Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sandy...la mine nu merge varianta "fara carne" in frigider si in mancare ca...se opreste la restaurant si rezzolva problema

eu gatesc lintea exact ca pe fasole.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu pot sa ma laud cu un sot care si-a schimbat obiceiurile alimentare extrem de mult de cand suntem impreuna - un motv in plus sa il iubesc nespus. acum cand sa gandeste cum manca inainte se infioara. a reusit sa nu mai fie carnivor 100%, ba chiar de cand l-am luat la atelierele cu Lena si mai gustat ce se facea acolo, cand am pana de inspiratie (si am des ) si il mai intreb ce ar vrea, imi zice ciorbita raw. un alt soc a fost cand l-am vazut ca a completat pe formular ca cel mai mult i-a placut ... broccoli !!! si era si un pui in meniu. acum cand mai mergem pe undeva el cere garnitura brocoli ! a renuntat la zahar in ceai, a avut o perioada miere, acum il bea simplu; a renuntat la tona de sare pusa in orice mancare, pe orice, chiar inainte de a gusta; nu mai bea cola sau alte acidulatenii colorate. de la un holtei care manca cand apuca, acum daca sare peste micul dejun si ceaiul de dim (in cana de 500ml) se vaita ca nu s-a simtit bine toata ziua, ca a fost fara flaga.
gata, nu il mai laud ca poate sughita si e la cursuri acum
sandy eu fac supa-crema de linte , mancare am incercat o singura data si nu mi-a prea iesit. buna idee o supica de asta, tot trebuie sa gatesc maine.
samira saru' mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tin minte ca i-am "gatit" si eu barbatului meu o supa raw....si a fost socat ...nu-si gasea cuvintele.

exces de zahar,sare nu face...micul-dejun e lege si la noi-si tot de mine instaurata ...sucuri nu bem...el e foarte traditionalist insa...il multumesti maxim cu ciorbita si sosisor

va doresc o seara minunata.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Qiao esti mare daca ai reusit sa il convingi ....al meu desi stie ca e mai sanatos cu mai putina carnita daca nu are carne ii joaca ochii in capusor...cand vede ceva gatit cu carnita ii straluceste fata
SamiSucuri bem, fructe mancam, sare nu punem in plus ca avem HTA, dar fara carnita NU SE POATEEEEEE....
Si la noi micul dejun e lege de vreo 10 ani ca inainte mancam hai hui si doar cina apucam daca apucam sa o luam impreuna...acum ne-am mai domesticit/
Din fericire nu e genul cu restaurantele...nu-i place singur

Si consortului ii place supa crema de brocoli dar mia ales daca i fac crutoane

Qiao Da si mie te rog reteta de supa de linte...

Fetelor mi-a iesit LDL colesterolul usor crescut, iar HDL jos de tot sub40; ma intreb ce as putea face sa cresc HDL acum in perioada asta in care nu mananc peste. Anul trecut am avut HDL >60, oare cum de mi-a scazut asa?

Fete va pupic si va doresc seara faina

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

eu inca nu am terminat munca.imi pica ochii in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Velvet si spor la treaba daca mai ai energie
Lucrezi si in weekend?

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sandy si noi suntem domestici.
serile din saptamana ni le petrecem numai acasa...in we insa iesim mereu.
dar nu in cluburi...ca nu ne mai tin balamalele pentru activitati d-astea ....daca pierdem noaptea de Sambata spre Duminica...abia Miercuri ne revenim si suntem functionali
dar nu avem we fara plimbare.

si iesim si impreuna si separat.

velevet...eu sunt la jobul nr.2...spal,deretic prin casa etc etc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy multumesc am cam obosit,ce-i drept.da n-am ce face.da,lucrez si in weekend.maine putin mai mult chiar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami eu nu prea imi mai gasesc timp ca lumea pt astfel de activitati.ma mai ajuta al meu.da mai putin ca inainte,oricum...eu sunt deja la jobul nr 2.e bine ca iesiti.asa eram si noi pana acum un an jumate.de atunci am cam uitat de noi,din pacate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

sandy www.lalena.ro/628-reteta-Supa-crema-de-linte-cu-crutoane.html
velvet offf, uite cum ne trece noua viata
eu nu prea pot sa fac treaba seara, ca dorm pasaroii si ii trezesc , asa ca sunt titirez dimineata, iar seara trandavesc.


Mergi la inceput