FIV cu ovocite donate Cap. 42

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Tusferiai inteles perfect mesajul meu asa mi se pare corect sa sustinem si noi la randul nostru macar pana nastem pt ca dupa timpul este limitat
Ai sa vezi ca o sa ajungeti la 37 vb puiuti tai si ai sa vezi ca o sa te asculte

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Amalia super, super rochitele tale
Apropo de raceala ta eu am facut o sinuzita din asta urata dupa primul meu FIv si de atunci am ramas cu mirosul praf; ma gandesc sa ma duc la acupunctura ca sa mi-l dreg; mai iei prednison ca s-ar putea si ala sa iti scada imunitatea si de asta sa te tina asa de mult; te pup de la distanta sa treaca...

Tusferi adevarul e ca fulgisorii erau varianta de backup, dar DD le aseaza altfel; de la Kiev nu am data certa ci doar posibil iunie...asa ca mai astept si pana atunci poate ma gravidesc si raman asa 9 luni

Sa stii ca exista niste tampoane gen protege slip care pot detecta lichidul amniotic; nu-mi mai aduc aminte firma dar incerc sa aflu si iti dau de veste...e interesant ca mai iei inca si acum Utrogestan

Miracol te asteptam graviduta pentru 9 luni

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Amalia foarte frumoase hainutele bebelinelor!
Tusferi mai ai un pic pana la marea intalnire , nastere usoara iti doresc, bebei sanatosi si recuperare rapida dupa cezariana
Miracol
O zi frumoasa tuturor, cica de maine se anunta ploi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy mult succes cu fulgisorii tai, Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sandy nu mai iau predinson de la 12 s e pe trecute ce a fost mai rau a trecut

O luptatoare fara sa vreau sa te supar in ce priveste subiectul pe PM pai daca noi vorbeam pe PM voi mai aveati atatea informati? nu iti dai numele nu pui poza cu tine ramai anonima e dreptul tau dar corect este sa impartim informatiile pe tema donate aici sa poata sa beneficieze toate de info si discuti utile
Adica eu ce motiv as avea sa mai fiu aici sa deschid capitole noi sa dau info cat stiu din experienta mea?
Eu insist pe tema sustinere intre noi pt ca toate avem nevoie toate suntem incercare de aceasta pacoste INFERTILITATEA

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

O luptatoare iti inteleg dorinta de privacy si de a comunica si in privat si sunt sigura ca in timp ai sa ai aici prietene cu care te vei cunoaste chiar personal..dar sustin si eu punctul Amaliei de vedere.
De aici iti poti lua atat informatiile de care ai nevoie cat si la randul tau sa impartasesti informatii si sa ajuti atunci cand poti, pe cele care vor veni dupa tine.

Asta nu inseamna insa sa te expui si sa dai detalii personale prin care poti fi identificata, daca nu doresti asta



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor noute am vazut ca sunteti triste ca aveti programare in august dar sa stiti ca august e aproape si nici nu o sa va dati seama cand trece timpul.

In plus folositi timpul asta ca sa va asigurati ca sunteti Ok cu tiroida, trombofilia, endometrul (histeroscopie in luna dinaintea FIV)
Incercati sa nu sariti analizele pe motivul ca voua nu vi se intampla pt ca asa ne-am gasit toate cu mutatii, tiroidita, noduli etc
Asa va mariti sansele...ascultati de babutele de pe aici ca sunt patite cu diverse...si cele mai multe au reusit pt ca au stiut sa isi caute bubele si sa le trateze dinainte...Doamne ajuta sa ajungeti si voi ca ele.


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy
Tiroida e verificata, TSH era in ianuarie 1,5 dar il mai repet.
Prolactina e in limite normale.
Trombofilia e verificata de asemenea, am MTHFR A1298C homozigot. PK mi-a recomandat Acid folic, Strohmer- Clexane de 0,4.Aici nu stiu pe cine sa ascult
Histeroscopii am facut trei pntru ca am avut sept uterin, cu siguranta voi face o histeroscopie in luna premergatoare fiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Am uitat sa mentionez ca am facut si laparoscopie anul trecut, am avut chist edometriozic pe ovarul drept de 6 cm.
Sper sa nu mai fac alte balarii pana in august, sa nu trebuiasca sa aman ET.
Multi pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Needa pai ai ingredientele pt a veni de acolo graviduta.
Cat priveste MTHFR e clar ca acidul folic nu are voie sa lipseasca din meniu, iar Clexanul in functie de varsta, si terapiile celelalte pe care o sa le iei;
cu cat e doza mai mare de hormoni cu atat riscul de tromboza e mai mare si atunci si Clexanul are utilitatea lui...
Medicii cu care ai facut celelalte FIV-uri ce ti-au zis de ce ai avut putine ovo si embrioni de calit mai slabuta?
La sotul tau totul e OK?

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput