FIV cu ovocite donate Cap. 42

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Cauzele ar fi un FSH=12-14, AMH=0,3, endometrioza gradul 3/4.
La ambele fiv-uri am avut si foliculi putini, 4 la primul-4 ovocite si 2 embrioni slabi( 300 ui Menopur si Gonapeptyl).
La al doilea am avut 2 foliculi si un embrion( protocol ultrashort antagonist, parca asa zicea prof Strohmer, cu Gonal F 375 ui si Cetrotide).
Uitasem ca mai am si sot , el are oligoastenospermie usoara, deci e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna dragelor , ma bucur sa vad CA gravidutele sunt bine si se pregatesc de mare a intalnire.
Am intrat sa VA spun sa incercati sa VA odihniti la maxim pan a nasteti, Mai ales viitoarele mamici de gemenasi pentru CA dupa aceea nu Mai e chip. EU de cand am nascut , adica de 9 saptamani nu am dorm it Mai mult de 4 ore din 24 ,sunt un fel de zombi. E destul de greu, nu vreau sa VA sperii, e si minunat totodata Mai ales ca de acuma au inceput sa gangureasca si sa rada cu gurile pana la urechi.
No I am format doua tabere , tati cu mandra si EU cu flacaul. Acuma mi-am luat tablet a, I am pus Langa mine pe canapea si bag suzeta cand la unul, cand la altul CA n-au chef sa doarma si nici in patuturi nu stau linistiti, trebuie sa fa I obligatoriu conversatie cu ei.Daca plec din camera lor cand nu dorm e prapad ,URL a de ridica blocul in picioare.
Gata a fost pre a mare dezmatul, nu Mai am invoire sa stay pe net, trebuie sa stay de vorba cu ei.
Pup to ate luptatoarele de la a cest subject si sa fie sa impartim informatii despre biberoane , lapte praf , bebelusi jucausi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:


ce ne-am inmultit,nu pot sa spun ca nu ma bucur desi ar fi fost de preferat sa nu mai fie nimeni pe aici.Asadar,bun venit fetelor noi si mult noroc in indeplinirea visului

pupici la toata lumea si in special frumosului bebelas pe care l-am ``cunoscut`` azi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Mda, aveti dreptate. M-am exprimat aiurea.
scuze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Needa bravo in ce priveste clexane mie medicul mi a zis asa doza de 0.4 e cea mai indicata pt 1 in sarcina sangele se coaguleaza 2 tratamentul de sustinere a sarcini obtinute prin fiv iar coaguleaza deci acid folic oricum e indicat sail iei cu cel putin 3-4 luni inainte de ET acum despre clexan mergi la un medic hematolog

Eu am luat exeplu fetelor histeroscopie,trombofilie ,tiroida m am dus cu temele facute deci si voi faceti va temele ca sa fie binedin prima

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

TeliBUN VENIT PUIUTILOR TAI

Sa fiti sanatosi fericiti ca iubiti sunteti

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Amalia harnicuta`, daca ai timp trece-ma si pe mine te rog pe prima pagina ``in focuri``:punctia in 02-05-2013,transferul in 07-05-2013,clinica Reprofit,fiv cu ovo donate.MULTUMESC

poate vreti si voi fetelor, sa actualizam listuta si ca sa stim cum si cine urmeaza,bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Daniela trecut domnita

CARE MAI VREA CARE MAI POFTESTE sa scrie caDaniela

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

multumesc mult draga mea,sper sa-mi poarte noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:


Am venit de la eco,hematomul meu a crescut de la 38 mm la 46 mm desi am crescut doza de clexane de la ecografia precedenta.
Daca ma puteti ajuta cu sfaturi va rog,eu sunt disperata si nu stiu pe ce cale sa apuc.

danah impartaseste-mi te rog din experienta ta,spune-mi te rog daca ai trecut si tu prin asta si ce ai facut.Sunt la pamant.
Cat utrogestan,duphaston si no spa iei acum?


8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput