FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Aveam programare azi la 15:45 la dr Albu. Pentru ca primisem ieri un sms din partea clinicii, in care mi se spunea sa sun la un nr de tel in cazul in care doresc sa anulez programarea, n-am mai sunat la ei sa mi se confirme ziua si ora programarii, asa cum aveam bunul obicei.
Astfel, ma trezesc astazi la receptie ca mi se spune ca nu e in clinica dr Albu, insa pot fi consultata de dr Stan(parca).
In cele din urma am obtinut o programare pt maine "printre paciente", la orele 11,40, desi imi rezervasem aceasta zi si ora cu 3 sapt in urma, iar dosarul pe care-l are de analizat dr Albu e gros de-un lat de palma. Voi ati mai patit asa ceva? Are sens sa ma duc, sau mi se spune la sfarsitul programului ca nu ma poate primi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Off Lauricea bine macar ca tu esti din bucuresti, daca te-a trecut pe foaia cu consultatii sigur o sa te primeasca si pe tine.Din punct de vedere al programarilor si al felului cum vorbesc fetele de la receptie de acolo sunt varza, varza, varza...nu am mai intalnit un spital privat in care angajatii sa se poarte asa. Pacat de doctorii buni care sunt acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Lauricea eu iti recomand sa mergi.
Si eu m-am intalnit cu asemenea probleme administrative dar ~ de ora mentionata Dr Albu m-a strigat iar in cabinet mi-a acordat toata atentia si mi-a raspuns la toate intrebarile cu care l-am atacat, dosar, etc. Nu m-a grabit iar consultatia si discutiile au decurs normal. Din pacate e o regula sa aiba paciente stabilite "printre paciente" - eu de fiecare data am avut norocul sa intru la maxim 30 minute de ora stabilita.
Se mai intampla de exemplu sa mergi la el la consultatie, sa considerati impreuna ca e necesara si o eco - in cazul acesta nu vei mai dori sa astepti 1-2 luni pana cand exista urmatoarea programare libera, sens in care el va stabili sa intri "printre paciente" in aceeasi saptamana cand are el programate ecografiile. Deci este buna si varianta asta.
Succes maine.

Crystyne
fata draga, te pup si te astept la interval sa-ti dau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

lauricea2002 mergi maine linistita la dr. asa cum au spus fetele te primeste si chiar sta de vorba cu tine, vei intra printre programari eu am mers de cateva ori fara programare si tot a vorbit cu mine. Frumos din partea lui, este mult mai amabil decat fetele de la receptie pacat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

ziua buna fete dragi astazi am avut a doua monitorizare si avem 12 foliculasi ,drept pentru care nu mai fac Puregon de acum inainte ci doar s-a modificat un pic schema la Menopur, cu jumatate de fiola mai mult astazi iar de maine revin la 2 fiole pe zi pana marti cand am a treia monitorizare.Estradiolul a ajuns la valoarea de 336 si dna Lucia mi-a zis ca e f bine.Asadar vesti bune va doresc si voua pentru tot ceea ce aveti nevoie...Super weekend!
Crystyne ne vedem marti la monitorizare
Lauricea...si eu zic sa mergi pentru ca si eu am fost chemata in trecut printre paciente si nu m-au lasat pe afara..
poop toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Pety frumoasa productie! Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

Capitol nou aici

Mergi la inceput