FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

dragi fete albe.....revin astazi cu o problema,cred ca deja v-ati obisnuit cu zapaceala mea...
ma gandeam mai devreme ca maine incep puregon si brusc mi-am dat seama ca nu stiu de el.aseara m-am uitat la menopur si nu-mi amintesc sa-l fi vazut,nu cred ca l-am bagat la frigider si nici nu pot sa imi confirm asta pentru ca nu sunt acasa acum.l-am luat de la MMF cand am fost la eco si cred ca a ramas in punga cu pen.pffffffffffffff
intrebarea mea este: stiti cumva daca mai poate fi folosit acum ca nu a stat la rece?
numai eu puteam sa fac asta de parca aveam alta grija mai importanta....uneori ma uimesc si pe mine cat de capiata sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Ella iubitaDin cate am inteles analizele nu trebuie sa fie mai vechi de 2 luni

Nic cu dr.White am avut monitorizarea...

Pety offff ma scumpa ...nu stiu ce sa-ti zicdar eu stiam ca se tine la frigider..intreab-o si tu pe Lucia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

gataaaaaaa


am rezolvat...a ajuns sotul acasa si mi-a confirmat ca puregon este si el in frigider...pfff ce usurare!!!
vorbisem cu dna Lucia si mi-a spus ca nu mai este buna fiola daca nu a fost tinuta la frigider ,asta insemna ca tre sa mai fac un drum la bucuresti..alti bani,alta distractie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

Pety eu nu am avut astfel de simtome de la dipherelin !
Mi-au iesit si mie analizele premergatoare histerosalpinografiei si rezultatul este urmatorul:
-celule epiteliale poligonale relativ frecvente
-celule epiteliale rotunde-rare
-clue cells -relatv frecvente
-leucocite-rare
-trichomonas vaginalis-absent
-flora microbiana-foarte frecventi bacili si cocobacili gram variabili cu aspect sugestiv de vaginoza bacteriana
-absenti lactobacili

Nu prea sunt ok nu ?Trebuie tratament ......deci aminam histeroscopia.........voi ce parere aveti?


sunt in aceeasi situatie ca tine , parca sunt trase la indigo analizele astea, eu voiam sa fac histeroscopie, am programare la consultatie pe 18 apri. dar cred ca merg mai devreme sa-mi dea tratament


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Eu nu o sa mai fac un drum la BUCURESTI pt tratament ,mi-l poate da si prin telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Yupiii bravo Pety

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Camcris, Angi, trimiteti Luciei analizele pe mail si o sa va raspunda cu tratamentul. Eu asa am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Gata mi-a dat tratament 7 zile .......!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

seara buna fetele...am intrat pe medlife la analize pentru ca nu stiam valorile dupa prima monitorizare si am vazut ca estradiol are valoare 17 pg/ml si progesteron 0,3ng/ml dar nu stiu sa le interpretez.cat trebuie sa fie valoarea ca sa fie ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

angelica28 ai PM



Mergi la inceput