Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Buna seara fetelor,
Am primit rezultatul partial la amniocenteza



Prin prezenta PCR s-au obtinut
prezenta 2 cromozomi 21
prezenla 2 cromozomi 18
prezenta 2 cromozomi 13
prezenta de cromozomi sexuali X si X

In plus nu a fost detectata mutatia
CFTR DF508 pentru fibroza chistica

Se asteapta rezultatul final dupa cultura celulelor fetale din proba de lichid amniotic.

Test genetic molecular negativ pentru aneuploidii ale cromozomilor 13, 18 si 21.

Fenotip sexual: feminin

In urma analizei pentru identificarea mutatiei DF508 la nivelul genei CFTR pentru fibroza chistica a rezultat ca fatul nu este purtator.

Va pup
Sa aveti o seara frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

amaradia yuhuuuuu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

many eu am avut primul canar 14 ani si jumatate, am crescut cu el la propriu. a stins dupa tata, asa ca am resimtit f puternic a 2-a mare pierdere din viata mea. seful a ras de mine, dar mi-a dat masina cu sofer sa il ducem sa il ingropam la cimitir, unde am acum toata familia. dupa aproape 20 de ani am luat altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Many, eu am avut un motan zglobiu inca din facultate. Insa anul trecut, la 12 ani si, ne-am luat la revedere de la el. L-am incinerat si noi si i-am tinut urna pe biblioteca... Pana cand l-am dus la tata, care l-a înmormântat in gradina lui . Ce a fost insa delicat din partea lui, a fost ca a inceput sa dea semne dupa ce am adus-o pe zgubilitica, a carei poza am pus-o acum câteva capitole... Initial am crezut ca nu mai mananca de gelozie L-am dus pana la urma la o radiografie, unde i-au descoperit o tumora la baza esofagului catre stomacel. Ne-am zis ca a dorit sa ne scuteasca de o durere mare si cand a vazut-o pe cea mica, si-ar fi zis ca atunci ne poate parasi. A fost greu oricum, insa totusi cand ne întoarceam acasa, o aveam pe cea mica

Acum trecând la lucruri mai frumoase, azi am fost la eco mai mult sa vada si tati cum se aude inimioara ca tot a calatorit in ultima vreme e un bataios cu 183 bpm la 9s+ si dr. Imi spunea: vedeti cum se misca, vedeti manutele, piciorusele . Mi-am explicat eu de ce sunt obosita in timpul zilei, el danseaza samba si eu tre' sa muncesc nu-i frumos, nu? pai ce facem aici?!
Ama, ti-am zis si dincolo: ieiiii!

A, Many, ca nu mai gândesc coerent, citisem pe accuweather ca o sa fie iar niste zile cu max. 4-5 gr... si Busu zicea ceva asemanator azi dimineata, sper totusi sa nu mai ninga prea tare.

Nu prea am prins azi Masterchef, pentru ca am înnebunit - ma uit la Suleyman deci m-am tacanit. Am prins-o insa pe tipa de 44 ani, maritata cu taiwanezul de 28 întâlnit in Paris... Asa ca Qiao - aici diferenta de vârsta

Fetelor va pup si sper ca mâine sa aveti o zi super, iar acum o noapte buna, buna!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

nanne16 felicitari pentru inimioara bataioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ama, felicitari
Nanne, ce momente frumoase ati trait voi, la noi primele batai au fost de 174, am fost avertizati ca se va auzi foarte puternic si sa nu ne speriem. Am fost asa de fericiti ca amandoi ne-am sters lacrimile.Felicitari ptr.bebe inimos
Fetelor o zi faina va urez.La noi sunt nori negrii si la propriu si la figurat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

ama ma bucur ff mult pt tine si bucalata ta!

nanne felicitari pt inimos!

am si eu 2 intrebari/nelamuriri-m-am programat la histeroscopie saptamana viitoare.
1.acum 2 luni cand am fost la dr mi-a spus sa iau mercilon din Z 2.si i-am zis ca as prefera sa nu,luand in considerare si mutatiile,dar si faptul ca pot fi negravida si fara contraceptive.a zis ca nu se poate.ieri cand am sunat m-a intrebat asistenta daca iau mercilon,i-am zis ca stiu povestea si ca iau.dar nu iau.o sa ma protejez.aceste contraceptive nu mai au alt rost,nu?

2.am intrebat-o ce antibiotic sa iau.a zis nimic.eu voi lua augumentin cu o zi inainte si 2 dupa.nu o sa fie probleme la anestezie pt ca iau,nu?o sa imi faca de-aia cu perfuzie in vena.si o sa ma adoarma.

multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna babute!
velvet mie dupa histero mi a dat zinadol 500 mg timp de 6 zile una la 12 ore respectivul antibiotic este permis si in sarcina mi la dat si dupa cerclaj
Ama felicitari pt printzesa
Nanne felicitari pt inimioara bataioasa


amalia tsakoniati
23++ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

amalia multumesc mult pt raspuns!felicitari pt printese!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

velvet hei, ma bucur ca ai inceput sa faci mici pasi. eu am facut histero cu anestezie locala si a fost ok. Albu da Unidox, parca si atunci tot asta am avut. Nu am la mine dosarul sa iti spun exact, ma uit cand ajung acasa, imi aduc aminte de Arthrotec (parca cu o zi inainte, ca sa inmoaie colul). Nu am avut contraceptive, am facut-o inainte de ovulatie.
nanne
unde e primavara
fetele

Mergi la inceput