Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Ada, l-am vazut si eu pe Nectarel cu ochelari. Arata super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multu, Drusu. E tare haios. Zici ca-i tocilar sau domnu doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Haideti la cafea! M-am trezit obosita rau.sper sa-mi revin cu cafeaua asta. A imceput si Nectarel sa doarma legat o noapte intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Ada , multumim de cafeluta. Sper sa iti treaca oboseala.
Fleur, felicitari pentru dintisori. Hai ca poate aveti o perioada de liniste acum dupa atatea eruptii.
Valy, sper sa fie ok Sara cu taticile. Nu cred ca mananca asa putin. Din ce zici acolo pare destul de ok. Nici Aurora nu e cu mult peste.
Vaccinurile....pe mine ma ia cu ameteli cand incep sa citesc. E intr-adevar bine sa discerini informatia de pe net si sa o filtrezi. Oricum, nu cred ca putem stii cu exactitate care sunt efectele pe termen lung. E pana la urma o problema de alegere personala sa te decizi ce riscuri vrei sa iti asumi. Oricum, una peste alta trebuie sa ne gandim si ca daca nu erau vaccinuri poate acum ne confruntam cu boli care sunt demult eradicate. Eu i-am facut vaccinurile obligatorii si rotarixul. O data ce am luat decizia nu ma mai gandesc la efecte pe termen lung ca as lua-o razna. Oricum, ce am observat a fost ca dupa fiecare vaccin a avut o perioada in care a mancat mai rau. Nu cred sa fie simpla coincidenta. Pe termen lung....ce zic...e posibil sa scapam de un risc cunoscut si sa plonjam in niste riscuri necunoscute. Sper sa nu fie asa, dar dupa parerea mea nu puteam lasa fata nevaccinata pe baza teoriilor conspiratiei si ale suspiciunilor mele. Mi se parea ca ii fac un rau mai mare refuzand vaccinurile decat facandu-le, dar e doar opinia mea.
Eu m-am cam enervat ieri prin magazine ca am tot cautat borcanase cu fructe care sa nu aiba zahar. Nu am gasit nimic. Absolut toate aveau zahar cu exceptia a doua sortimente care unul avea un agent de ingrosare (E nu stiu cat) si altul avea mere cu caise dar merele erau 85%. Eu as fi cumparat pt caisa ca mere am si eu acasa. Dar pt 15% cat era caisa nu am mai luat. In DM erau epuizate stocurile la borcanasele fara zahar. I-as zice sotului sa imi aduca din Germania, dar nu stiu exact ce. El nici nu stie limba bine.
Ali, imi poti spune o marca sau ceva care stii ca nu au zahar? Sau altcineva daca stie....
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

'neata.

ile-sa-ti amintesc-sara are o problema cu taticile-intarite si putin umflate.am fost la endocrinolog-i-am facut analize hormonale-au iesit ok. si ea mi-a spus sa nu-i dau nici o carne de pui din comert ca au estrogeni.

cu carnita e/....greu.o simte si nu-i place.ce-i drept nici mie nu-mi place cu oul-o sa incerc in fruct-am citit la una din voi.si...parca nici piureurile nu le mai papa asa-ieri i-am pus putina banana amestecata in legume si a mers.

va mai intreb ceva: ati coborat nivelul la pat?????

o zi buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna dimineata
Noi am coborat nivelul la pat.
Muraturico, exista Hipp caise si Hipp piersici care sunt 100% fruct si daca imi amintesc bine sunt si Bio.
La cluj am gasit si carne de vitel Bio de la Hipp si Anei ii place f mult. Aia de pui nu o agreeaza deloc deocamdata.

Legat de vaccinuri, eu am observat ca dupa vaccin are o intarziere de achizitii. Parca se blocheaza brusc dezvoltarea. Eu cred ca nu i le mai fac nici pe cele obligatorii... nu stiu dar am cautat explicatii stiintifice de ce le-as face si de ce nu si parca alea cu de ce nu, sunt mai multe si mai importante.

Ada, nu stiam ca faci si nunta. Super tare!!! Enjoy !

Mie mi-e tare rau. Nu stiu ce am. Sper sa fi in stare macar sa o pot hrani azi ca suntem singure cuc.

Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata !

Muraturica , de la DM iau si eu borcanele . Imi pare rau ca nu ai mai gasit .

Valy , am dat patutul la ultimul nivel de vreo saptamana .Intermediar de la 6 luni si acum la 8 de tot. Al meu face niste curse in patut de numa'

Super Nectar cu ochelari ! Felicitari si pentru somnul luuuung Era de asteptat sa doarma tt noaptea , tinand cont ca el isi papa cantitatea necesara de lapte . Andrei mananca la jumatate si autotmat ca ii este foame in cateva ore

Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Multumesc de raspunsuri. Stiam de Hipp dar nu am gasit in nici un supermarket. Tind sa cred ca stocurile de borcanse bio/fara zahar se epuizeaza cel mai repede si supermarketurile nu aduc altele pana nu epuzieaza si celelalte sortimente.
O sa imi aduca sotul probabil din DM ca acum mi-a zis ca are un DM chiar langa apartamentul in care sta.
Am luat si eu Nestle Frutissima din alea. Par ok ca si ingrediente, dar cam scumpe.
Ada, nici eu nu stiam ca ai si nunta. Pai faceti petrecere serioasa nu gluma.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

o sa incerc si eu vitelul de la hipp.m-am saturat sa murdaresc toata bucataria si vesela si sa nu papeeee

a mea din cand in cand pe picioruse are niste brobonite mici-mici ca gamalia de ac. nu sunt rosii- se simt la mana cel mai mult.
cred ca tot un soi de dermatita e.
folosesc bioderma crema corp si la baie si ulei -dar cred ca-mi trebuie din gama atoderm...

mai are si niste chestii mici-mici si rosioare pe o pleoapa superioara la ochisor=am dat-o cu galbenele si unguent cu kanamicina...apar si dispar. nu mai vreau la doctor.s-o dau cu triderm????

ile cu ce crema o dai pe a ta de la bioderma pe corp???la baie am vaz ca folosesti pp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui muraturica
I-as zice sotului sa imi aduca din Germania, dar nu stiu exact ce. El nici nu stie limba bine.
Ali, imi poti spune o marca sau ceva care stii ca nu au zahar? Sau altcineva daca stie....
Va pup.

Mamica Aurorei - 20.08.2012


germania rules la borcanele

sa caute sa fie bio
si sa scrie e ele ohne zuckar


hipp
alnatura
babylove

Mergi la inceput