FIV cu ovocite donate Cap. 42

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

fetelor, nu o intelegei gresit pe amaliaro, noi suntem fete care sunt de pe vremea lui mami_vreau....atunci era un grup de fete incepator...in frunte cu mami_vreau au pasit timide pe acest drum...am fost mult mai unite, ne sprijineam mult mai mult una pe alta...si nu era caz in care aparea vreo fata si pleca dupa ce isi afla raspuns la intrebare....
e greu sa vezi acum, cele care au mai ramas...ca lumea s-a schimbat si toata lumea intra aici ca sa isi atinga scopul si atat...prea putina lume mai socializeaza sau RAR sa lege prientenii virtuale...
sunt persoane aflate la necaz...se lupta cu infertilitatea...si nu vad altceva in fata ochilor decat sa isi rezolve probleme si sa reuseasca!!
eu , in ceea ce ma priveste sunt la un pas sa fac al doilea fiv cu ovocite donate, si un fet esurat...am cazut de doua ori, si totul sunt aici, in picioare, sa lupt inca o data!Am reusit datorita multor fete de aici, carora le multumesc
De data asta sunt pregatita, am facut tot ce trebuia facut de prima data...insa dupa cum v-am spus, inexperienta si-a spus cuvantul...
asa ca, e un forum liber, nu este nimeni obligat sa faca ceva ce nu simte....insa asa ar fi omenesc!
eu va imbratisez intr-o imbratisare maaaare mmmmaaareeeee de tot pe toate, imi sunteti f dragi toate, de la cea mai veche la cea mai nou intrata...eu am fost, sunt si voi fi mereu aici oridecate ori este nevoie de un "miracol"
v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Uau ce s-a animat forumul astazi !!!
In primul rand bun venit fetelor noi mirivili,enique,needa.
Va doresc din suflet sa va mearga toate ca pe roate si noi suntem alaturi de voi si va sustinem.
danah te rog din suflet ajuta-ma cu informatii referitoare la hematom.
Astazi am intrat in panica citind pe net informatii referitoare la tratamentul hematomului pentru persoanele aflate sub tratament cu clexane.
Existau pareri conform carora s-ar merge pe o scadere sau eliminare a dozei de clexane in cazul in care exista hematom.
Exista pareri conform carora in nici un caz nu se intrerupe clexanul sau se merge pe cresterea dozei.
Spune-mi te rog tu nu ai avut clexane de la inceputul tratamentului asa? Ti-a fost introdus in momentul depistarii hematomului?
Dr meu hematolog a considerat ca este necesara cresterea dozei de clexane de la 0.4 la 0.6 datorita greutatii (67 kg).
Ma tot gandesc daca doza e prea mare pt hematom

sandy,miracol
ivisor,tusferi va asteptam cu vesti despre mamarutze.

8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sandy2707


Miri iti doresc sa stai putin aici si sa te gravidesti repede...Tu unde si cand...?

Multumesc de urari. In Atena, la clinica Neogenesis. In 20 aprilie am ET.

Te felicit pentru subiectul cu mama-surogat si iti doresc succes sa iti implinesti visul de a fi si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enique spune:

Buna fetelor,

Mirivili, Sandy, Speranta, Miracol, Wish va multumesc pentru informatii si incurajari. Va doresc si eu sa aveti clipe minunate alaturi de bebelusii mult doriti, voua si tuturor fetelor care treceti prin emotii, incepand cu primii pasi in alegerea unei clinci si pana la a avea implinirea de a fi mamici.

Am primit informatii de la farmacia din Brno si sper sa intru in posesia medicamentului in timp util. Daca nu, asa cum bine spuneti, e foarte buna si varianta cu Progynova.
La mine tratamantul este in felul urmator: 10 zile estrofem, apoi se adauga inca zece zile utrogestan. Dupa 20 zile ar trebui sa apara CM (in ultima vreme vine doar provocat). Apoi, in prima sau a doua zi a CM, incep sa iau iarasi estrofem si utrogestan, care cresc progresiv intr-o schema anume.
Daca totul merge bine, in a doua jumatate a lunii mai trebuie sa fiu la Brno, cand sper sa se intample minunea de copil :)
Cam asta e mica poveste.
Va doresc o seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui miracol11


m-am cam intains...despre mine va zic ca sunt bine...ma lupt cu o gripa...de fapt numai tuse am de vreo 2 zile...sper sa imi revin repede ca de nu ii bai...sunt bine...maine e 20 si va fi peste exact o luna transferul ...vai abia astept....nu cred ca sunt cuvinte sa imi exprime bucuria...ma rog la Dumenzeu sa ma ajute si sa imi i-au puiutii acasa de data asta pt 9 luni de vis!!

!!!
Avem ET in aceeasi zi, la aceeasi clinica?
Ce le-a potrivit dr. Mamas! De abia astept sa ne vedem.

Iti doresc sa fii peste 9 luni o mamica fericita!

Ai grija cu tusea, nu ai voie acum sa te imbolnavesti. Iti recomand sirop de ceapa sau ridiche neagra si poti sa iti pui noaptea frunze de varza zdrobite pe piept si spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

ivisor Multumesc mult de detaliile pretioase despre concediile medicale.
Eu inca n-am facut ET dar ma gandesc deja la concediul de .
Nastere usoara iti doresc si sa va vedeti cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

needa, O_luptatoare Felicitari pentru decizie! Sunteti "colege" la Reprofit. Sa fiti si apoi fericite va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Amaliaro Multumesc mult de urari. Postarilor tale si celor doua minuni pe care le porti in burtica li se datoreaza decizia mea de a face FIV cu ovocite donate. Si pentru asta iti multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

http://www.youtube.com/watch?v=yY2ROawGzuA

amalia tsakoniati
23++ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Bine ati venit fetelor!va urez mult noroc si Dumnezeu poate se va gandi si la noi!fara un copil nu suntem o familie intreaga asa ca trebuie sa luptam incontinuare!restul fetelor nu le mai insir aici numele ca sa nu mai scap pe cineva spun mai bine asa,toate toate fetele cu sau fara bebei va tin pumnii si ma gandesc la voi,sanatate si cati mai multi bebelusi sa avem anul acesta!Miracol mai ai un pic si o sa fi mamica!doamne ce fericire!ma bucur mult!

Mergi la inceput