FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Qiao o scumpa ca de obicei ,saritoare de la mine ai multe si cateva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

fetelor, din 21 martie sunt mamica fericita, fetita mea Teodora a venit pe lume. a avut 3860g si 52cm, e o mare mancacioasa. va pupam si va dorim sa aveti parte de aceeasi fericire cat mai curand.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

LIZA mi sa facut parul maciuca pe mine .................te felicit din tot sufletul ,sa fie sanatoasa micuta sa va bucure 100 de ani de acum in colo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fluturas82

buna fetelor!

noi ne pregatim acum pentru a depune dosarul pt programul national de FIV si am cateva intrebare la care sper ca cele care ati depus deja ma puteti ajuta: in ce constau documentele care demonstreaza diagnosticul de infertilitate? trebuie sa fie o adeverinta de la medicul de familie sau ce anume? si deasemenea, pentru adeverinta de asigurat, trebuie sa fie de la CSAMB sau e suficienta adeverinta de la angajator? va multumesc pentru raspunsuri!


Analizele sunt cele recomandate de dr Albu in momentul in care va hotariti sa faceti fiv . De la med de familie iei o adev din care reiese indicele corporal .Adev de asigurat o iei de la CASA DE SANATATE mergi acolo si spui ca vrei sa faci un fiv subventionat de stat si ei stiu ce sa-ti dea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

CUMINTICA am pus steriletul pt adenomioza ........a trebuit sa-l tin pt a nu se dezvolta adenomioza ,indicatiile dr Albu fiind sa-l scoatem atunci cind ne vom apuca de fiv !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

liza felicitari!!! sa fie teodora sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!

angelica, am inteles (am googalit sa aflu ce inseamna adenomioza)...o sa fie bine de data asta, o sa vezi

dellya asa e, am ajuns la ziua 6 de dupa ET, si o sa fiu cat pot de linistita zilele astea... cel putin fizic, ca emotional nu reusesc deloc
acum ma uit pe E si e reportaj despre viata giulianei (poate stiti despre ce vorbesc...inferilitate, fiv-uri, sarcini perdute, cancer...) si evident sunt in lacrimi...cred ca-s masochista)
dellya, cum zice si qiao, dureaza min 3 zile pt culturi...dellya, si eu am amanat tratamentul de IA 2 luni din cauza analizelor proaste. a fost f greu, dar gandeste-te ce complicatii pot aparea daca faci interventia avand o infectie....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

CUMINTICA CE REPORTAJ ?Vreau sa vad si eu !CINE ESTE GIULIANA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Liza,sa va traiasca minunea Teodora ,sa fie sanatoasa,papcioasa,fara colici si nopti nedormite si sa va bucurati maxim de ea!

Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna fetele,
Giuliana Rancic este o realizatoare tv, de origina italiana, familia ei a emigrat in SUA cand avea aprox 8 ani si este casatorita cu castigatorul primei editii The Apprentice, Bill.
S-au luptat mult cu infertilitatea si au recunoscut deschis ca au apelat la FIV.Pe scurt: primul fiv reusit dar sarcina oprita din evolutie, a2lea nereusit, la al 3lea au descoperit ca Giulinana avea cancer mamar, suferind dubla masectomie.Au congelat embrionii si au apelat la o mama purtatoare.In august anul trecut s-a nascut baietelul lor.
Emisiunea este extraordinara: iti arata ca viata iti poate oferi si multe momente frumoase, ca te poti bucura de fiecare zi, cum iti aduni puterile si o iei de la inceput.
M-a impresionat in mod deosebit momentul in care povestea de nepoata ei care care a intrebat-o daca e geloasa ca mama ei (sora Giulianei) astepta al 4lea copil si care aflase ca e insarcinata chiar dupa fiv nr 2 nereusit al Giulinanei.Giuliana a raspuns ca nu pentru ca ea isi doreste copilul ei cu Bill si e sigura ca va veni la momentul potrivit.
Forta si puterea lor pentru mine a fost magica.Sunt deosebiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

postul E se prinde in reteaua dolce si prezinta stiri si reportaje cu celebritati, in special de la hollywood... giuliana rancic este una dintre prezentatoarele acestor stiri, dar are si un reality show impreuna cu soltul ei bill rancic. printre multe lucruri superficiale (deh, hollywod life, american style) cuplul isi prezinta si povestea infertilitatii...trecand peste americanisme, povestea ei este impresionanta...si-a dorit f mult un copil, a trecut prin diverse tratamente (aratau secvente din ce traim si noi fetelor, inclusiv injectii in burtica facute de sot)...a ramas si insarcinata, dar a pierdut sarcinile (cand vorba ei, pt toate rudele ei era suficient sa stranute si ramaneau insarcinate, inclusiv sora ei are 4 copii)...a plans, a suferit, dar a continuat se faca emisiuni, sa duca o viata normala... totul a culminat cu aflarea vestii ca are cancer la san si a facut (acum vreun an si ceva parca) dubla masectomie...si-a reconstruita sanii, dar dr i-a recomdat ca timp de 5 ani nici sa nu se gandeasca la tratamente de fertilitate...in final, au apelat la o mama purtatoare (are 40 ani) si acum au un copilas...
asta e povestea spusa pe scurt...daca dai o cautare pe net dupa numele ei, gasesti...


Mergi la inceput