Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Muraturica vad ca te a lamurit deja porumbita.
Ile sanatate
Ada la multi ani Lui nectarel.mai putin si Dati startul la taierea motului.
Eu am facut azi ciorba ptr noi si inainte sa bag smantana si sa o condimentez I am scos legume si Lui d.si I le am zdrobit doar cate putin in degete.i au placut tare mult.cu toate ca pireul din aceleasi leg il cam refuza.asa nu se mai satura.le a papat pe toate si I am mai scos si din ciorbita preparata.
Fleur am si uitat sa zic felicitari ptr dintisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata poftiti la cafelutza

S-au dus vremurile cand beam cafeaua aici toate, of




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ioana daca vrei pui anunta-ma

Dana - sa nu ne imbatam cu apa rece parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Imi cer scuze multe ca ieri am uitat si ii urez azi la multi ani fericiti lui Nectarel. Vremea chiar zboara...Parca mai ieri stateam cu refreshul sa vad ce a facut Ada.
Ile, multumim de cafeluta. Da, s-au cam dus vremurile cand ne adunam aici. Sanatate multa iti doresc. Pana la urma cu medicoverul ai rezolvat problema?
Interesanta ideea cu aratatul la copil ce se face cu diverse obiecte. Eu am mimat o data cu batista bebelusului, cand era mai mica, nu stiu cat a inteles. Nu m-a dus capul sa mai repet. In schimb e disperata dupa telefonul si e-readerul meu. I-am dat e-readerul sa se joaca si il tinea pe pat si cu o mana dadea pe ecran cam cum fac eu cand dau paginile. Nu stiu daca o fi coincidenta sau imitatie.
Reimprospatati-mi si mie memoria va rog: cum dati avocado? Stiu ca merge cu branzica, dar nu am introdus inca lactatele. Cu alte fructe merge?
Ceapa si usturoi de cand am voie?
Ma omoara cu zile soacra caa mereu ma intreaba cand ii dau diverse alimenente. Si eu cum stau 3-4 zile intre fiecare aliment nou inaintez in ritm de melc. Ea zilnic intreaba i-ai pus ceapa, i-ai dat galebenus, alea alea si eu zilnic repet nu ca stau X zile ca am bagat alt X aliment. Parca suntem o banda stricata toata ziua cu aceeasi conversatie.
M-am intins cat o zi de post. Se vede ca am fata linistita. Ieri a dormit vreo 3 reprize de o ora jumate cel putin.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza fetilii, ati baut cafelilii?? Dc a mai ramas ceva, o beau si eu cu voi. Ile, cafeaua se bea probabil pe fb acum :))).

Lml Nectarel! Ada ce baiat mare ai facut!

Muraturica eu ii dau avocado cu fructe in general, si il amestec cu orice fruct mai zemos ca sa-i dea putina consistenta. Ceapa am pus in supa, usturoi inca nu.

Ile, sanatate multa!

Ce mai e frumos la be? De unde iau si eu niste body-uri de calitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ana tocmai ne aminteam cum ne chemau piticii nostri sa-i intoarcem de pe burta pe spate.... Acum al meu a dezvoltat alta pasiune de noapte. Se trezeste si se pune in genunchi cu mainile de gard si ma striga...

