Atentie soferi.. si pietoni!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

E si nu e....nu fac chiar prostii dar dublatul coloanei la semafor(iesit din coloana si mers pe banda din drapta ca sa trec de toti,depasit/intors pe continua si dubla continua(nu se vede bine marcajul)precum si fara centura,vorbind la telefon ,trecut pe galben....se intampla nu des la mine, dar se mai intampla....

E aiurea cu amenzile dar pentru ca stiu cand sunt actiuni si targete de atins,sunt cuminte in perioadele alea.Si fac prostii mai linistite in ultimul timp.Batranetile maica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Mada, eu cred ca te alinti.

Nu cred ca incalci regulile(asa de multe reguli!) si mai esti si relaxata cand zici asta, propunandu-ti sa fii ´´cuminte´´ pana se ating targhetele (?!)

Mai glumim, mai facem haz de necaz, dar nici chiar asa sa ne laudam cate reguli incalcam noi si ce tari suntem din acest motiv.
E inconstienta, nu act de curaj.
Iar depasitul coloanei pe contrasens e tupeu fara margini. Niciodata nu voi lasa in coloana o masina care imi sta in coaste in acest fel. Ba ii bat si obrazul nesimtitului.

Nu vreau sa iti tin eu acum teorii, dar vorbitul la telefon in timp ce conduci te poate baga in mari belele, iar lipsa centurii te poate lasa fara viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Mada, eu cred ca te alinti.

Nu cred ca incalci regulile(asa de multe reguli!) si mai esti si relaxata cand zici asta, propunandu-ti sa fii ´´cuminte´´ pana se ating targhetele (?!)

Mai glumim, mai facem haz de necaz, dar nici chiar asa sa ne laudam cate reguli incalcam noi si ce tari suntem din acest motiv.
E inconstienta, nu act de curaj.

Iar depasitul coloanei pe contrasens e tupeu fara margini. [size=1]Niciodata nu voi lasa in coloana o masina care imi sta in coaste in acest fel. Ba ii bat si obrazul nesimtitului.[/size=1

Nu vreau sa iti tin eu acum teorii, dar vorbitul la telefon in timp ce conduci te poate baga in mari belele, iar lipsa centurii te poate lasa fara viata.




--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


NU!..... e pericol de moarte.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

E si nu e....nu fac chiar prostii dar dublatul coloanei la semafor(iesit din coloana si mers pe banda din drapta ca sa trec de toti,depasit/intors pe continua si dubla continua(nu se vede bine marcajul)precum si fara centura,vorbind la telefon ,trecut pe galben....se intampla nu des la mine, dar se mai intampla....

E aiurea cu amenzile dar pentru ca stiu cand sunt actiuni si targete de atins,sunt cuminte in perioadele alea.Si fac prostii mai linistite in ultimul timp.Batranetile maica.


Pai ce ti-a mai ramas....bautul la volan si fugaritul pietonilor pe trecere...ar mai fi ceva de adaugat?
Aaa, si presupun ca le faci cand nu ai fata in masina, nu?

Edit: Sau te iei la intrecere cu fantzii de Dorobanti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

E locul potrivit unui banc vechi, dar cat se poate de actual.
Merge unul cu taxiul si se ingrozeste cand vede ca taximetristul goneste prin toate intersectiile pe rosu. La un moment dat ajung si la o intersectie avand verde. Stupoare, taximetristul opreste. Clientul il intreaba "De ce te-ai oprit?" Soferul ii raspunde zambind "Crezi ca-s nebun? Daca-mi taie calea si intra-n mine unul care trece pe rosu?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

E locul potrivit unui banc vechi, dar cat se poate de actual.
Merge unul cu taxiul si se ingrozeste cand vede ca taximetristul goneste prin toate intersectiile pe rosu. La un moment dat ajung si la o intersectie avand verde. Stupoare, taximetristul opreste. Clientul il intreaba "De ce te-ai oprit?" Soferul ii raspunde zambind "Crezi ca-s nebun? Daca-mi taie calea si intra-n mine unul care trece pe rosu?"



Asta e chiar banculcu smecheri. Eu asa il stiu, " de ce treci pe rosu? - pai sunt smecher; de ce te-ai oprit? - Pai daca trece un smecher!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

ce viata palpitanta,mada
se spune ca cine nu se adapteaza(capitalei),nu "supravietuieste",dar in cazul de fata...s-ar putea sa fie invers
nu doresc nimanui,mai ales sa nu dea coltu' pe loc si sa aiba nevoie de spitalele din romania(ironie badarana)
edit sa-ti urez mult noroc si tie,si celor care au ghinionul sa imparta strada cu tine
urarea(fara resentimente,ca nu conduc prin capitala),vine din partea unui sofer "de duminica",foarte disciplinat si temator in trafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

mada, ai copil mic...cum poti sa faci asta?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si eu cand spuneam ca ii multumesc lui Dumnezeu ca am scapat cu viata din Romania...imi zicea lumea ca exagerez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

lumea chiar nu realizeaza ca pun in pericol viata lor si a celor din jur?! cata inconstientza!

Mergi la inceput