FIV cu ovocite donate Cap. 42

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele va pup

Looana sa-ti traiasca mamarutoiul ca e tare tare frumusel. Sa va bucurati de el si sa fie sanatos si fericit pana la adnaci batraneti

Amalia hai ca uite ce ai animat fetele pe aici..sa stii ca daca as fi fost cu 5 ani mai tanara la Dr. tau in Atena care cred ca e un om deosebit ma duceam pt FIV...asa drumul meu a luat alta cotitura care insa sper ca va fi cu inimioare de data asta...

Speranta eu sunt sigura ca nu la tine se referea Amalia ci la fetele care au reusit si ne-au parasit sau ne-au lasta balta pur si simplu...cred ca ea la ele s-a referit cand a zis de saci in caruta si nu la fetele care urmeaza sa faca procedura sau si mai putin la cele care nu au reusit

Fetelor eu chiar va doresc la toate sa reusiti sa aveti ceea ce va doriti mai mult si multumesc si eu pt suportul si aprecierile voastre..
Va pup cu drag dar nu enumar ca nu vreu sub nici un chip sa uit pe cineva





Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Merci mult Amalia!
Ar fi tare 2 fetite. L-am innebuni pe al meu si nu numai pe el. Soacramea e disperata, vrea fetite, ca sunt numai baieti in familie. Ea are 3. Nu m-ar supara nici baietei, de. Ce o fi pana la urma, sa fie sanatosi.
Macar unul pana la urma....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Ce frumoase poze Loana, sa iti traiasca! E tare mucalit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

La mine in familie toti viseaza la baieti. Eu am visat mereu la gemeni, dar cu timpul vazand ca intarzie sa apara un samburel, mi-am zis ca orice ar fi sa fie sanatos caci asta e cel mai important.
Am trimis formularul la Reprofit. Svetlana zicea ceva de luna august. Sper sa o conving pt. iunie
Imi cer scuze ca nu reusesc sa va scriu fiecareia, dar imi este greu sa ma invat cu ideea de forum si sa va tin minte pe toate. Cu siguranta ne vom cunoaste mai bine, atat ca se poate.
Sunt putin mai retinuta mai ales pt. ca deciza asta am luat-o impreuna cu al meu si vrem sa ramana intre noi 2 si voi acum
Doamne ajuta!
Daca mai sunt fete care simt nevoia sa discute in particular despre subiectul asta dati-mi PM cu id-ul de pe YM. Muah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

O_luptatoare, ar fi tare sa reusesti sa o convingi pt iunie. Poate ne intalnim acolo.
Sandy
Fetelor, ce frumos e afara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sandy doamne ajuta sa fie cu inimioare

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui amaliaro

Sandy doamne ajuta sa fie cu inimioare

LE:va place hainutele la printesele mele?hai astept si de la voi asemenea poze

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .














amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor....
A iesit si la noi in sfarsit soarele...e placut afara...sunt vreo 12 grade...mai am pana la 20 ale lui amaliaro
sunt happy...desi am avut o zi grea la munca am primit o vizita de la sefi...care au ramas placut impresionati de cum arata magazinele de care ma ocup in oras...m-au felicitat si mi-au urat mult succes in continuare....nu le-am zis nimic ca intentia mea in urmatoarea perioada e sa fiu GRAVIDA!!!....nu vreau sa ii intristez asa de repede ca vor pierde asa o colega "buna"...toate la timpul lor!
amaliaro, ce bine de tine, te lafai cu burtica ta la soare!!
mirivili, ma bucur ca ai ales clinica din Atena, Dr Mamas e un OM deosebit, cu o experienta f mare in domeniu...un profesionist, un om cu f mult bun simt...ai sa vezi ca o sa ai o productie f buna!...si vei fi graviduta!!...ca avem et in aceeasi zi...ce sa mai zic?si mai bine!ma bucur f mult si sigur aici e mana destinului!!amaliaro e o viitoare mamica cu un suflet extraordinar de mare...ea va fi langa noi si o sa vezi ca totul va fi bine!!...vom veni acasa doua gravidute...noroc ca al meu vine si el sa imi care bagajele
sandy, te pup draguta mea!!
speranta, o_luptatoare, needa,
wish, danah, gravidute dragute
va pupicesc pe toate si o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Wow, ce activitate aici! Ce de fete noi!
Bun venit enique, mirivili, needa! Va doresc reusite din prima!
danah, deja morfofetala de trimestrul I! Tin pumnii! O sa fie bine, cu siguranta. Ai scapat de emotia primelor 12 saptamani, cand pericolul e mai mare. Acum pregateste-te de multe alte emotii, pt ca nu se mai termina cu hopurile... Uita-te la mine, am crezut ca daca ajungi in 35 sapt nu mai ai de ce sa iti faci griji. Wrong! Acum sunt stressata sa nu se fisureze membranele si sa nu imi dau seama (din cauza Utrogestanului), sa nu intru in travaliu dupa administrarea Clexane-ului, sa nu patesc nenorocirea cu lichidul verde, etc, etc, etc. Pana si doctorita mea pare mai stressata decat inainte. Sambata la testul non stress baietelul n-a vrut sa se miste desi el joaca fotbal cu ficatul meu de dimineata pana seara. Asa ca doctorita s-a speriat, ne-a trimis de urgenta la eco, n-am gasit locuri, ne-a aranjat sa ne vada ecografista intre 2 ecografii, totul ok. Ea toata sarcina a fost foarte relaxata si linistitoare, ne-a zis tot timpul sa nu ne facem griji, ca totul e ok. Acum incercam sa o linistesc eu, ca stiam ca il simt pe baietel, dar tot am stat un pic stressati si noi.
M-am programat pe 4 aprilie, doar ca nu prea ne da nimeni sanse ca ajungem pana atunci... Noi incercam sa ne tinem de programare
Amalia are dreptate. Stiu si la cine se refera. Am aflat si eu cu surpindere, de la alte subiecte, ca fete care au fost foarte active inainte de a face FIV-ul cu donate si care au pus o gramada de intrebari fetelor mai vechi, care deja erau insarcinate si care au fost atat de dragute sa ne dea sfaturi, au reusit sa ramana insarcinate si nici nu ne-au dat vestea macar. Ar fi fost frumos sa intoarca serviciul si sa ajute cu sfaturi alte fete care sunt in focuri, pt ca fetele vechi, care sunt deja mamici sunt ocupate 24 din 24 cu puiutii lor. Cred ca toata lumea stie cat de solicitanta e "meseria" de mamica. Asa ca, toata dragostea si respectul pt mamicile care reusesc sa mai intre pe la noi si sa ne mai dea vesti
Pana nasc, incerc sa fiu si eu alaturi de fetele care intra pe acest drum si sa le raspund la intrebari, atat cat ma pricep. Sunt intrebari la care am raspuns de multe ori, dar imi dau seama ca e foarte greu sa iei toate capitolele din urma sa cauti anumite raspunsuri si nu ma deranjeaza sa raspund de mai multe ori la aceeasi intrebare.
Eu o sa eliberez un loc in maxim 2 saptamani dar oricum, locurile sunt nelimitate fetelor!
Miracol, de azi intr-o luna te vei intalni cu puii tai si vei fi graviduta Sunt sigura ca de data asta va fi cu noroc!
Wish, am auzit ca unii hematologi merg pe cresterea dozei in functie de greutate, dar nu stiu daca e bine (sau nu). Eu am crescut in greutate 20kg de la inceputul sarcinii si nu mi-a fost crescuta doza de Clexane. Hematologii la care am fost au zis ca doza e foarte buna, tinand cont de fluxurile uterine, ombilicale, de cat au crescut bbii, etc. In plus se poate face antiFXa pentru verificarea dozei de Clexane... O doza mai mare decat trebuie, poate duce la sangerari.
Looana, bebelinul tau e o minune! Multumim de poze!!
Sandy, tu ai vesti de la Kiev? Aveti o data?
Amalia, ce rochite dragute ai luat pentru printesele tale!
Dragelor, m-am intins rau de tot, dar cine stie cat mai apuc sa scriu...
Va pup si sa auzim NUMAI vesti bune!

LE. Sandy, draga mea, am citit acum vestile tale. Bineinteles ca e pacat sa distrugi fulgisorii tai. Doamne ajuta sa reusesti! Poate presiunea psihica nu va fi la fel de mare, avand si un plan de backup. Eu cand am incercat imposibilul in aprilie anul trecut cu un embrionas de-al meu, deja programasem data cu cei de la Brno. Eu am avut doar unul, deci sansele de reusita erau si mai mici, si am trecut mai usor peste esec, stiind ca am planul B deja demarat. Nu poti sti ce supriza frumoasa o sa ai de la fulgisorii tai
Pupicei!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

35+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Looana, printisor tau e minunat...vai Doamne pupam monitorul nu alta...ce gropite avem la manute...ce-mi vine sa il pap tot tot...Sa va bucurati de el si de tot ce implica venirea lui pe lume!!e absolut minunat!!!
tusferi...nastere usoara iubita mea...esti urmatoarea graviduta de gemenasi, care va aduce pe lume doua minuni...sa iti dea DUmenzeu rabdare, sa ai nastere usoara si recuperare rapida sa mai intri din cand in cand sa ne impartasesti cum e sa fii mamica!!

Mergi la inceput