FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Vreau_bebel Te pup si ma gandesc mereu la voi. In legatura cu Anticoagulantul lupic... eu mi l-am facut si mi-a iesit in afata limitelor normale, daca mai adaugam, PAI-ul si Factorul VIII sunt o "minunata". Am asa emotii pentru maine ..... mai ales ca de cand am facut transferul am avut zilnic dureri de burta.
Turqoise te asteptam cu vesti bune despre bebei tai.
pup toate fetele si le doresc sa vina primavara cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Turqoise,hai cu vestile bune despre bebei!
Nanne
Bebel,ma bucur ca ai reusit sa ai forta necesara pentru a continua aceasta lupta.
Eu am avut insomnii toata sarcina,din primele saptamani si pana in momentul nasterii.Au trecut dupa.
Ralu,e grea sarcina cu gemeni,dar trebuie sa recunosti ca acum si fericirea e de 2 ori mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

cristinaddr o zi usoara maine, incununata de vesti bune.


Turqoise mult noroc in continuare.

intregul harem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Neatza doamne dragi! Turqoise cati puiuti puternici ai?
Cry sa dea Dumnezeu sa auzi azi cel mai frumos tic-tac
Nelay cadana mea draga!
Eu nu am incotro, tre sa ma ridic macar de dragul sotului, ne imbarbatam reciproc desi e greu al naibii, dar stiti cum e, ce nu te omoara, te intareste. Adevarul e ca daca nu s ar pune problema banutilor ar fi mai usor sa trec peste fiecare esec...
Ma gandeam pt o productie mai buna de oute, sa trec pe anticonceptionale cu vreo 2 luni inainte de fiv. Ce ziceti?
La ce hoteluri v ati orientat sultanelor de vara? Noi vom opta tot pt partea europeana, sunt mai multe de vazute si trece tp mai usor/frumos...

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul-Acibadem -ou clar
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Buna, fetelor!

Va multumesc pentru sustinere,

Am pus in burtica 2 embrionsi de 8 celule, gr.1, si imi ma rog Lui Dumnezeu sa se dezvolte frumosi si sanatosi in burtica.
Dr.Tayfun a decis sa faca doar ET de Z3 deoarece calitatea embrionilor a fost f buna si mediul uterin fiind cel mai potrivit pentru dezvoltarea embrionilor. Nu am pus prea multe intrebari, am decis sa am incredere in profesionalismul intregii echipe, nu am nimic sa le reprosez, indiferent de rezultat.
Au mai ramas inca 5 puisori pe care i-au congelat si asta imi da o stare de bine, ma linisteste intr-o oarecare masura.

Pt. sustinere am primit Crinone si Estrofem iar vineri fac Decapeptylul, pt. implantare.

Bebel, ma bucura determinarea si am credinta ca urmatoarea incercare va avea un final fericit aaa, si eu am primit acea injectia intramuscular de care ziceai si tu...

Hatice, pentru mine acesta a fost primul FIV si ultimul, cu voia Lui Dumnezeu...

Nanne, am citit despre " meniul" tau si am vazut ca ai Si NoSpa, vreau sa te intreb care este rolul lui in evolutia sarcinii, eu il luam doar pt. durerile menstruale si atat

Fetelor, vreau sa va intreb ce aveti scris pe foaia aceea pe care v-au dat-o imediat dupa ET, la "fertilization method", la mine au scris ICSI si nu IMSI, ma intreb daca au pus asa ca sa nu ne taxeze pt. IMSI desi aceasta a fost metoda de fertilizare sau au facut doar ICSI simplu?! Nu ca ar mai avea vreo important a acum dar am un pitic pe creieras care ma tot bazaie

Pana una alta ma declar

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

turqoise felicitari pt puiuti, de acum esti graviduta si sper sa ramani asa inca 8 luni si jumatate !
Cum e vremea pe acolo ? la noi s-a intors iarna. Sper ca aveti haine potrivite la voi, sa nu iti fie frig cand te intorci. Trebuie sa ai grija de tine de acum inainte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Turqoise,felicitari si ai incredere ca va fi bine!Si la mine a procedat la fel Tayfun,a pus doar embrioni de ziua a 3-a din acelasi motiv(embrionii erau toti buni) si pentru ca eu nu am reusit cu blasto la FIV-ul si FET-urile dinainte.Si la mine a congelat tot embrionii ramasi de ziua a 3-a,iar pe fisa scrie ICSI,dar din cate mi-a zis el a facut IMSI.Eu am luat NoSpa doar la nevoie,adica atunci cand am simtit acele dureri asemanatoare celor menstruale.
Cristina,te asteptam cu vesti de la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

turqoise felicitari pentru embrionasi! Asteptam vesti bune pe mai departe.
Pe cand beta?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna fetelor,
Din pacate nu am mai facut eco azi. La 7:30 m-au sunt de la Regina Maria ca dr. care urma sa mi faca eco este la o nastere si nu stie cat intarzie. Si pt ca trebuia sa fiu musai la Constanta astazi nu ma mai puteam reprograma. Asa ca maine dupa amiaza mi-am facut o programare la Regina Maria in C-ta. Sper din toata inima sa fie totul ok.
Va pup cu drag pe toate, va multumesc ca va ganditi la mine si va doresc bebelusi cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

turqoise bravo!
Ai fost foarte inspirata ca ai mers direct la turci.As fi vrut sa am si eu viziunea asta anul trecut.
Acum ai grija de tine si de mici sultani. Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput