LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI LUCA, DARIA si LUANA

sa fiti sanatosi si tot binele din lume vi-l doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

de noi ce sa va spun..

andra tuseste rau, fara absolut nici un alt simptom de peste o saptamana..i-am facut aerosoli cu dexa, adrenalina si de 2 zile i-am dat eurespal de capul meu ca dr de familie imi daduse aerosoli in continuare cu ACC si numai de asta nu avea nevoie ca la ea rupea tusea de la inceput, expectora deja f f rau..
vlad e acasa si el, il mai tinem o saptamana si pe urma gata..as fi putut sa-l duc dar platesc toata luna daca il duc acum pt o saptamana asa ca am mai amanat putin e cu soacra de o saptamana si aseara mi-a spus niste chestii vlad de m-a lasat pe ganduri, nu erau vorbele lui clar.."esti o mama rea, esti obraznica si esti rea ca nu asculti de mine..nu mai vreau sa ma joc cu tine ca esti rea, o sa plec din casa asta..o sa plec in lume..si multe altele
imi venea sa plang, abia imi stapaneam lacrimile..stiam ca nu sunt vorbele lui, ca le-a copiat..dar tot n-as fi vrut sa le aud din gura lui
am intrat in jocul lui si ne-am spalat furiile cat de cat dar nu-mi place deloc..uneori afirma despre el ca e baietel rau
nu stiu ce-o fi in capul unor oameni..

abia astept weekendul sa petrec timp mai mult cu ei, sa ne iubim si sa devenim buni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata!

Va pup cu mic cu mare!

felicitas- sa va traiasca printesa Anastasia!
alina- suntem pe baricade zi de zi...cu mici maraieli sporadice de dimineata, ...insa este ok. Ii place...au invatat-o sa doarma la orizontala cu riscul ca 2 zile nu dormit deloc, ptr ca au evitat sa o mai adoarma plimbata in brate, insa a stat intinsa in pat (ea stia sa stea doar la titi)..Acum doarme si la prinz singura, sta cumintica in patut pin adoarme ca ceilalti copilasi, ... papa cat de cat, ea oricum e mai mofturici in general, nu ou, nu branza, nu iaurt...nu una alta..insa am grija sa pape dimineata imediat cum se trezeste, si al 9 la gradi daca vrea sa pape ceva bine, daca nu gustarea la 11 o rade, si la pranz la fel...
Sunt multumita, ...
O intreb: I unde merge mami? ea- la lucru, ...si cum vine mami dupa la Ioana...ea: repede-repede

Acum stau ca pe ace, abia astept sa o recuperez de la gradi, ca avem weekend.
I-am dat comanda de tort ptr gradi, ptr acasa ii fac eu...avem party in week viitor, si luni chiar pe 1 aprilie la gradi cu copiii.
Nu am optat ptr martipan cum e la moda, ci ptr unul cu frisca naturala, cioco alba si fructe de padure, ...cu un desen finut deasupra, care se poate inlatura inainte de a proportiona tortul...sa nu pape copiii e-uri

Acasa fac unu....inca nu stiu ce

strumphy- ma bucur ca ne-ai scris, ...si mie imi lipsesti...asa ca fa bine si nu ne mai amara si treci la apel. Regret ca nu esti f ok, ...nu stiu ce sa-ti spun, ...insa ai grija de tine, ... mai tii regim? pe bicla te mai urci? ai grija...
miki- dureros cu Vlad... dar sunt convinsa ca e o perioada asa....trecatoare.
Ma gandeam la ce spunea roxyca ''bazaie''dupa buni, ... vezi ce inseamna timpul petrecut alaturi de copil? Nici nu vreau sa ma gandesc ce as fi facut-reactionat daca as fi lasat-o pe I cu m-soacra...o mai fi vrand la mine? Ma felicit ptr decizia luata!
Asta este, oamenii mari la lucru, copiii la copii...la joaca, dupa...prindem amindoua aripi....avem momente de vis....

Poate a timp sa va pun ceva pozisoare!

