FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

angelica eu ti-am povestit. m-am dus cu genunchii tremurand de frica pt ca la chiuretaj nu imi prinsese locala si l-am facut pe viu, dar dupa a 2-a doza de xilina a fost ok, nu am mai simtit nimic si m-am simtit ca la discovery - mi-a placut expeditia in interiorul meu.
annika felicitari ! tu cand ai mai facut histero ? ai facut inainte de ultimaul fiv ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Qiao, azi dimineata am facut ... prima oara in viata mea si asta la insistentele mele ptr ca eram cu piticu' pus din toamna cu fibroamele care erau cand intracavitare cand intramurale, cand 2 cand 3 ... Dr. W mi-a zis ca el n-a vazut nimic ... da' eu nu si nu sa fac Histero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

annika bravo, fetita ! acum ai calea libera pt puiuti. cand incepi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

ellae....da cred ca am vreun senzor incorporat si cum ma pomenesti cum apar, in afara de asta, zilele astea am stat mai mult prin casa ca ma lupt cu o usoara raceala si...colac peste pupaza o mega pt care am luat faimosul duphalac si mi-e cam frica sa parasesc incinta. si daca tot sunt arestata la domiciliu...mi-am zis ca numa' bine apuc sa va citesc si mai recuperez din urma.

annika felicitari pt curaj, bine ca ai trecut si peste faza asta si ca a decurs bine, esti cu un pas mai aproape de bebe!!

cumintzica, cum zice si ellae, sunt toate sansele ca acestea sa fie primele zile de sarcina...deci trateaza-le ca atare! ca sfat, in zilele 6-8 de la punctie - atunci cand ar trebui sa se fixeze/implanteze aia micii (care sunt mentionate si in lista cu pasi de urmat dupa fiv) chiar fa tot posibilul sa stai cat mai linistita, parerea mea este ca ajuta (eu am stat mai mult acasa si m-am uitat la filme).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

incep anticonceptionalele la cm-ul din aprilie ... punctia e programata ptr 20 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Cind face anestezia cu xilina nu simti ?Am oroare de injectii ,numai cind ma gindesc sa ma intepe acolo ....deja ma ia lesinul!
Am uitat sa va mai spun ca l-am intrebat de endo enjury ,si mi-a zis ca personal nu prea crede in el .........dar nu mi-a zis un nu categoric si ma gindesc ca daca tot umbla acolo sa fac si endo enjury!
Ma gindesc acum cind sa fac histero eu zic sa mai astept putin si sa ma programez pe perioada cit iau anticonceptionalele din schema ,zic eu cu cit este mai aproape de punctie cu atit mai bine ,nu ?
Voua va dat filmarea de la histero .....parca asa am retinut eu de la o alta pacienta a dr Albu ca se poate da si filmarea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

angi, xilina e sub forma de spray ... deci nici urma de injectie adica eu n-am auzit decat fas-ul de spray ... n-am simtit nimic ... sper sa nu vorbesc aiurea...
sau da cu spray ptr anestezia locului unde face injectia ... habar nu am ce a facut ... da' n-a durut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Da...............????????OOOOOOO ATUNCI M-AM LINISTIT ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Mie personal nu mi-a dat nici o filmare...!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

nici mie ... si nici n-a intrebat daca m-ar interesa sa am acasa un film de capa si spada

Mergi la inceput