Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Da fetelor, asa este cu animalele, le cresti de mici si ajung sa faca parte cu drepturi depline din familie.
Asa stiam si eu Elly ca peste 150 batai/minut se spune ca este fetita, la noi nu s-a potrivit. Vlad la prima echo. in care s-a detectat activ.cardiaca a avut 174.
Qiao nu fi suparata, vine ea si primavara, o simt ca este aproape , cum este cucuiul? sa treaca buba
Adriana m-am delectat cu briosele tale. Mie mi se pare ca s-au deschis la ten, ca sunt schimbate fata de acum 6 sapt.
Velvet bafta la histero



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

gaby multumesc mult miercurea viitoare.

Ari

adriana multumesc mult.am emotii...dar macar sa stiu daca am ceva.daca nu,ramane doar spermograma,care nu mai stim cum mai este de la sfarsitul lui august.sunt cam ingrijorata atunci se mai imbunatasise.

elly

many multumesc mult

eu am zis ca nu as putea sa imi iau caine,pt ca daca moare de batranete,as muri de durere....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

adriana,ce briose frumoase ai! la cat mai multe saptamani inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Adriana, ai cele mai frumoase briose iar asa cum dorm, sunt adevarati ingerasi

Elly - nu mai iau dupa aproximari, dar parca simt deep down ca Ady e mai aproape de adevar. Conform babismelor auzite de mama, daca ai greturi (si ea a avut toata sarcina la sora mea) ar trebui sa fie baiat. Sa vezi ce surprinsa a fost In alta parte, am citit eu pe net - ar trebui sa fie fata Eu nu am avut (pana acum)... acum ce sa mai cred?!
Am citit si despre bataile inimioarei - si pe site-uri de afara, si tot la fel. Se spune ca nu exista studii care sa spuna ca fetele au batai mai puternice decat baietii...
Eu oricum nu vreau sa stiu sexul - eventual sa mi-l spuna mult mai tarziu (in tarile civilizate - nici nu se mai poarta acest lucru - si anume spunerea sexului bebe de catre medici - in tarile nordice, in Australia), pentru ca sunt mai interesata de numarul de degetele de la manuta, de la piciorus, cum e inimioara, creierasul, sexul e mai putin important. Asta desi cred ca m-as pricepe mai bine sa cresc fete (am crescut cu sora), toate prietenele mele apropiate au fiice si deci ma gandeam ca as sti cum sa o cresc mai bine, pentru ca am vazut cum au facut unii, unde au gresit altii, unde au adus un plus ceilalti pentru fetita lor; deci am avut de unde invata. De asta am si pus fetita sugubeata la avatar.
Acum daca o sa fie baietel, o sa ma acomodez, pentru ca eu oricum sunt mai strong, imi place fotbalul, rugby-ul, tenisul, sunt sportiva ce mai! Bateam baietii pana a inceput corpul asta sa se modifice (ai vazut si tu ca nu prea arat a baiat ). Si, in ultima vreme, imi vine repetitiv doar un nume de baiat in cap

Eu am avut 5s6z - 104 bpm, 7s5z - 163 bpm, 9s3z - 183 bpm... Si nu mai fac eco (asa imi propun) pana la morfo de trim 1 Oare rezist?! Uite si Many spune cam acelasi lucru...
Concluzie: sanatosi si veseli sa fim, in rest nimic nu e important!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu stiu ca batai multe inseamna baiat si am verificat teoria in mai multe cazuri, dar e adevarat ca in 2 a fost si infirmata. Mai e si babismul cu mancatul: daca mananci acru-sarat e baiat, daca mananci dulce e fata.

Legat de animale...nu stiu cate am avut, in majoritate pisici (am stat si la curte)...am trecut prin toate situatiile: au disparut unele, pe unele le-am salvat, tratat, la una a trebuit sa iau decizia sa o eutanasiez, alta mi-a murit in brate, i-am facut resuscitate cu batai pe inima si suflat aer in gura...e greu, dar fara ele nu pot. Eu le-am salvat pe toate, nu am cumparat niciodata, desi iubesc anumite rase...stiu din pacate cat de chinuite sunt cele mai multe ca sa faca pui si a fost alegerea mea...Asa e, le avem de mici, cresc, fac parte din viata noastra si noi, din a lor si asta este...vine si momentul cand pleaca...nu avem ce face. Eu sunt impacata ca le-am ajutat, le-am oferit o viata buna, le-am iubit. Nu le rasfat hranindu-le prea mult, am grija de sanatatea lor, mananca conform problemelor, unul din motani are o operatie pentru ca a facut blocaj vezical si putea muri, asa ca acum mananca o dieta speciala ca sa aiba pH scazut, el avand tendinta sa aiba pH crescut si ii alternez cu o dieta cu...afine, ca sa il protejeze de infectii urinare.
Desi avem spatiu mic, l-am salvat si pe motanul nr. 2 care era condamnat la moarte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

La mine nu s-a potrivit nici o regula sau vreun "babism"; am avut greturi, nu am mancat dulce, cu bataile nu s-a adeverit nimic, si eu am doua fete frumoase
Va multumesc mult pt complimente, o sa incerc sa le fac si cand sunt treze, au niste ochisori mari si frumosi. Bianca ( cea cu par mai putin) are ochii mari albastri iar Antonia ( cea cu plete de mica) ochisori mari negri/caprui f expresivi. SI da Many s-au schimbat f mult, au trasaturi mult mai bine conturate acum.
SI pentru ca am tot scris de colicii nostri, de 4 nopti si 3 zile pitica mea se pare ca a scapat de ei multumesc lui Dzeu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Uraaa, ce bine ca a scapat pitica! Sunt 2 papusele, ce sa mai zic, ca nu am cuvinte, Ady!
Pai aia zic si eu, ca-s babisme.
Probabil ca partea cu bataile inimii tine de statistica, deci poate sa dea gres.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls.
ce faceti???

ma bucur pentru vestile bune,Doamne-ajuta sa fie bine pana la capat.
va doresc succes tuturor in tot ce intreprindeti.

eu...tocmai am venit de la dans pe tocuri de 10cm.
a fost bestial....m-am distrat de minune.
mi-a placut...abia astept sedinta viitoare peste 2 saptamani.

altfel...sunt ultramegasuper ocupata in perioada asta la munci.
printre picaturi am inceput sa cumpar cele trebuincioase pentru botez si ma declar in extaz total...da' nu pot sa va dau detalii prea multe ca...stric surprizele
pot sa va spun insa ca numar zilele si orele pana la eveniment.

va doresc o seara minunata....ma duc sa trebaluiesc putin prin casa.
va pup.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Tannoo pe barbatelul Bogdanel sa fie sanatos!


merci,

Mergi la inceput