FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu am cerut CD cu histero si am primit, nu dau implicit. parca am vorbit cu vaduva chiar la cateva zile dupa histero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Adica trebuia sa cerem noi? ...hmmm, mi se parea normal sa ne dea ei...dar acum e prea tarziu ...pt mine cel putin..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

angelica28 eu am facut histeroscopie cu anestezie in col, extirpare polip, curatare mucoasa abundenta pe mine sincer cu toate injectiile de xilina in col tot ma durut,eu as opta pentru anestezie generala si sa-mi dea cd cu inregistrarea dar la mine este nasol dupa ca imi este rau si eu voi merge cat de curand la dr. nostru sa vedem ce facem mai departe.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

angelica, scuza-ma, cu istoricul tau evident ca stiai care-i teaba cu analizele si anestezia va ziceam ca zilele astea sunt mai
si totusi...stiu ca te plangi de mult de sterilet, dar de ce a trebuit sa-l tii(sigur ai povestit , dar ce sa fac, pricep greu si uit repede)

despre filmare...acum sicer credeti ca foloseste la ceva? cred ca doar daca vrei sa-l dai in judecata pe dr (doamne fereste sa fie cazul!), dar in rest? cand cautam dr pt laparo, un anumit dr se lauda ca primesc filmarea operatiei (inainte sa ma hotarasc albu, dar nu m-a convins argumentul...), dar oricum nu m-as fi uitat la ea nici batuta, si daca m-as fi uitat oricum nu as fi inteles nimic...sau poate ma insel, si chiar foloseste la ceva?

crix3 , asa e, scrie sa fiu cuminte in zilele 6-8 si asa intentionez sa si fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

hai sa va zic ce am facut eu cu cd-ul. filmulteul dureaza la mine cam 2 min. intai i l-am aratat sotului care nu a lesinat (de tot), dar de la secventa cu debridarea sinechiei nu s-a mai putut uita. pe urma am facut schimb de impresii cu o fata de pe forum, ea cu probleme mai mari, sa vedem cum arata uterul in sit x (deci studii, cercetare, nu gluma ), a 3-a vizionare a facut dr diakumakos cand faceam eu tura de onoare pe la mai multi dr sa colectez pareri. m-a mai intrebat parca inca un dr de filmulet, dar nu il aveam la mine. la dr D oricum l-am dus ulterior consultatiei la clinica si l-am recuperat dupa ceva vreme. acum sta frumos la dosar si, in eventualitatea ca voi mai face vreuna, of course ca le voi compara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas82 spune:

buna fetelor!

noi ne pregatim acum pentru a depune dosarul pt programul national de FIV si am cateva intrebare la care sper ca cele care ati depus deja ma puteti ajuta: in ce constau documentele care demonstreaza diagnosticul de infertilitate? trebuie sa fie o adeverinta de la medicul de familie sau ce anume? si deasemenea, pentru adeverinta de asigurat, trebuie sa fie de la CSAMB sau e suficienta adeverinta de la angajator? va multumesc pentru raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Apropos de filmulete si de utere ciudatele - voi ati auzit de cineva care are uter in forma de "T" si eventual daca a avut probleme sa ramana insarcinata sau ati citit vreodata ceva pe subiectul acesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Buna seara fetelor!!!

Cumintzica gata in aceste zile puiutii o sa se cuibareasca bine, bine. Suntem pregatite pentru Hai mai repede cu vestea cea buna sa-mi redai speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Annika sa te ajute Dumnezeu sa-ti indeplinesti dorinta

Despre mine: nu am rezultatele, am sunat peste tot, toate mi-au zis ca dureaza 3-5 zile si ca nu au cum sa-mi spuna nimic, nu stiu ce mi-a zis dr. W, dar nu am cum sa aflu rezultatul
I-am trimis dimineata msg dr. W asa cum mi-a zis, i-am spus ca nu am aflat rezultatul, poate afla el si drept urmare pe la 14.00 ma suna asistenta lui(scorpia)cea care mi-a gresit programarea(am recunoscut-o) si,pe un ton rastit imi spune ca nu au rezultatul ca dureaza 5 zile, de unde sa aiba dr rezultatul. sa astept sapt viitoare cand o sa vina si atunci sa-l caut pe dr.

Asa ca astept, astept si incerc sa ma stapanesc ca trebuie sa mai ajung pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

dellya nu te mai enerva, culturile dureaza min 3 zile, trebuie doar sa se dezvolte in mediul acela. nu stiu ce ti-a zis Albu sau ce ai inteles tu, dar nu aveai cum sa ai rez la o cultura in 24 de ore, indiferent unde o faci. incearca sa te linistesti. daca o faceai "oficial", adica te inregistrai la receptie (nu mmf), ai fi vazut ca pe biletel scria nr de zile in care aveai rez.


Mergi la inceput