Maine tre sa las patul la ultimul nivel ca vad ca se chinuie sa ridice genunchii sa se puna in picioare si mi-e sa n-am vreo surpriza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Neata!
Dam si noi o cafea mare cu lapte.
V-am citit tot timpul,dar nu am apucat sa scriem pt ca pitiku vrea numai in brate,atentie tot timpul si nu prea mai doarme deloc in timpul zilei.
Noi am fost in week-end la mama si a fost asa bine....
Ada,cu intarziere LML Nectarel.Sa cresti mare si puternic asa cum ai fost pana acum.
Valy,eu ii dau galbenusul in masa de fructe+/_ cereale si papa tot.
Fleur,sper sa-ti fie usor intorsul la job si Eric sa fie ok la cresa.
Ma apuc sa citesc ultimele pagini.
Noi am fost ieri la targ si pe langa multe nimicuri, am luat niste metraje dragute de la fabrix din care vreau sa-i fac niste "bandane" care sa-i inlocuiasca dupa un an baveticile de bb.
La Klorane aveau reducere 30% si daca luai doua produse primeai un iepuras simpatic si un parfum pt bb,iar la 3 produse o geanta cosmetice bb.Eu folosesc Klorane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Oh, Carmen, imi pare rau. Asta e, se pare ca sunt dintre cei care exerseaza noaptea. Al meu (dormind cu noi) e la ridicatul pe www.ikea.com/ro/ro/images/products/brimnes-tblie-sp-dpz-alb0125317_PE263914_S4.JPG" target="_blank">tablia patului si datul de lucruri jos de acolo.
De fapt, povesteam si pe fb, jocul lui preferat acum e sa arunce lucruri, daca il pun in patut cu jucarii, le ia una cate una, le urca sus si le da drumul in afara, apoi se uita dupa ele.
Este in plina agitatie de wonder week, se trezeste la 6:30 si doarme greu ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Carmen,body-uri de calitate la Danina Line le targ.
Ei au si oferte,parca la 4,unul gratis.Au material bun,Ana era multumita de ele.Eu nu am mai luat acum pt ca luasem de la tex din carrefour.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow neatza!
Carmen - body-uri de f buna calitate gasesti la Hopababy (au si online si ii gasesti si la BE). Eu tot de la ei iau marca Luvable Friends si sunt super! Nu se scamosaza, nu se labarteaza si nu se decoloreaza, plus k bbc-ul este f moale. Fetele le mai lauda pe cele de la Daninaline.
Dana - nu stiu ce sa zic de puii de la firmele astea...noi mancam de la ei dar parca nu am 100% incredere sa-i dau Antoniei...noua ne trimite socrella de la tara. Nu stiu cum sa fac cu vita si curcanul in schimb :( cred k o sa iau borcanelept moment...

Wow fetelor, se face BB Tei chiar la mine in "curte" cum s-ar zice :)) sa te tii cheltuiala! K deh cu comanda online era mai safe k nu mergeam eu sa le ridic si nu-mi picau ochii pe tt cele, ma rezumam doar la lista...dar aku k iau ctc direct cu rafturile...jaleee!!! Fac 3 minute pana la noul magazin...
Anto e intr-o perioada de mari achizitii, tt ziua munceste sa se ridice in picioare, se sprijina de tot ce prinde si escaladeaza, se ridica deja singura de la 180 grade direct in fundic, pune mainile in fata si ori ae aseaza in 4 labe si se taraste in spate (k doar e rac :)) ori ridica fundul, indreapta genunchii si se pune in picioare. Dk o tinem de subtiori face pasi, de cateva zile are o pasiune pt statul in genunchi, se pune in genunchi si sta asa si se joaca :) nu stiu cum de nu i-or amorti pic! De trancanit trancane non stop mama, tata, bubu, puf, dada, tete, apa, papa, maie, dai, baba, bebe etc uneori ne cearta :) dimineata se trezeste si incepe sa cante in patutz :)) am coborat si noi la mezanin de 2 zile (inca nu se ridica in pat k are aparatori si nu se poate agatza, dar a zis tac-su k e mai safe)
Cu papa stam bine, am bagat si iaurt si banana, avocado, urmeaza spanacul cred...vreau sa caut o reteta de biscu pt bebei sa-i fac in casa pt k cei populari din comert am impresia k au zahar...deocamdata ii dau Hipp.
Avocado eu i-l dau cu fructe, succesul maxim fiind combinatia cu mango.
Acum sa va zic de scutece...am zis sa incerc up&go pt k nu mai are deloc atare cd o schimb. Buuunn! Iau un bax mic de 24, de pus se pun f usor, stau f bine pe burtik, elastic moale si pufos, daaarrrr neavand absorbant pe laterale scapa pishu pe akolo (mai ales k a mea doarme numai pe o parte), plus k am gasit pe piele gel absorbant din interior :( si culnea e k a doua zi dp ce am incep sa le folosim s-a iritat f tare la fundic :( singurul nou in meniu fusese iaurtul si nu prea cred sa fie de la el...asa k oricat de practici ar fi, cred k raman la varianta clasica. Am vzt k au si la Huggies pull ups, poate ii incerc si pe astia...
Azi mergem la BE :) abia astept!!! Vreau sa iau olita plus nspe alte chestii :)
Va poop!

Mergi la inceput