FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Va multumesc pentru raspunsuri Cristina si Samira .

Decapeptyl-ul in ce doza a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

nadali plec luna viitoare pentru teste genetice eu avand RIF.Acum sunt in faza de monitorizare ovulatie (prin teste de ovulatie).
Carla de acord, ii voi preciza de la inceput ca nu platesc nimic fara sa mi se spuna scopul si fara sa fiu informata inainte.
ce fac ei cu aceasta proba congelata? oricum se recolteaza si in ziua puctiei..si la cat de ametiti sunt la OATS prin congelare e si mai rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

bebel asteptam vesti bune

Fetelor si eu imi tot fac calcule, off...daca mai apar si cheltuieli neprevazute

Cate nopti de cazare trebuie??? Am vazut ca Sarbatoarea Sacrificiului la ei incepe pe 15-16-17.10.2013, deci trebuie sa evitam data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

carla_clujdraga mea nu iti face probleme ca te va costa 1000 de euro congelarea..... o sa fie bonus congelarea embrionilor, sunt tare generosi turcii in privinta procedurii si daca nu ai de congelat nimic iti face o reducere la altceva si tot iti ofera ei ceva din partea clinicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

dellya86 noi de 15 zile de cazare am avut nevoie acum depinde si de cum raspunzi tu la tratament , eu de exemplu am raspuns mai greu si a trebuit sa fac mai multe zile stimulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pup prietenele mele dragi
Am refacut beta si sambata si azi dimi si mi s-au dublat f frumos valorile, am ajuns la 1693. Am fost si la eco, tot abdominala, pt dr. zice ca e mai bine sa evite deocamdata transfaginala si a vazut sacutul embionar pozitionat unde trebuie iar sapt viitoare imi face transv si tre sa vedem si inimioara palpaind
Cat despre reduceri.... eu nu am beneficiat de niciuna, cu toate ca initial mi s-a spus ca pt micro- teste, important e ca a fost o reusita si ma rog la Dumnezeu sa fie bine pana la capat si dupa, si-i multumesc in fiecare secunda pt binecuvantarea care a dat-o familiei noastre.
Ca si concluzie, se pare ca se prinsesera si si , dar...

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Vreau_bebel ma bucur ca totul e bine.
E un mic/mica sultan/sultana viteaz (a).
Mai tarziu, dupa 1-2 ani, vei putea sa-ii aduci si fratiori acasa.
Fi linistita, relaxata si bucuroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Felicitari, vreau_bebel!
Ma bucur tare mult pentru puiutul tau luptator.


Nelay, sper din tot sufletul ca esti bine.

Cristinaddr sa stea in burtica 9 luni si sa ii aduci pe lume fara probleme.

Turqoise iti tin pumnii si tie pentru recolta buna.

gravidutelor si mamicilor (Lore, Tamys)

Hatice, ai vazut detalii depre hotelul pe care l-am mentionat eu, sau ai nevoie neaparat de un apartament, dar eu cred ca cu diferenta de bani dintre hotel si apartament iti asiguri masa pentru amandoi.
Nu mai trebuie nici sa stai sa gatesti si te poti bucura de o adevarata vacanta in cele 2 saptamani.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui vreau_bebel

Pup prietenele mele dragi
Am refacut beta si sambata si azi dimi si mi s-au dublat f frumos valorile, am ajuns la 1693. Am fost si la eco, tot abdominala, pt dr. zice ca e mai bine sa evite deocamdata transfaginala si a vazut sacutul embionar pozitionat unde trebuie iar sapt viitoare imi face transv si tre sa vedem si inimioara palpaind



Felicitari si DD sa aiba grija de voi.
Eu insa nu mi-as dori sa-mi urmareasca sarcina un dr. care spune ca este periculoasa echo.transvaginal si ca o sa faca mai tarziu cand bine merci as putea sa ma folosesc de cea abdominala. Clar ceva nu pusca, insa tu stii cel mai bine ce ai de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

super vesti, bebel! Sarcina usoara si la termen tie, cristinei si lui nelay
Turqoise, sa ai productie buna de outze
ciuripica, pentru ce perioada ai rezervat? Eu am rezervat tot iulie la acelasi hotel ca si al tau si la Glorina, care este tot pe-acolo. Ajung la clinica la sf. lui mai pentru a-l cunoaste pe dr. si pentru consultatia preliminara. Avand in vedere ca am ciclul neregulat, exista posibilitatea sa-mi dea cu aprox. 2 luni inainte anticonceptionale sa-mi fac si eu rezervarile cum trebuie si sa cumpar biletele de avion?

tot haremul cu tot cu bebeii frumosi marca Tayfun

Mergi la inceput