LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

laura voi ce mai faceti? ce face Daria cea scumpa? cum va petreceti de ziua ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, deci lamuriti-ma cu alocatia....va intra alocatia tot asa pe card cum primeam indemnizatia fara sa mai merg eu la ei cu acte, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

laura voi ce mai faceti? ce face Daria cea scumpa? cum va petreceti de ziua ei?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




buna roxy noi suntem bn ....nu petrecem ca suntem in doliu si maine avem si cununia fratelui si acolo la fel este doliu a murit tatal cumnatei......dar e gravida si de aia se cununa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

roxy Si oricum nu aveam banii ,ca tot ce vand clame si bentite am dat la facturi ca ne-a venit numa gazele 4 mil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Roxy, da, dupa ce incepi serviciul, vei primi numai alocatia pe card, fara sa depui alte acte. problema e ca dupa 2 ani, piticii primesc doar 45 lei :(

Fetelor ati dus copiii la circ pana acum. Vine un circ in cartierul nostru,care are elefanti, lei etc. As duce-o pe Daria, dar ma gandesc ca nu o sa aiba rabdare. Mai bine o duc la zoo.
Cum reactioneaza copii de 2 ani la programe gen circ, teatru de papusi etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

La multi ani Daria!
La multi ani Luca!
Sa fiti sanatosi si fericiti !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki multa sanatate la puiuti
soacra ii baga asemenea vorbe in cap? intreaba-l, de unde aude asa ceva... cred ca te doare mult sa-l auzi vorbind asa...offf...

toate mamicile si fluturasii.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



cred ca e la varsta la care isi asuma rolul de "parinte", il vad cum vorbeste cu andra..vino sa te pup puiul meu mic..aici pe nasucul asta mic.. si tot asa..
seara reproduce ce aude in cursul zilei..si cum e tocat non stop cu cat e de rau si obraznic ca nu se poarta cu sorsa cum vor ele..de aici incepe si face scenarii, el devine persoana adulta si eu copilul pe care se razbuna..
off bine ca mai e doar ziua de azi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor, deci lamuriti-ma cu alocatia....va intra alocatia tot asa pe card cum primeam indemnizatia fara sa mai merg eu la ei cu acte, da?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



parca asa imi aduc aminte, ca da...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Roxy, da, dupa ce incepi serviciul, vei primi numai alocatia pe card, fara sa depui alte acte. problema e ca dupa 2 ani, piticii primesc doar 45 lei :(

Fetelor ati dus copiii la circ pana acum. Vine un circ in cartierul nostru,care are elefanti, lei etc. As duce-o pe Daria, dar ma gandesc ca nu o sa aiba rabdare. Mai bine o duc la zoo.
Cum reactioneaza copii de 2 ani la programe gen circ, teatru de papusi etc?

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



depinde de copil zic eu..de cata rabdare are..andra mea merge la zoo..dar la teatru m-as mira sa aiba rabdare..la circ in schimb as duce-o..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Daria
Luca

cu circul nu stiu depide, eu am dus-o pe Mari la 2 ani si 8 luni si s-a foit ceva...
roxy, ai primit strudelul?
somleac ce m-am gsndit ceva ce seface repede si e bun cous-cous
se pune in n pic de apa firbinte cu ulei si se lasa la umflat , pe urmase poate amesteca cu legume taiate marunt.... rosii , patrunjel, castraveti etc..Eu odata l-am amestecat cu zacusca..
catank, pe principiul asta fara e-uri am facut si eu tortul in casa... dar nu toti au apreciat.... si mi s-a luat....

Mergi la inceput