Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutari de la cucuiata (asa mi-a zis sefu') !
inca am minunata umflatura
daniela imi suna cunoscuta faza cu vanatai aparute "din senin"
miky vaaai, cum sa ma supar ?!? si eu am ras dupa ce am reusit sa imi despind neuronul din ceafa. usa am incasat-o cu cantul, ma gandesc ca daac venea toata drept in cap cadeam in fund. probabil atunci ar fi reactionat si vreun coleg, asa au nici nu au intors capul. bine nici eu nu am tipat/injurat/etc ... doar sunt o lady
xdidi imi pare rau de situatia de la birou. e neplacut sa ai certuri din alea "grele" cu colegii si pe urma sa continui sa lucrezi tot cu ei. eu am avut o singura data cu o fosta colega, de s-a vaitat pe la toti ca a trebuit sa ia nu stiu cate extraverale, ca ea moare ... si, culmea, ea declansase conflictul. cred ca nu am vorbit cam o luna, pe urma am revenit la sentimentele dinainte si chiar mai bune. acum e la pensie si am ramas prietene.
de amintiri ... e de bine. uite asa mai realizam cat de norocosi suntem. de fiecare data putea sa fie muuult mai rau, dar nu a fost, nu pot decat as fiu fericita
elly papagali nu am avut, dar e normal sa fie tristut. e intr-un loc nou, oameni noi in jurul lui, sta singurel toata ziua. la papagali stiu ca se pun jucarii si oglinjoara daca nu au partener. cu mizeria ... eheee ... o sa tot ai de facut curatenie. ai mei parca sunt o ceata de gaini asa imprastie Eu le las ziua radioul deschis, de rad cu colegii ca o sa ii aud intr-o zi ca imi canta reclamele de cate ori le aud. ai grija sa nu stea in curent si da-i mancare din care a avut si inainte.
many au inceput sa inmugureasca copaceii !!!!!! dar azi e frig si eu m-am imbrcacat cam subtirel, sper sa nu racesc si eu.
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Qiao - i-am pus jucarele .. am ff multe plusuri mici (cam cat el ... cu divese animalute ...luate de la Cora cu 2-3 lei acu' vreo 5 ani ..
... daca luai plusurile respctive (cu magnetei) ajutatii copii saracutzi ... si am luat toata "gama" si 2 dubluri
....si-i tin pe un colt la frigider .. parca asteapta sa intre in frigi ...

Nepotele si i-ar dori , dar nu-i dau .. mi-s dragi rau

Asa ca i-am pus pe colivie cativa si se uita urat .. nici nu se mai misca ....
I-am pus si un papagal cu magnetel ... dar nici acesta nu-i place ...

In oglinda am vazut ca-i place sa se admire ... se pupaceste ...

Cand il las afara se duce langa prajitorul de paine si se uita in el si se cearta (este de inox .. si se vede in el) ...

Ciudat rau ...
Zilele urmatoarele ma voi duce sa caut niste "aparatoare " pt colivie sa nu maica asa mizerie cand da din aripioare ...

Colegele fac misto de mine .. cica sa nu-i cumpar ca poate moare ... de singuratate ...
Si eu vroiam sa las radioul dat drumu' .. .dar nu a vrut sotul ...

Asa ca azi voi vedea ce face ...
oricum voi ajunge ff tarzior .. pt ca ma duc sa caut biserica pt nunta...
Am umblat sambata si nu am gasit pt ca-i complicat ... la cele frumoase nu mai sunt ore "rezonabile" disponibile .. iar unde au ore ok cer tot felul de tampanii( mirele este catolic si-i cere sa se boteze .. sau sa aduca certificat de botez si sa-i faca doar o mirungere ... sa face cerere catre Mitropolie pt aprobare cununie .. si aprobare botez ...._
F complicat ...