Va pupic!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

oo ce de s-a scris...

strumphitza ce ai , mami? de ce te-asi simtit asa oare? cum stai cu mancatul cu dieta? ai grija de tine, nu exagera nici nu sportul prea tare. piscoata este superbaaaaa s-a mai schimbat, parca, si fatuca si parul...este minunata imi plac tare mult parcurile voastre cu narcise si ghiocei, superbe poza mea preferata este aceea in care piscoata sta langa copacul ala mareee si se uita in sus... hai sa mai intrii si pe aici mai des

yvy asa-i, si bani iei mai multi daca mergi la servici si mai ales daca poti sa mergi, de ce nu
eu dupa nastere mi-am lasat numai alea 42 de zile obligatorii, restul le-am luat inainte.

ailed asa, fi ardei iute sa simta sotul trimite niste strudel cu dovleac....mmmm...

madutza ce nasol cu piciorul...chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc....recuperare cat mai rapida
cu alocatia...nu mai trebuie depuse acte, nu? va intra direct pe card ca si pana acum, nu?

somleac ia sa ma uit si eu la reteta aia de biscuiti

miki multa sanatate la puiuti
soacra ii baga asemenea vorbe in cap? intreaba-l, de unde aude asa ceva... cred ca te doare mult sa-l auzi vorbind asa...offf...

toate mamicile si fluturasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

delia inca sper sa nu

Cu scuze de rigoare urez si eu Lamulti ani, Diana!!!!!! Lidia sa-ti traiasca fetita!!!

si daca tot sunt la cap asta, urez pentru maine:

La multi ani, Luca! scrish nu te-am uitat!
La multi ani, Daria!!! Sa cresti mare si frumoasa!!!! Laura

Fug la baie si top in pat
Va pup fetele!!!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!





multumim mult ne bucuram ac se mai gandeste cate cn la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

LA MULTI ANI LUCA, DARIA si LUANA

sa fiti sanatosi si tot binele din lume vi-l doresc

mami de 2 prichindei



ms mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank eee..cum sa nu mai vrea Ioana la tine? normal ca ar vrea chiar daca ar sta cu soacra. acum depinde si de soacra daca nu ar place-o Ioana nu ar sta cu ea
Anastasia la inceput a miorlait dupa buni, acum vad ca nu. deja a inteles ca buni pleaca acasa la ea cand mami si tati vin de la servici
bine faci cu tortul...fara e-uri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am tot citit, am tot scris.... si am uitat sa urez:
La multi ani, Luca si Daria! sa cresti mari, sanatosi si voiosi, pui scumpi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

am tot citit, am tot scris.... si am uitat sa urez:
La multi ani, Luca si Daria! sa cresti mari, sanatosi si voiosi, pui scumpi!


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Iertare si din partea mea...

LA MULTI ANI LUCA!LA MULTI ANI DARIA! SA FITI SANATOSI SI CUMINTI!


Roxy- ...sunt convinsa ca va vrea si la mine, intr-un final...astea sunt impresii in capul nostru, ..logic ca un copil vrea si buni, si mami...(e normal, firesc...asta are o familie...de toate

tortul da, ...incerc fara e-uri, ..acasa nu pot sa-l fac ptr ca nu le pot elibera certificat de calitate, trebuie musai cica...terci, cand te gandesti ca alea de martipan si nu numai cate prostii au in ele. Minca un copilas capul unui mos craciun, ..din martipan...era rosu tot la gura, pe barba....vai, parca era vampir...nu pot frate sa vad asa ceva...o fi el colorant alimentar dar...exista o limita ...Sunt si frumoase, f frumoase...dar ror nu pot. Abia am acceptat sa ataseze ptr acest tort al I, o foaie de napolitan cica si imprima imaginea ce le-o duc eu...iti dai seama ca tot e-uri, insa aia se da la o parte inainte sa-l taie... Il vad copii la inceput, sufla in luminarica si gata...apoi papa portia fara ''culoare''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank perfect de acord cu tine...mie nici macar nu-mi place martipanul. chiar matusa-mea care lucreaza la cofe m-a sfatuit sa nu fac din martipan ca daca as stii ce mai contine si ala....si mie niciodata nu mi-a placut, zici ca torul este cartonat, asa arata
dar na, fiecare cu fitele lui, nu?
tu esti acasa? ai mai dat pe la servici?

eu astept sa se termine ziua de lucru, merg acasa, papam si vreau sa iesim la plimbare. asta daca nu ploua, ca zilele astea a tot plouat, ba a stat, ba iar a plouat....


Mergi la inceput