FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Multumesc frumos :)
Imi pare rau. Ar trebui sa vorbesti cu dr si sa vezi daca poti inlocui cu altceva. Eu ajung in Romana luni, daca gasesc prin zona te anunt.
Multa bafta si tie si multa sanatate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

am sunat la o gramada de farmacii care comercializeaza clexane (pe langa sensiblu, helpnet, si la farmacia tei, multifarm, tinos...) toate mi-au zis acelasi lucru: clexane 0.4 nu se gaseste in depozite si nimeni nu stia nimic
am gasit undeva de 0.6...oare pot sa iau asa si sa injectez mai putin?? dar cum iti dai seama, ca nu am vazut sa fie gradate ...o sa-i scriu luciei...nu stiu daca o sa reapara medicamentul pe piata saptamana viitoare, cand imi termin stocul..
.aveti vreun sfat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Poti lua de 0,6 dar este mult mai costisitor ...sunt mult mai scumpe si ce ramine nu prea mai poti sa folosesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Cumintzica seringile de clexane sunt gradate.
Poti lua de 0,6 si injectezi doar 0,4ml sau cauti de 0,2ml si injectezi 2 doze. Problema e la bani - te costa mai mult in ambele cazuri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Crystyne ai fost mortala cu "doamna dr maciuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Pup fete dragi va doresc un weekend placut

Elberethscumpa ,da pai nu este asa ?marti am si eu intalnire cu dr."maciuca"...dar stiu ca este un medic excelent si am mare incredere in eaindiferent ce metode foloseste ea..dar asa un pic de tot am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Cumintzica incearca la farmaciile catena..eu am intrebat si aveau ceva pe stoc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Cumintica mergi la medicul de familie. Daca nu ma insel, beta al tau e mare, deci sarcina. Anumite medicamente se dau cu o compensatie foarte buna daca esti insarcinata. Mergi la medicul de familie sa iti dea reteta compesata. Eu pana sa pierd sarcina, mi-a dat cate ceva compensat, inclusiv clexane. Cauta pe site-ul casei de sanatate la anexa cu medicamente pentru sarcina, vorbeste cu dr albu cu ce poti inlocui clexane si apoi mergi la medicul de familie pentru reteta compensata. Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

fetele eu cand nu am gasit Clexane de 0,4 am luat de 0,8 si il foloseam 2 zile la rand; l-am intrebat si pe dr Albu daca este ok, si mi a spus ca nu este nici o problema. Cele de 0,8 sunt gradate si se injecteaza fara probleme 0,4.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

toate fetele
pana la urma am luat o cutie de 0.6, intr-adevar acestea sunt gradate (spre deosebire de cele de 0.4 ) poate intre timp reapar si cele de 0.4.


Mergi la inceput