Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao multumesc mult eu sunt in Z 10 cand voi face.dr la care fac face doar cu anestezie cu perfuzie.nu cred ca se numeste generala.augumentin mi-a zis sora mea sa iau,care e medic.pt ca mi-au iesit leucocite frecvente in secretie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Velvet, eu am inceput antibioticul cu cateva zile inainte si am mai luat dupa aproximativ 5 zile, Unidox (doxiciclina) si Arthrotec in seara dinainte vaginal si in dimineata respectiva, oral, ca sa inmoaie si sa provoace contractii colului. Deci, tot cum zice Qiao, am facut la dr. Albu.
Antibioticul nu interfera nicicum cu anestezia. Eu nu am luat contraceptive, eram oricum la cateva zile de la terminarea menstruatiei.
Pup fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc mult,alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

velvet faci in bucuresti histero?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

camcris nu..e prea departe pt mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Many, ce emotionanta poveste cu catelul, e tare greu... al meu are doar 4 ani, dar ma gandesc cu groaza...
Si la noi e tare greu cu vacantele, motanul nu este prietenos si nu accepta sa plece de acasa, iar prietenii nu prea se dau in vant dupa animale. Asa ca trebuie sa improvizam, plecam in vacanta de vara cu el (desi nu dormim aproape deloc din cauza lui, ca este tare agitat cand suntem in alt loc) sau ne facem vacante de genul 3-3-3-3 (3 zile undeva, 3 acasa si apoi plecam iar 3 zile undeva si apoi repetam).
Avem "prieteni" care ne-au sugerat sa il dam, ca de asta nu plecam noi in vacante Numai ca la noi vacantele dureza 4 sapt pe an, iar motanul face parte din familie, nici gand sa ne despartim de el.
Ama, yuppi!!
Nanne
Velvet succes! Cand faci?

Si alta chestie: ieri si azi nu am putut ajunge la servici de zapada. Nu este prea mare, dar nu circula nici autobuzele, nici trenurile, deci toata lumea sta pe acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Yaaayyyyy, avem inimioara puternica, fetita sanatoasa, pasari iubite, babe cucuiate si inghetate, dar si o noua histero

Am vazut aseara emisiunea, mi-a placut tipul cu bucataria moleculara: uite mazarea fiarta, iaca morcovul fiert, iaca spuma care nu-i spuma...molecula, dudeee

pup gasca de babute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Va salut babute dragi
Amaradia ma bucur mult pt rezultatul de la amino, ai acolo o fetita f puternica si curajoasa, o sa vezi ce fericita vei fi cand o vei cunoaste
Nanne eu cred ca bataiosul tau e un baietel frumos si puternic. Mult noroc pe mai departe si sa vii doar cu vesti bune
Velvet mult noroc la histero, sa fie totul perfect
Elly ce de fericire pe tine domnita draga, si ce de cadouri, asa da rasfat
Qiao te pupam si noi inapoi Briosele s-au dospit bine, azi facem 6 saptamini, deja sunt niste mici domnisoare, o sa atasez doua poze facute putin mai devreme , asa vei intelege cum de am timp sa scriu pe forum la ora asta
Samira multumesc frumos Ai grija la zumba diseara, da?
Aristico te-ai apucat de gatit soro? vezi ca obisnuiesti barbatu prost Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutareee

Ari - multumiri .. transmis info mai departe si pus pe lista "to do"...

Samira- se spune ca nasii tb sa aleaga biserica .. insa noi am prefera sa-si aleaga ei.
Au o biserica f draguta insa e plina de schele prin interior (o picteaza) si nu se termina lucrarile pana in august ... biserica este superba , f mare si este biserica de cartier .. si am inteles ca o vor face catedrala ... m-a impresionat
Asa ca este exclus sa faca cununia pe sub schele...

Deci suntem in cautari ...
Si mi-e cam frica : vor alege pana vor culege ...

Gaby- eu nu pot sa mint la biserica .. nu sunt bisericoasa ... dar nu mint .. este adevarat ca unii preoti au spus ca nu-i nicio problema deoarece romano-catolicii sunt botezati si cred tot in DD.

Adriana- nu am ajuns sa iau jucarele pt papagal ... am vrut sa ma mai documentez si nu prea am mai avut timp ..
Deci sa se multumeasca cu animalutele de plus ...
Sambata ma voi duce sa-i iau aparatoare la colivie sa nu mai faca mizerie .. clopotei si oglinjoare.. batoane .. ce se poate...

Ieri a fost cuminte nu a mai facut mizerie .... cred ca a stat toata ziua si s-a uitat in oglinda ... pt mi s-a parut ca nici nu prea a mancat ...
Si i-am luat oglinda ca sa se duca la masa si s-a suparat si m-a certat si era agitat ... mergea ca un cocos ... bombanea ...

Si i-am dat-o ...
Daca vrea sa manance bine .. daca nu sa rabde ...

Many- si eu am avut catel .. 12 ani ... si s-a-mbolnavit (acum 2 ani)...
Era chihuahua ...
Saracuta era bucuria familiei ... dar a facut complicatii la rinichi ...
O ducea tatal meu la clinica la Armeneasca si-i facea perfuzii de 3 ori pe zi .. si nu a rezistat
In ziua cand a murit ... a asteptat sa vin de la munca ... am luat-o in brate si am pupacit-o pe frunte (saraca mirosea a medicamente si acum simt acel miros) .. s-a uitat in ochii mei, a tras aer profund in piept si scheunat tare ... dupa care a murit ....
deja mi-au dat lacrimile ....
Mama spunea ca ma iubea mult si ca m-a asteptat sa vin de la munca sa ma vada ...
Am fost cu fratele meu si am ingropat-o si am plantat un copac deasupra ei (un nuc) ...
Am pans atunci ... nu-mi mai reveneam si acum plang si se uita colegii ciudat la mine ....

Eu mi-as fi dorit un catelus micut si iubaret ... dar si papagalul este ok ...
Caci ma duc acasa si vorbesc cu el .. si el se uita ciudat la mine


Ama .. felicitari pt floricica ...
Ai scapt de un stres .. ma bucur ca este ok

Nanne - ... eu sunt ff curioasa ce va fi .... caci dupa teoria pe care ti-am spus-o pare a fi fetita ...
Insa eu iti doresc sa fie un bb sanatos si sa va aduca multe bucurii ..

Eu nu ma pricep, dar culeg informatii ...
O cunostinta mi-a spus ca a citit sotul ei nu stiu unde ca daca bb-ul are peste 150 bpm ... este fetita ....
Cel putin la ea asa a fost ...

Acum nu stiu daca-i adevarat ... sau este o regula universal valabila ...


Puppppp toate fetele ............




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Adiana


Cuvintele sunt de prisos .. 2 floricele delicate ...

Mergi la inceput