Am fost la o "tona" de biserici:
- Sf Spiridon cel nou .. au doar disp. la 11.00 ... si ce faci dupa acea ora imbracata mireasa pna seara la 20.00
- Domnita Balasa .. ocupata .. full
- Sf.Anton ... complicat .. multe acte .. si nici ora nu era ok
-Sf Mina .. ora ok .. trebuia doar sa faca mireasa o cerere catre Mitropolie pt a i se permite casatoria cu un catolic ... s-a dus aseara sa rezerve pt ca le-a placut preotul si se ocupasera orele ok ...
- Bis. Alba sau parca Sf Dumitru .. era plina de schele pe exterior..
- Bis Sf Ioan Botezatorul parca asa scria .. la fel schele pe interior
- O biserica pe calea Victoriei .. tot in renovare ...

Azi mi-am facut iar lista si mai mergem si la alte biserici ...
Nu credeam ca se alearga atat de mult .. .la mine au ales nasii Domnita Balasa si noi nu am facut nk ...

F greuu...
Am mai gasit si alte biserici .. dar nu centrale .. pe la Mariot .. si aveau ore disponibile ...
Ufffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

elly nu stresa, soro, pasaroiul cu toate plusurile gramada ca se simte inghesuit Ii trebuie timp sa se adapteze. vad ca deja si-a gasit 2 prieteni - oglinda si prajitorul. Si Gugu are o gramada prin casa (inclusiv ceainicul din inox) si are ritualul lui, ii viziteaza pe toti. sa il vezi ce alearga dintr-o camera in alta de cred ca are niste muchi la pulpe mama-mama.
Greu cu biserica, bine ca la noi a fost usor, punct ochi, punct lovit ca altfel nu as fi avut timp. Apropo, nu le surade ideea sa mearga la a mea ? Poate ii primeste, ca oricum sunt asemanari si cu unul si cu celalalt. Fa un drum si pana acolo si intreaba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup doamnelor.
sunt in pauza de masa.
ce faceti???

azi am plecat de acasa imbracata ca o nebuna....camasuta subtire,jacheta suuuuuubtire cu 3 nasturi,pantaloni si pantofi.
nu vreti sa stiti ce frig am indurat chiar si in masina...ma gandeam doar la cizmele mele blanoase si la fulare si la gecile mele calduroase ...

elly,dar finii nu au vreo preferinta,nu au duhovnic,nu au vreo biserica la care merg mai des???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Elly dar plusurile nu sunt jucarii pt un papagal domnita draga Te duci la un magazin special si ii cumperi citeva jucarii speciale : o oglinda, o scarita, un leagan, un clopotel .... Nu sunt f scumpe dar sigur vei face un papagal fericit. Trebuie sa ai rabdare cu el, vine dintr-un mediu cu multi prieteni de joaca, si brusc se vede singurel.
Eu pe al meu il las mereu cu radioul mergand, am avut surpriza sa vad ca are si melodii preferate pe care le si canta Al meu nu face mizerie decit cand naparleste, in rest face in tavita de la colivie, pe care o curatam in fiecare seara si gata. Sa ai grija sa nu stea in curent, e cel mai mare dusman al lor. Iar noi seara ca el sa doarma bine si sa nu vada lumina, ii punem peste colivie un cearsaf. In felul asta doarme mititelul f linistit pina a doua zi dimineatza cand ii dam cearsaful jos dupa colivie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Si eu m-am imbracat subtire, dimineata nu mi-a fost frig, insa acum colegii care au fost pe afara au zis ca este mai racoare ca dimin. Mai am de facut si drumuri, sper numai sa apuc sa trec pe acasa inainte sa ma duc dupa Vlad la gradi, sa trag ceva gros pe mine ca nici nu vrea sa intram repede in casa, mai stam si pe afara, asa ca visez si eu, deja si nici nu am iesit afara, la geaca mea calduroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adrianoooo....zi soro..il trimiti pe barbac'tu la mine diseara sau trec eu maine dimi pe la tine in drum spre munci???putem si asa ca maine plec cu Samiroiu de dimi si suntem 2.


