FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

crystyne, totusi la ce farmacie ai gasit clexane pe stoc?? stii ca ma plang de o saptamana ca nu mai gasesc de 0.4...

succes la dr maciuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Cumintzica am gasit 3 locuri ,sensiblu iuliu maniu,farmacia natura vis-vis de policlinica titan si in piata salaja (aici trebuia sa-mi aduca din alta farmacie si le-am spus ca nu mai vreau) gasisem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Ai pm Cumintzica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumesc crystyne acum chiar sunt nedumerita...inclusiv la sensiblu farmacista zicea ca se uita in sistem, in toata reteaua si ca nu mai sunt in bucuresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

Neata fetelor!!!

Dupa cum am mai spus,sambata am inceput tratamentul cu diphereline si am niste semne de intrebare pentru ca de ieri am o jena la ovare si mici spasme la burtica,tremura singura fractiune de cateva secunde si ma ingrijoreaza.Stiti cumva daca e normal doar dupa tratamentul cu diphereline?La fel s-a intamplat si la voi?
pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Neatza ,
Cumintzica azi am avut prima monitorizare si l-am intrebat pe dr de clexane. I-am zis ca eu am parte clexane de 0.4 si jumate parte de fraxiparine 0.4. Mi-a zis ca sunt acelasi lucru, si pot face si una si alta fara nici o problema. Eu zic la prima intalnire sa il intrebi sa fii sigura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Neatza,
Crystyne azi am avut si eu prima monitorizare, dar a venit Dr, desi in schema era trecuta doamna cu ''maciuca''
L-ai prins si tu pe dr?
Eram cam tot citind de ''maciuca'' si nu stiu cum as fi reactionat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Pety eu nu am avut astfel de simtome de la dipherelin !
Mi-au iesit si mie analizele premergatoare histerosalpinografiei si rezultatul este urmatorul:
-celule epiteliale poligonale relativ frecvente
-celule epiteliale rotunde-rare
-clue cells -relatv frecvente
-leucocite-rare
-trichomonas vaginalis-absent
-flora microbiana-foarte frecventi bacili si cocobacili gram variabili cu aspect sugestiv de vaginoza bacteriana
-absenti lactobacili

Nu prea sunt ok nu ?Trebuie tratament ......deci aminam histeroscopia.........voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Cumintzica ai sunat la nr.pe care ti l-am dat ?lasa sisitemul ca asa mi-au zis si mie..

Pety scumpa nu stiu ca sa-ti zic..eu nu am avut efetcte secundare la nici o injectie..

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Fete D'ALbe
Angelica
din cauza aspectului acela sugestiv de vaginoza bacteriana Dr Albu mi-a amanat si mie prima oara histeroscopia. Mi-a dat un tratament usor si pentru mine si ptr sot, care a fost cu efect - urmatoarele analize au iesit bine.
Deci inarmeaza-te cu rabdare si eventual da o fuga pe la MMF sa faci rost de o reteta de la Dr Albu imediat (nu mai astepta dupa programare consultatie, etc). Tratamentul nu dureaza mai mult de 1 saptamana dar dupa 5 zile de la terminarea lui trebuie sa repeti analiza, si apoi trebuie sa astepti si rezultatul. Deci nu mai amana, ca sa fii sigura ca te incadrezi la histero pentru luna urmatoare (eu nu reusisem sa ma incadrez) - si din cauza asta am pierdut ~ 2 luni. Sau da-i un mail Dr Albu si intreaba-l cand poti sa mergi sa-l gasesti ptr reteta. Eu cu Dorina (asistenta) am mai vorbit si parea ca ajuta.
Succes, sa treci repede si peste hopul acesta.

Intrebarea mea este - aveti idee cat timp sunt valabil acceptate analizele de secretie, etc facute inainte de histeroscopie - 1 luna -2,3 luni? N-as vrea sa risc sa merg acolo si sa-mi spuna ca ne pare rau, nu va putem opera, vrem sa vedem analizele la zi.

Crystyne
sunt alaturi de tine, de data asta sa se lase cu ochisori!
Fetele care sunteti in monitorizari, etc va tin pumnii sa prinda calitate toti foliculasii.

Mergi la inceput