FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

liza, felicitari sa fie fetita sanatosa si sa va bucurati de ea, sa va aduca numai fericire
cumintzica12 te astept cu vestea cea mare stiu prin ce emotii treci oricum sunt sigura ca o sa vii cu un beta MAREEEEEEEEEEEEEE
london, sarcina usoara in continuare sa fie bebei sanatosi
Pup toate fetele care se pregatesc , toate fetele care au facut fiv si asteapta rezultatele, pe cele cu burtici si pe mamici bu bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Buna London, ma bucur ca sunteti bine; si noi suntem bine, avem fetita si baietel, akum avem 20 de saptamani.Ti a estimat dr Albu cam pe la cate saptamani vei naste? si inca o intrebare, ai intrat deja in prenatal de la 27 sau ce ti a spus Albu.
Sanatate multa, pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Draga xoxojojo,

Felicitari si sa fiti sanatosi si frumosi!
Dr. Albu mi-a spus ca in jur de 37, maxim 38 de saptamani o sa facem cezariana. Pe 15 aprilie am control, eco morfologie si atunci o sa ne spuna si mai clar.
Nu am intrat inca in prenatal pentru ca totul merge foarte bine, eu sunt o persoana activa si nu mi-a recomandat repaus. Doar sa o iau mai usor. Astfel, am program de 6 ore si am mai avut cate 1-2 saptamani de medical sa ma odihnesc.

Fetele albe, sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cumintzica fac galerie de pe margine !
ce de perechi de gemeasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

marystrumf qiao
fetelor, va multumesc din suflet! astazi m-am simtit f rau...am plecat de la serviciu, nu mai puteam sta in picioare sau pe scaun. m-a durut burta ingrozitor (e prima data cand ma simt rau dupa ET) insa m-a durut stomacul (cel putin asa am simtit eu: tot abdomenul superior si mi s-a declansat dupa un pahar de suc portocale) nu abdomenul inferior asa cum m-as fi asteptat (scrie pe fisa de la medlife de crampe abdominale)...desi coincidenta e bizara, eu nu prea leg episodul asta de fiv...sau o fi?...acum mi-a trecut criza...
va spun sincer ca daca saptamana trecuta eram f nerabdatoare, acum mi s-a facut f frica! atata timp cat nu imi vine menstra (azi-maine ar fi dupa calendarul meu) si nu vad un test negativ, eu sper...am visat ca am gasit sange pe chilot...
sotul meu zice ca sunt 2 (si evident ca la london si xoxojojo: fetita si baietel, dar ca nu se supara indiferent de sex)...eu imi doresc doar sa fie bine, sa fie cel putin un bebe, si sa fie sanatos...
off, prin cate stari am trecut de la inceputul tratamentului, si inca o sa mai trec...luni e momentul adevarului...

london, povesteam la momentul ET ca la tine m-am gandit cand dr mi-a propus transferul a 3 embrioni. au fost si alte fete cu 3 dar ma marcase ideea de posibila 'reductie embrionara' si m-am cam speriat.
iti doresc sarcina usoara si sanatoasa in continuare si evident imi doresc sa-ti calc pe urme
xoxojojo, aceleasi ganduri si pt tine

ella, eu inainte de albu si laparo am facut si 2 luni la rand monitorizare de ovulatie, cu 'contact dirijat' (parca asa se zice); m-a costat 150 (sau 200?) pe ciclu....daca te intereseaza spune-mi si-ti dau pe pm (nu e un dr pe care sa-l recomand mai mult decat pt atat).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Felicitari mamicilor de gemeni

Cumintzica o sa fie bine, off...acum e cel mai greu, simti ca nu mai ai rabdare, hai ca mai e putin si o sa ne dai vestea cea buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Cumintzica, cu incredere! Stiu atat de bine ce simti si prin ce treci! Astept cu sufletul la gura vesti de la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Celor ce sarbatoresc maine Pastele, le doresc sarbatori fericite si cu speranta in suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

ce fotogenica suntem.... o si un pentru fetita frumusica Teodora si pentru mamica ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ella

Mergi la inceput