FIV cu ovocite donate Cap. 42

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor,

Bine ati venit Mirivili, Needa, Enique!
Vad ca ne strangem, nu gluma! O sa fim cateva in focuri!
O sa fie o primavara si vara aglomerata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2

Buna fetelor,

Bine ati venit Mirivili, Needa, Enique!
Vad ca ne strangem, nu gluma! O sa fim cateva in focuri!
O sa fie o primavara si vara aglomerata.



Speranta frumos este sa va si sustineti si sa va dati curaj una alteia din pacate sunt fete care doar citesc cand sunt in focuri ametesc cu intrebarile si dupa pauza nu le mai intereseaza de altele ,a fost o tipa ne a disperat cu intrebarile si dupa nici macar nu ne a spus ca a reusit am citit ola gemenasi to intreband bineinteles

asta mi se pare EGOISM si nu imi place deloc



amalia tsakoniati
23++ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

IN primul rand multumesc fetelor care m-au ajutat cu informatiile despre clexane,mi-au fost de real folos.Mie imi dadea medicul de familie doar 10 fiole si alea 50%.
Apoi am vazut o gramada de fete noi.Bafta si sper sa va fie utile informatiile de aici.Oricum cand aveti intrebari pot sa va ajut........cu cea mai mare placere.Si eu am fost ajutata si multuuuuuuuumesc din suflet tuturor.
Wish ce mai zici????????
Miracol mai ai putin
Tusferi cum mai esti?Te-ai programat la cezariana?
EU FAC duminica 12 saptamani si merg marti la morfofetala sem 1.Tocmai ce mi-au trecut greturile si pot si eu sa mananc.Sper ca e de bine.De sangerat nu mai sangerez.Astept cumintica eco.
pentru toate burticile si mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Danah felicitari pt cele 12 s si Doamne ajuta in continuare

amalia tsakoniati
23++ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Amaliasi pupici fetitelor taleda' pe cine te suparasi asa soro? ca nici nu mi-am dat seama...si apoi asa e in lumea virtuala...poti sa te faci nevazut daca vrei..hai lasa...nu stresa fetele..ca e plin aici de fete faine, care au fost un adevarat ajutor pentru celelalate si asta conteaza
nu toate au energia de a fi suport ci doar au nevoie de suport si e bine daca l-au primit

Danah ce mari v-ati facut; ai scapat ed perioada cea mai dificilaFelicitari

Needa te-am mai vazut si pe la FIV Europa; ce s-a intamplat cum ai ajuns la donate? Sedere scurta iti doersc si ingrosarea randului mamicilor fericite de aici

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Multumesc Sandy.Cum am ajuns la donate....am facut 2 Fiv-uri cu rezultate foarte slabe, adica embrioni de slaba calitate. La primul am avut 4 ovocite si 2 embrioni, iar la al doilea 2 ovocite si un embrion. Embrionii au fost cu fragmentatii, cu 4 celule in ziua 3 :(
Si uite asa am hotarat ca e cazul sa nu mai incerc cu oo-le mele si sa trec la etapa urmatoare
Doctorii spun sa mai incerc fiv pe ciclu natural, dar nu stiu daca as avea sanse mai mari.
Felicitari pentru topicul "Fiv-mama surogat", iti doresc din suflet sa ti se indeplineasca visul de a fi mamica!
Un brat de tuturor doamnelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna Amalia,

nu inteleg reactia ta, avand in vedere ca nu ma cunosti si din cate am citit aici, mi-ai dat impresia unei persoane foarte de treaba.
Nu sunt noua pe forum, ma poti gasi la capitolele vechi de la dr. Albu si Biogenesys. Acolo am facut cele 2 FIV nereusite si unde cred ca am fost destul de activa si am comunicat destul de bine cu fetele.
Chiar am ramas buna prietena cu fetele de la aceste doua categorii, pe multe le-am cunoscut si in viata reala.
Am luat o pauza o perioada de la acest subiect pentru ca ma saturasem sa ma mai gandesc si sa ma necajesc.
De cand v-am salutat prima oara si v-am anuntat ca voi face si eu cu donate, nu am scris prea mult pentru ca nu prea aveam ce sa scriu si oricum forumul nu era prea animat.
M-am bucurat cand am vazut ca apar fete noi, poate asa se mai anima acest topic.
Imi pare rau ca mesajul meu a fost interpretat gresit.
Oricum nu tin suparare si sper sa ne cunoastem mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Speranta nu pt tine draga mea era mesajul incercam sa spun ca aici sunt si fete care au nevoie se sustinere nu numai sa sustina nu mi se pare corect sa fi sustinut si sa nu susti si tu doa pt ca te ai vazut cu saci in caruta am vb la modul general

amalia tsakoniati
23++ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sandy

amalia tsakoniati
23++ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna seara fete dragi!
In primul rand, pupacesc de zor monitorul cand vad poza cu fetele amaliei de la vatariul ei...Doamne Doamne abia astept sa vin sa le iubesc un pic!...amaliaro, ai grija de tine si de printesele din burtica!!
mirivili, bine ai venit, sedere cat mai scurta si implinirea visului va fi iti garantez eu!...imi pare rau ca au trebuit sa treaca atatia ani pana sa ajungi aici, insa sunt convinsa ca totul va fi bine!!
needa, bine ai venit si tu...si la fel iti dores si tie!!sa ti se implineasca visul de a fi mamica intr-o zi!
enique, te felicit pt alegerea facuta!imi pare bine ca ai ales intr-un final, sa fie cu ochisori si pt tine!!
sandy te pupicesc
speranta
ivisor, mai ai putin si vine printesa voastra!iti multumesc pt incurajari si sa dea Dumenzeu sa fie bine si pt mine acum!!iti doresc o intalnire de vis cu minunea voastra si sa fiti ff fericiti alaturi de ea!!...daca tu eliberezi locul prima atunci ma inscriu sa iti i-au eu locul...din cate am inteles si nu gresesc eu sunt urmatoarea pe lista urmata de Daniela
danah, wow...deja esti in 12 sapt?cand au trecut fata draga|?/ma bucur ca esti bine...greturile sunt de la sine intelese, nu ai ce face...acum poate reusesti sa te bucuri 100% de statul de !!
wish, tu cum esti draga?te pupic

m-am cam intains...despre mine va zic ca sunt bine...ma lupt cu o gripa...de fapt numai tuse am de vreo 2 zile...sper sa imi revin repede ca de nu ii bai...sunt bine...maine e 20 si va fi peste exact o luna transferul ...vai abia astept....nu cred ca sunt cuvinte sa imi exprime bucuria...ma rog la Dumenzeu sa ma ajute si sa imi i-au puiutii acasa de data asta pt 9 luni de vis!!
pup toate mamicutele si minunile lor!!
gravidutele in ordinea de pe tricou si aspirantele...mult curaj si capul sus!

Mergi la inceput