FIV cu ovocite donate Cap. 42

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela74

multumesc mult draga mea,sper sa-mi poarte noroc

still believe in miracles,
so please God help me



Doamne ajuta! draga mea

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui enique


La mine tratamantul este in felul urmator: 10 zile estrofem, apoi se adauga inca zece zile utrogestan. Dupa 20 zile ar trebui sa apara CM (in ultima vreme vine doar provocat). Apoi, in prima sau a doua zi a CM, incep sa iau iarasi estrofem si utrogestan, care cresc progresiv intr-o schema anume.
Daca totul merge bine, in a doua jumatate a lunii mai trebuie sa fiu la Brno, cand sper sa se intample minunea de copil :)
Cam asta e mica poveste.
Va doresc o seara frumoasa!
La mine CM vine singur (dar degeaba). O sa il mut cu vreo doua zile mai devreme ca sa ma sincronizez cu donatoarea, cu 4 zile de tratament cu Primolut Nor (Norethisterone acetate) un fel de progesteron. Din ziua 1 incep cu tabletele albe de Cyclo-progynova si plasturi cu estradiol. De la ziua 3 dupa punctie adaug Utrogestan si prednisolone. Aspirina iau deja. Si o sa mai fac Clexane (nu stiu inca doza).
Tu vei lua dupa ce vine CM de la inceput si utrogestan? Sau numai in partea a doua a CM (ultimul inainte sa fii mamica )?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish nu stiu nimic despre hematom dar iti sunt alaturi medicul ce a zis?incearca sa nu te stresezi ca face rau la bb roagate la DD sa te ajute

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Wish Si eu zic sa nu te stresezi. N-o sa ajute cu nimic la scaderea hematomului. Incearca sa-ti pastrezi calmul si stai in pat cat mai mult. No-spa din cate stiu eu poti lua pana la 3 tablete de 80 mg pe zi (sau 6 de 40 mg). Cei de la clinica nu ti-au raspuns inca la e-mail? Utrogestan ai 6 pe zi?
O sa fiti bine toti trei. Fii sigura de asta. Te va ajuta. Eu ma rog pentru voi trei sa treceti cu bine peste asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

amaliaro,mirivili
e asa de greu sa ma pot abtine.Simt ca nu pot face nimic,nimeni nu imi zice nimic concludent si imposibilitatea asta de a face ceva e groaznica.
Da,iau utrogestan 400-0-400 si duphaston 0-20-0.
No spa am luat 3 pastile pe zi de 40 mg.

8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish medicul care te urmareste ce ti a zis? nu cauta info pe net ca o sa iti sara creieri incearca sa te linistesti ca sa poti lua decizi corecte eu cand am avut hemoragia aceia urata am incercat sa ma calmez cat am putut hai ca o sa fie totul bine ai sa vezi da mi ceva date despre hematom si intreb maine medicul meu daca vrei

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Sandy2707 Multumim de sfaturi. Multa dreptate ai cu pregatirea dinaintea FIV. Cu tiroida stau bine, laparoscopie exploratorie am facut recent pentru ca speram sa imi iasa cu inseminare . Dupa doua FIV-uri... Sau poate dr. spera ca sa nu cred ca ma lasa balta. La trombofilii acum astept rezultatul ca sa stabilim doza de Clexane. O sa fac oricum pentru tiroidita autoimuna.

needaEu pot sa iti spun ca si tratamentul cu estradiol creste coagularea sangelui deci iti recomand si Clexane, pe langa acid folic. Analizele ATPO, Anti-tireoglobulina si FT4 le-ai facut?

Teli Te-am citit cu ani in urma si acum ma bucur imens ca esti de gemenasi. Ma bucur din suflet pentru tine si pentru ca ai reusit sa intri si sa ne scrii despre tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2


Teoretic, punctia va fi pe 17 iunie, urmand ca ET sa fie pe 20, daca sunt embrioni de 3 zile, sau pe 22 daca vor fi de 5 zile.
Sper sa se dezvolte bine, sa ajunga la 5 zile, pt ca, teoretic, au mai multe sanse de implantare.

O sa fie cu noroc. O sa se transforme in blastociti pentru ca donatoarea va fi tinerica si ovocitele de calitate.
In ce conditii se face la Reprofit ET cu embrioni de ziua 3 si nu de ziua 5?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

miracol Azi mi-am cumparat biletul de avion. Am decis sa vin la ET fara sotior. Contributia lui a fost pusa la inghetat deja. Si in plus nu o sa fiu plecata decat 4 zile. Iar la bagaje o sa ma limitez la minimul necesar.
Pana la Paste o sa avem amandoua si cele doua liniute pe testele de sarcina.

Amaliaro Ooooooooo, ce rochite frumoase le-ai lust fetelor. O sa fie ca doua bombonici cu volanase si dantele.

tusferi O sa va vedeti cu bine curand cu gemenasii si o sa treaca ca un vis clipele de acum. La nume v-ati hotarat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Wish Repet, cred ca cel mai important e sa stai in pat cu MINIM efort. Asculta muzica relaxanta, inchipuie-ti lucruri frumoase. BB-ii simt ceea ce simti si tu. Daca ai incredere ca va fi bine vor avea si ei incredere in tine.

Mergi la inceput