Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Cumparaturi placute!!
Si eu m-am relaxat ieri, plus ca m-am intalnit cu o amica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Roxy, biscutii din comert au zahar si unii (cei populari) chiar si sare. Eu am vazut ca si astia de la hipp au zahar. Nerafinat din productie organica ce-i drept, dar tot zahar. Sunt unii de la hipp ceva cu toddlers biscuits, cu mere dar fara zahar. Din pacate aia sunt peste un an sau cel putin asa scrie pe ei.
Singurii fara zahar eu i-am vazut de la organix, dar ii gasesc greu in magazine, sunt scumpi rau si parca nu as comanda de pe net doar biscuiti.
Eu am gasit o reteta de casa cu unt si lapte, dar fara zahar. Oare of fi ok cu unt? Am vazut si o reteta cu faina de grau+cereale de bebe+ulei de masline+apa. Aia pare ok dar or avea vreun gust?
Poate sunt mamici care au facut si ne lumineaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Hmmm...parca pe astia pe care ii am eu nu scrie de zahar...ia sa ma mai uit o data. Tata se gandea dk ar fi ok sa punem fructoza naturala in loc de zahar...
O sa iau deocamdata de la Organix acum de la targ si o sa mai comand la Tei unii sub f de pulbere de pus in fructe k sa nu mai stau io sa-i zdrobesc. Intre timp poate oi gasi o reteta viabila :)
Intrebare - mai foloseste cineva biberoane Tommee Tippee? Eu vreau sa schimb tetinele si nu stiu de care sa iau pt nivelul urmator...pana acum am foloait 1 din mtv de alaptat, dar as vrea sa iau cu orif mai mare, flux mai rapid...asgia vad k au ba cu 2 orif, ba cu orif in. X, ba in Y, ba flux mediu, rapid, ultra rapid...sunt in ceatza...o sa iau de la importator de la BExpo dar nu stiu de care sa cer...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Cred ca orif in Y sau X e pt chestii mai dense. Asa explica tipa de la bb tei uneia. Pt lapte as merge pe ceva cu flux rapid, probabil cu 2 orif?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

eu vreau sa fac biscu de casa azi dupa reteta cristelei georgescu, va anunt daca mi-au iesit

azi am zi de bucatareala dar nu ma laudati ca imi vine dna R sa imi gateasca, orez culegume si ciorba de pastai
biscu ii fac eu

maine am pachet de la mama: chiftele,escalop si pandispan, plus oua de curte
Da, mie imi trimite mama pachet cum imi trimitea la facultate, puteti sa dati cu rosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola ola
Roxi harnicuta antonica.spor la cumpaaaturi.la cate comenzi ai facut la bbtei au vazut adresa si or fi zis hai mai aproape de ea ca sigur nu dam faliment
Pe kanal d se va vorbi imediat despre vaccinuri antigripale la copii.nu stiu daca si despre celelalte.
Ile cum sa dam cu rosii.norocul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ilenutza, as vrea si eu pui daca e safe si daca nu e foarte scump Merci anticipat

Roxy si fetele, de ce tineti sa le dati la BB-i fructele cu biscuiti? nu prea e o combinatie f buna pentru ca fructele se digera altfel decat biscuitii. Adica e ok daca le dati fructele si apoi la juma de ora biscuitii, dar impreuna le creeaza balonare ca fructele fermenteaza si blocheaza digestia biscuitelui....
Zic si io...de fapt intreb ca poate stiti voi altceva decat stiu eu...?

Pup. Poate ajungem si noi azi la BE daca ne spuneti la cat..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Deci mai "comand" un pui pentru Ioana si unul pentru Ana
Trebuie sa veniti sa il luati duminica seara cand mi-i aduce mie, e ok?
Salata verde nu vreti, bio fara porcarii?daca tot bateti drumul...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

colace sunt si la BE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ile, este OK! Oua nu au inca?

Mergi la inceput