FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Da Pety poti folosi doar o singura fiola de solutie la 2 de pulbere.Da stai bine la foliculasi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Pety scumpa sa inteleg ca astazi ai avut prima monitorizare cu doamna dr."maciuca"?te-a pus pe tine sa ....inteleg tu..asa am inteles ca procedeaza..cum ti sa parut? injectiile ti le faci singurica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna,MBK,da,sunt la Polizu,ne cunoastem?....nu-i neaparata nevoie sa nasti prematur,chiar daca ai o sarcina gemelara,grija multa,repaus fizic mult,concediu medical si....am vazut sarcini gemelare ''duse'' pana la 37 sapt.implinite....da,sunt medici ginecologi relativi buni,in schimb serviciul de neonatologie e f bun,fiind maternitate de grad III,are posibilitatea prin aparatura si personal calificat sa ingrijeasca si prematuri de 600 gr care au plecat cu 2400gr din spital...sa inteleg ca ai medic aici?
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Arabella nu ne cunoastem, in timp ce cautam disperata medic la Polizu- sapt trecuta am sangerat si Aveam contractii- nu ti pot explica cat m am speriat , mai ales ca ii asteptam de mult timp , Atunci mi a Spus o fatA DESpre U ca Lucrezi la Polizu! Stau la pat de atunci si eu sper sa duc sarcina cat mai mult, dar stau cu frica. Eu am facut fiv la Acibadem in #304;stanbul- nu am medic la Polizu. Pana acum am mers la privat, dar ultima patanie m a facut sa realizez ca nu conteaza confortul ,ci binele copiilor-adica la Polizu! Sper sa reusim sa gasim un medic care sa ma primeasca la 24 saptamani! Ms mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

Dellya inca nu a venit menstra...astept sa vina astazi,am simptome.Prima monitoriare am avut-o ieri 04.04.2013 si sambata ar tre sa incep cu dipheline jumatate de fiola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

crystyne daaaaaaaa....am avut monitorizare cu dr.Gache si ma pus sa imi introuc singura proba:)...am ramas masca ,nu stiam ca asa procedeaza dar a fost ok,e super de treaba ....
fete albe super weekend va doresc !!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

fete albe..unde sunteti toate?nu mai misca nimic pe aici...
va poop pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

pety, am avut si eu onoarea sa nimeresc la dr gache. stiam povestea cu auto-manuirea maciucii dar tot m-a intimidat cu atitudinea ei, in general...
tu de unde ai luat clexane...se pare ca e o criza in farmacii si nu se mai gaseste momentan, decat la 0.6 si acela f rar...eu fac 0.4 si deocamdata am rezerva cam pt o saptamana, dar atat...weekendul asta luam toate farmaciile la rand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Bine v-am gasit,
Sunt si eu una din pacientele dr Albu, si imi pare bine ca exista acest site pentru ca ridica moralul tuturor celor care trec prin aceste perioade mai putin placute din dorinta de a avea un bebel.
Ca si voi, sunt si eu aspiranta si doritoare de a fi mamica. Am o sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, IUI nereusit in februarie iar in aprilie sunt programata pt un FIV, si la noi fiind destul de complicata situatia privind jucausii :(.
Pentru Cumintzica, clexane de 0.4 eu am gasit luni la o farmacie Sensiblu de pe Magheru, cea de langa McDonalds, nu cea din fata ASE-ului. Mie mi s-a recomandat si Fragmin 5000UI sau Fraxiparine 0.4 ml. Daca nu au avut pe stoc, au adus din alta farmacie. Bafta multa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

nicnic, bine ai venit mult succes!
am fost in seara asta si la sensiblu, au cautat in sistem si mi-au zis ca nu mai au, la fel helpnet...dona mi-au zis ca nu au...o sa sun la farmaciatei...dar incep sa ma panichez
nu stiam ca sunt asa probleme cu clexane...

Mergi la inceput