manny,fata de dimineata e muuult mai frig acum.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

adriana stiam ca tu ai papagal, dar nu visam sa intri asa de promt cu sfaturi. ce cumintel e al tau, nu face nici mizerie, sta si cu cearceaful pe cap. ai mei imprastie seimntele cautand una anume , Cipi si le ia din cutie si le mananca pe osul de sepie care e pe post de masa, iar mare parte din coji le arunca in afara coliviei - tine la curatenie ! De ceva pus pe colivie, nici gand. Am incercat o data la inceput. Zburli intra in fibrilatii si se zbate ca disperatul, iar Cipi e pasare de noapte si bantuie pe acolo, se agata de barute si trage de paturica. asa ca ai mei se culca dupa soare, iar noi umblam in varful picioarele si vorbim in soapta sa n deranjam pasarimea
Pup brioselele. Am vazut ca cea mica tot se chinuie saracuta cu colicii. sper sa ii treaca cat mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna fetelor!
La noi s-a depus zapada iar!
Elly, dar de ce trebuie sa ziceti la biserica ca este finul catolic? Eu nu as spune in locul vostru. Noi la nunta am avut ceva asemanator, sotul meu nu era botezat la o biserica ortodoxa, iar nasii erau catolici si nici macar romani.... dar noi nu am zis nimic si nici preotul nu a intrebat.
(de fapt din tot procesul numai eu eram ortodoxa, ma si intreb de ce nu m-am casatorit la catolici)

Qiao, eu am des intalniri cu usa de la baie, care mi-o deschid peste fata cam o data pe sapt, dar eu ma trezesc greu si sunt adormita, deci se explica.

In rest nimic nou despre mine, astept Fiv-ul din aprilie...asta daca gasesc loc la clinica atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Da Sami ai dreptate, am simtit frigul pe pielea mea , raman optimista si imi place sa cred ca primavara este aproape.
Gaby mai povesteau doua fete azi din Germania si Belgia ca sunt sub zapezi, eu sper sa ramana pe la voi pe acolo , ca nu mai vreau frig, de zapada sa nu mai aud.
Fetelor cu animale/pasari , noi am avut 12 ani caine in casa, pardon, stapan. Nu puteam programa nici o plecare/concediu pana nu-l asiguram pe el. Fiind un caine de talie mare nu se punea problema sa-l ducem undeva, de cele mai multe ori venea un var pe care il iubea mult si statea cu el, sau trecea sa-l scoata afara, dar nu era usor. Si cu toate astea, la un mom.dat era universul nostru. Ultimul an a fost greu, eu gravida, sotul plecat destul de mult iar cainele trebuia dus la fizioterapie si de 2 ori pe sapt.la spalat la salon, avea o problema cu pielea si incercam sa o rezolvam. Fix la o sapt.dupa nasterea lui Vlad s-a stins, insa in noaptea aia, a facut tur pe la toti, abia mai mergea dar a tinut sa-si ia adio de la noi, dimineata am inteles. Sotul a suferit enorm, au fost sapt. cand nu a putut sta in casa, a schimbat mobila din sufragerie. A fost incinerat la "Raiul Animalelor" si pusa cenusa intr-o urna foarte frumoasa. Sper ca anul acesta sa-l conving sa o ingropam in gradina de la tara, ca o tine intr-un dulap la el in birou. Cand am spus la prieteni, ca s-a dus, ca l-am incinerat, au lasat capul in jos si mai ca nu ne-au zis ca suntem nebuni, insa l-am crescut de la o luna si jumatate, era parte din noi. Dupa ce nu a mai fost am zis clar ca nu mai vrem, acum sotul zice ca peste un an-doi o sa-i ia lui Vlad, cica sa-l responsabilizeze. Vom vedea.

Mergi la inceput