FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

Felicitari, turqoise!!! Ai fost o closca tare cumintica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

turqoise ce productie buna.
Embrioni puternici si sanatosi si totul sa decurga ca la carte.
Pot sa te intreb ce nr are acest fiv?
Mult noroc si sa auzim de bine!

intregul harem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Nanne multa sanatate va doresc ! Si ai mare dreptate cu sarcina gemelara si complicatiile ei ... daca imi zicea cineva nici eu nu credeam ... si eu mi-am dorit de cand eram mica tot avand gemeni in scoala... e intr-adevar simplu sa se spuna ca gata ai doi dintr-un foc, te ai chinuit o data si scapi ... dar la ce chinuri poti ajunge ... nu-i trece nimanui prin cap, si nu-mi trecea nici mie ...Sunt fete care au sarcini unice grele de dus din motive de sanatate ulterioare ... daramite cum ar fi pt. ele una gemelara ... Ce cred eu insa e ca daca ai o constitutie solida/lata, ai sanse mai bune de a duce mai usor cumva sarcina gemelara ... Dar nu e subiectul aici pt. asta. Eu va doresc tuturor sarcini usoare pentru mamici si copii sanatosi !

Si eu la fel am avut insomnii, aproape toata sarcina, doar intre s13-s19 cred ca am fost ok.

Bebel, cred ca esti o fata puternica, asa vad ca spun fetele. citind mesajul tau mi-am amintit de prima mea sarcina, cand la eco la 7s am vazut un sac gol, dar dr. H studiind bine ce era acolo, a vazut si resturi embrionare, de unde a tras concluzia ca a fost soe, si nu sarcina cu ou clar, dar asta doar ca avea un ecograf performant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Turqoise hai cu vesti bune despre embrionasi
Fetelor dupa cum stiti voi fi prezenta si in lotul din vara-toamna Cu cine fac harem?


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul-Acibadem -ou clar
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Buna ziua fete mele dragi...astazi este sarbatoarea crestina "Buna vestire" doresc tuturor aspirantelor si intregului harem turcesc, ca in acest an sa primiti vestea cea buna de a fii . Va pup, si o saptamana usoara va doresc... si sa ne auzim cu vesti bune iar celor care sunt pe taramul turcesc le tin pumni...si sper, ca o sa ne vestiti si pe noi cat mai curand, ca sunteti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

vreau_bebel, ma bucur enorm ca te-ai ridicat de jos si ca esti gata de o noua incercare...pe principiul you've been there once mobilizarea este mai usoara acum , important este sa pregatesti terenul pentru un succes deplin
Eu una o sa fiu in focuri si la propriu si la figurat prin iulie, la fel si ciuripica si prin septembrie ne urmeaza si Hatice si carla, daca nu ma insel...
turqoise, ce face turcoaica noastra cu haremul de embrionasi, au facut gigeii dragoste in laborator cu ovulele?

-------------------------------------------------------------------
"Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie inmultita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Vreau_bebel asa trebuie.Sa mergi mai departe.Ai avantajul varstei.
Fa-ti toate analizele inainte: trombofilie, mutatii.Sa mergi cu toate temele facute.Acid folic inainte de procedura, eu o sa mai iau si vitamine ( nu stiu inca daca elevit sau femibion)si vitamina E, magneziu B6.

Planul meu asa e : septembrie.

Nelay nu mai intri in harem?mai vorbim si noi doar despre ce vrei tu.

Eu incerc sa vad daca mai sunt si alte analize pt mutatii in afara de :
Mutariile Factorului V Leiden #351;i Factorului II
Mutariile genei MTHFR
Mutariile genei PAI-1
Voi ce stiti?

Eu nu am facut TSH-ul niciodata, ma gandeam sa il fac.Voi ce stiti?
toate turcoaicele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Eu in afara astora am mai facut factorul II, Factorul XIII, homocisteina si d dimeri. Mai e si anticoagulantul lupic pe care nici eu nu l-am facut.
Credeti ca ar mai tre sa fac alte proceduri daca nu reusesc sa elimin sacul embrionar gol prin tratament medicamentos si ajung la chiuretaj!
Cry hai cu inimioarele bataioase de la eco!


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul-Acibadem -ou clar
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Da, si eu ma inscriu la turci pe toamna, daca nu cumva cad inainte in galeata cu noroc si ma gravidesc
Bebel TSH-ul e bine ca inainte de FIV sa fie aproape de valoarea 1 pentru ovocite de calitate.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Despre TSH asa se spune, din ce stiu si eu, era varianta preferata si de austrieci, o valoare de 1,.. <2; eu m-am stresat un pic cu subiectul asta ca de la 1.6 ajunsesem intr-un an juma la 2.6, si cand am mers la tayfun, eram inca stresata ca era 2.3, i-am si aratat special lui valoarea, dar el mi-a zis ca e ok, sa nu-mi fac griji; si in cazul meu chiar a fost ok.

Mergi la inceput