FIV cu Dr. Dragos Albu 76

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

seringi pt insulina,cu ac f fin...Cumintzica
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

pety Clexane vine in seringa, are deja ac; iar pt Diphereline si Menoupur iti trebuiesc seringi si ac de 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Pety cum ti-au spus si fetele cumperi seringi de insulina cu ac detasabil si mai cumperi si ace mai mari pentru amestec la menopur: sticluta cu fiola. Gasesti pe net filmuletul, cum se fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Scumpa Pety pentru menopur si diphereline i-ti trebuie 2feluri de seringi una de 1ml si cealalta de insulina cu ac fff mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Buna seara fetelor! scz ca dau buzna in casuta voastra, dar am vazut ca aici este Arabella ! Sunt insarcinata in 23-24 sap cu gemenasi, sarcina obtinuta prin fiv dupa indelungi incercari! #304;nitial am vrut sa ti trim mesaj , dar cred ca l ai Setat si nu Merge, altfel nu indrazneam aici! Vroiam sa vb cu ref la spitalul Polizu si medici, la Mine este posibil sa nasc mult mai devreme decat ar trebui si am auzit ca la Polizu ar fi cei mai bun i! Ms mult si inca o data fetelor scz ca am intrat asa...o seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Cumintzica felicitari din toata inima! Eu zic ca-s DOI la asa beta!!!!! Doamne ajuta, sarcina usoara si BB sanatos/sanatosi!
Liza sa iti creasca mare printesa, e superba! Deja va pune la punct, ce pozitie are in poza...
fete D'Albe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

petty cel mai simplu ar fi daca gasesti seringi de 1ml de insulina cu ac detasabil. nu iti mai trebuie decat niste ace normale ca sa poti sa tragi mai usor din fiole. Eu, de nevoie, am reusit sa trag si cu seringa de insulina cu ac mic direct.
Intai pui acul mare la seringa de insulina, tragi serul, il pui peste pulbere, tragi inapoi in seringa, schimbi acul cu cel mic si subtire, scoti aerul si injectezi. La Menopur poti sa amesteci pana la 3 doze de pulbere cu 1 fiola de solvent. Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Multumesc, Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

Buna seara fete albe!

Va multumesc pentru raspunsurile voastre,mi-au fost de mare ajutor.
Astazi am cumparat seringi pentru insulina si ace mai mari pentru a face dilutia.Am gasit seringi doar de 0,5 ml in loc de 1 ml.Decat deloc eu zic ca e bine si asa...Acum vreau sa va mai intreb de menopur....din ce am inteles in schema...pot sa folosesc o singura fiola de solvent pentru 2 ciocanele de pulbere?astfel mai reduc cantitatea de lichid pe care trebuie sa o injectez in burtica....dar mi-e teama ca nu am inteles eu bine si de-asta tot intreb ...
Am avut astazi prima monitorizare si din ce mi-a spus doamna dr am inteles ca sunt 6 foliculi pe un ovar si 6 pe altul ,care vor fi alimentati cu hormoni sa se dezvolte.Deocamdata totul e bine in afara de infectia cu ecoli in secretie pentru care am tratament cu antibiotice timp de 10 zile.
Seara frumoasa fete albe ca tare dragi imi mai sunteti..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Petty asa este, ai inteles bine: o fiola solvent, 2 pulbere. Este foarte bine 6+6 foliculi, foarte, foarte bine. Azi esti a 2 zi de menstruatie? azi incepi tratamentul cu menopur?

Mergi la inceput