FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Nelay multumesc mult pt raspuns.Sper din suflet sa fi norocoasa de data asta!

Vreau_bebel iti transmit energia si gandurile mele pozitive.
Citeam postarea Ioanei3110 care spunea "Trebuie sa iti vezi BB-ul cu ochii mintii si o sa vina!!!", eu cred ca are dreptate Ioana.
Sa-i urmam sfatul.
intregul harem.
Sa avem o saptamana usoara si frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

vreau_bebel, ma rog astazi pentru ca bebeul tau sa fie bine si sa nu-ti mai dea emotii
tuturor cadanelor si va doresc o saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

vreau_bebel tin pumnii ca azi sa afli vesti bune despre bebelul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Samiramultumim frumos pentru informatii. O primavara frumoasa iti doresc.
Vreau_bebelnumai vesti bune sa avem azi. si ai grija de tine.

Intrebare intrebatoare: in afara unui sistem imunitar total dat peste cap (racit cu tuse groaznica toata saptamana trecuta, iar astazi cand m-am intors la munca, nici n-am ajuns bine la birou ca iar a inceput sa ma doara in gat si sa stranut) nici nu pot sa ma odihnesc. In loc sa dorm, toata noaptea ma uit cu pereti. Iar ziua nu pot sa ma odihnesc mai mult de jumatate de ora. Am dureri gen CM, iar ovarele si uterul ma inteapa la fiecare tuse, stranut sau miscare mai brusca.

Turqoise
toate fetele si astept cu nerabdare primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Bebel, te asteptam cu vesti bune...Dumnezeu sa va ajute, sa va indrume si va ocroteasca ... sa va dea putere sa luptati...sa fi-ti sanatosi ambii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

M-a socat putin treaba cu congelarea spermatozoizilor de 1.000 euro fara sa fie intrebati cei care platesc. Pai e foarte mare cheltuiala cu un FIV in Turcia, pe langa proceduri noi avem avion, cazare, mancare. Am tot socotit, dar nu reusesc sa ies sub 6.000 euro cu tratament cu tot (eu platesc avion din Cluj si la stimulare imi trebuie doze mari, deci numai medicatia o sa treaca de 1.000 euro).
Daca o sa-mi puna in carca ceva cheltuieli neprevazute de 1.000 euro...


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

carla nici mie nu imi pica bine aceste cheltuieli dar ma bucur ca turqoise ne-a spus de ele, o sa ridic problema de la inceput.Nu vad sensul congelarii la OATS.
Si eu am calculat si fara 7000 euro nu prea se poate.
toate turcoaicele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Si daca ar fi zis pacienta: "nu ne permitem cei 1.000 euro, va rog sa luati spermatozoizi in ziua punctiei", oare ce se intampla?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Hatice, la fel am calculat si noi, si am ajuns la concluzia ca fara un 8000 euro, nu se poate, cu atat mai mult cu cat noi avem azoospermie.
Am citit in postarile tale anterioare unde spuneai ca doresti sa mergi mai intai la un preconsult la Tayfun. Ai fost deja? Sau mergi direct la fiv?


Bebel, te rog din suflet, vino cu vesti bune

O zi buna sa aveti fetelor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Cred ca trebuie mentionat de la inceput, politicos dar ferm: "Va rog sa ma consultati inainte de a efectua orice procedura care presupune un cost aditional". Eu cel putin asa planuiesc sa fac.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput