Atentie soferi.. si pietoni!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mai sa fie!!! Ajung sa vad si asta! Forumul DC pe post de formator de conducere corecta a unui autovehicul! Whau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Astazi pe Iancului, cand duceam copiii la scoala, era super blocaj. Un tramvai intrase intr-o masina pusa de-a latul pe sine. Salvare, targa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Eu zic totusi ca un sofer bun se adapteaza la conditii, e drept ca sofatul zilnic in bucuresti are avantajele lui. Dar intre exercitiu si a lasa masina la intrarea in oras de frica mi se pare o discrepanta uraisa.


Anul trecut am plecat cu masina in concediu.Am mers prin tara,am iesit din tara,am fost intr-o tara vecina unde nici nu intelegeam ce scria pe indicatoare si totul a fost bine,nu am avut parte nici de cel mai mic incident sau tenttiva de incident.La intoarcere am intrat prin Bucuresti ca sa ne vizitam niste rude.Cam la 20 de minute dupa ce am intrat in oras,era sa intre un taximetrist in noi,intr-un sens giratoriu.Si nu pentru ca nu am stii cum sa circulam in sens pentru ca venim dintr-un oras in care avem la sensuri giratorii sa ne ajunga.
Nu mai spun ca pana am ajuns la rudele noastre,am zis ca mor.Nu se aplica nici o regula de circulatie cunoscuta,dupa pararea mea e haos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marcia03

Chestia cu lasatul masinii era acum 20 si ceva de ani. Iar rudele respective foloseau masina doar la ei in sat si pt a merge la Sibiu din cand in cand. Cu circulatia din Bucuresti nu s-ar fi descurcat.

Si eu circul zilnic cu masina, o mare parte din drum e in Zurich. Daca as merge cu mijloacele de transport in comun as face mai mult decat fac cu masina (ar tb sa iau un autobuz si 2 trenuri). Si in Zurich este trafic la orele de varf, dar se circula civilizat. Pe cand in Bucuresti...

O seara buna !

Mihaela


Ei, pai spune asa de la inceput, nu asta am zis si eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

pe mine ma scot din minti gropile uriase care s-au inmultit si de care nu se ocupa nimeni
Te trezesti cu una in fata ta, intri in ea.... sau opresti in fata ei, daca nu poti sa ocolesti (din motive de trafic, evident)

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Astazi pe Iancului, cand duceam copiii la scoala, era super blocaj. Un tramvai intrase intr-o masina pusa de-a latul pe sine.

Vatmanu-i vinovat, pentru ca a dublat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui anya

Astazi pe Iancului, cand duceam copiii la scoala, era super blocaj. Un tramvai intrase intr-o masina pusa de-a latul pe sine.

Vatmanu-i vinovat, pentru ca a dublat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Sincer, eu una ma bucur sa vad ca au inceput sa dea amenzi la pietoni. Cel putin in Bucuresti, am vazut din ce in ce mai putini oameni care traverseaza pe culoarea verde a semaforului. Poate ca asa era si inainte...nu stiu... Dar de cand am copilul si merg cu el, si ii tot explic ca trebuie sa traverseze doar pe culoarea verde a semaforului si doar prin locuri semnalizate, m-am lovit (foarte des) de replica lui: "Dar oamenii astia unde se grabesc asa? Nu stiu ca se traverseaza doar pe verde?" Am inceput astfel, in urma sesizarilor lui, sa urmaresc cati oameni trec pe rosu si cati pe verde...Din pacate, foarte putini pe verde Cel putin in ultima perioada, am fost socata sa vad cum in ditamai intersectia de la Apaca, se traverseaza nu doar pe culoarea rosie, dar se traverseaza pe diagonala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

As vrea ca agentii de circulatie sa ii amendeze si pe pensionarii grabiti sa traverseze pe oriunde, chiar si pe rosu ? Cred ca se grabesc sa prinda un loc in fata la paine, ca altfel nu imi explic de ce sunt atat de grabiti, de nu pot traversa pe zebra si la culoarea verde.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pensionarii nu au de unde....da` jmecherii da.

Mergi la inceput