut timp sa ne mai viziteze, m-am gandit sa ii tin putin locul cu ... un sfat

Un psiholog ii invata pe cursantii lui despre "managementul" stressului. A luat un pahar de apa si s-a plimbat prin sala ... in liniste. Toata lumea astepta o intrebare de genul - este pe jumatate plin sau pe jumatate gol. La un moment dat s-a oprit, a ridicat paharul si si-a intrebat auditorii: "Cat de greu este acest pahar cu apa". Mirati, cursantii au dat raspunsuri intre 250 si 500 ml. Raspunsul psihologului a fost urmatorul: Greutatea absoluta nu conteaza. Conteaza cat timp il vei tine ridicat. Un minut - nici o problema. O ora - o durere de brat . O zi - iti paralizeaza bratul. In fiecare din aceste 3 cazuri greutatea paharului nu se schimba. Se schimba doar timpul ... si cu cat e mai lung, cu atat mai greu este. Stresul si grijile din viata sunt asemenea paharului cu apa. Daca te gandesti putin la ele ...nu se intampla mare lucru. Daca te gandesti mai mult la ele...incepe sa te doara sufletul. Daca te gandesti tot timpul la ele - iti paralizeaza mintea...nu mai poti sa faci nimic.

De aia este important sa te eliberezi de stres. Cand ajungi acasa pe seara...lasa-ti grijile deoparte. Nu le purta cu tine in noapte.

Pune paharul jos ! (daca poti)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

de iarna pentru fete albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Am vazut pe facebook poze cu puiul Lizei.........este o frumusete si o bucalata .............felicitari mamicule din tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Fetelor, va multumesc pt felicitari
Arabela, am nascut prin cezariana la Medlife. Fetita avea dubla circulara si n-a coborat, trecusem de termen si contractiile nu s-au declansat. A fost dureroasa refacerea dupa operatie, dar cand imi vad fetita si stiu ca e bine, sanatoasa, nu ma mai doare nimic.
Ella, n-am stiut ca e sf. Teodor sambata. Asta e numele pe care mi l-am ales de ani de zile... asteptand sa vina "darul lui Dumnezeu"
Qiao, "nasa" Teodorei Sa stii ca n-am mai avut cu mine poshetuta verde , iar sotul a avut de asteptat foarte putin pana si-a vazut comoara, mai putin decat la punctie.
Va pup pe toate si astept vesti la fel de bune de la voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

ce frumos, liza
sa fiti sanatoase amandoua
ai nascut tot cu dr albu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Doamnele mele dragi,
va imbratisez citindu-va... ca de scris... veti vedea si voi insiva cum nu mai este timp...
tin pumnii pentru reusite, felicit proaspete mamici si... pupici virtuali la pitici!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna, va doresc tuturor celor aflate in tratament multa bafta si ve-ti vedea ca totul va fi bine.in legatura cu medicamentele eu mi le am achiztionat de la Faracia Tei menopur-ul si dipherelin-ul iar clexane 0.4 de la Sensi Blue, farmacia Tei nu il are. eu nu am avut pe schema gonal sau puregon. culmea ca la 2 dintre inseminari pe care le-am facut in 2011 am facut si menopur si puregon si nu a fost chiar ok. La fiv din dec2012 am facut doar menopur. oricum acum depinde de fiecare dintre noi. important este sa avem incredere in noi si in dr Albu si totul va cum ne dorim. Legat de Menopur, mie mi-au mai ramas 5 fiole si voiam sa stiu daca este cineva interesata. este in termen (expira in iunie 2015) nu este nici o problema cu ele.Multumesc.Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Liza frumoasa "coincidenta" cum le aranjeaza DD pe toate.

Fete D'Albe
aveti idee pe unde se pot face eco transvaginale pentru monitorizari ovulatie mai ieftine? Sau in general eco transvaginale mai ieftine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Liza, FELICITARI DIN SUFLET! Mi se pare incredibil! Joi, 21 Martie am fost la Medlife Grivita sa imi vizitez prietena care tocmai il nascuse pe bebe Andrei 4.200 kg. Am admirat vitrina cu bebelusi aproape jumatate de ora, nu imi venea sa ma desprind. Mi-a atras atentia frumoasa Teodora, ca o printesa! Era chiar fetita ta din ce am citit! Este superba! O adevarata minune!

Drage fete albe, avem 29 de saptamani! Gemenii sunt bine, bebe fetita (965 g) si bebe baiat (1146 g). Eu sunt ok, colul 3.8 cm, placentele sus, nu am dezvoltat anticorpi momentan (eu RH negativ, sotul RH pozitiv). Abia astept sa ii cunosc pe micuti!
Pentru fetele noi, am facut primul FIV cu ICSI in septembrie 2012 si in jur de 21 mai este termenul pentru bebitzi!
Va tin pumnii stransi si ma gandesc la voi! Sa aveti putere si sa luptati! Merita totul!

Va pup cu drag pe toate!

Mergi la inceput