FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice
Eu am facut rezervarea la Akin de pe booking. I-am comunicat lui Semra unde voi sta si mi-a spus ca este ok. Venea soferul si ne lua de fiecare data.
Noua ne-a placut la Akin. Este central.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Buna dimineata tuturor

Dragelor care ati facut deja FIV in Turcia, stiti ce este de fapt injectia "pentru implantare"? Am vazut ca ati facut aceasta injectie pe langa Dacapeptyl.

Sau celor care va pregatiti sau treceti prin procedura : puteti sa intrebati ce vi se face pentru implantare?

Va multumesc si va doresc mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Pe fisa care ti-o da dupa ultimul transfer scrie ca acea injectie este Prognex.
Nu am avut inca timp si dispozitie sa caut ce inseamna.
felele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Multumesc Cristina pentru raspuns.

Poti sa-mi zici exact si ce protocol ai avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Eu am avut protocol scurt antagonist. Am inceput cu 225 Gonal F in ziua 2. In ziua 6 am adaugat Citrotide pana in ziua 9. In ziua 10 am facut 2 Ovitrelle. In ziua 12 punctia unde mi s a administrat Prognex si am avut 5 pastile de Doxiciclina 1 la 12 ore. Am inceput si tratamentul de sustinere cu Crinone 1/zi si Estrofrem 2/zi. In ziua 6 de la punctie am facut Decapeptyl. Tin sa mentionez ca eu nu mi am analizat mutatiile. La mine problema este undeva la trompe. Sotul este ok. Eu am am mai avut 2 IUI nereusite, 1 FIV si un ET nereusit si un ET nefinalizat.
Vreau_bebel ma gandesc mereu la tine. Iti doresc numai bine. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

multumesc mult Cri, chiar am nevoie de orice gand pozitiv care vine spre mine...
Maine repet beta iar pe seara merg la eco. Am inima cat un purice
Bebeii tai ce fac? Au inceput sa-ti dea stari de gravidutza? Cand mergi la eco? Ai mai repetat beta?
Pup toate doamnele fara exceptie si va rog sa-i tineti pumnii lui bebe meu. Vin cu vesti maine seara

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nelay_star

Hatice
Eu am facut rezervarea la Akin de pe booking. I-am comunicat lui Semra unde voi sta si mi-a spus ca este ok. Venea soferul si ne lua de fiecare data.
Noua ne-a placut la Akin. Este central.



Cum esti?

Bebel maine sunt cu gāndul la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

michele si cristina:

1-Prgynex este Progesteron injectabil
2-Decapeptyl este asa-numita "injectie de implantare" si se da in scopul de a "prevent early bleeding"-vorbele dr.Bagys

numai bine tuturor





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Nelay, dar chiar nu vrei sa ne spui nimic? Ce se aude cu beta al tau?
Hatice, noi am facut rezervare la Ayyildizlar Hotel, si pentru 18 nopti ne va costa 850euro, are mic dejun inclus si anulare gratuita. De asemenea este pe partea Asiatica si f aproape de portul de feriboturi.Ofera, in camera, aer conditionat si minibar.
Gravidutelor si celor in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

pe langa aer cond si minibar are si baie privata si wifi gratuit in camera. L-am gasit tot pe Booking.

Mergi la inceput