Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nu mai faci analize, mergi sa vorbesti doar cu dr. U. Suna inainte si spune-le. Zici si tu ca ai facut fiv, ca e urgent.

Ti-am trimis pe PM nr de telefon al asistentelor de acolo, nu stiu daca le-ai primit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Am sunat la Fundeni si zic ca s-a terminat programul de recoltari si ca nu ma mai poate primi astazi. Sa revin luni cu telefon pentru programare. Ce ma sfatuiti?

Multumesc frumos pentru ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Pai nu pentru recoltari, tu mergeai sa vada analizele doar. Eu as merge azi, fara sa spun ca am sunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cristina poti sa te duci azi pt discutie. sa te inarmezi cu rabdare, daca a lipsit si lumea a aflat ca e de azi, s-ar putea sa fie aglomerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

multumiri celor care ne-au trimis ganduri bune.
Va pup si weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Babute va pup cu drag

Aseara am fost la concert iar azi m-am analizat asa ca abia acum am reusit sa intru

Qiao iti fac sigur alt pasaport, doar ca se poate sa dureze o saptamana sau 2. Eu iti ziceam de cel temporar doar in cazul in care era urgenta altfel mai bine il faci pe cel normal

Sami imi place tare de zumbaiala ta

Eu gatesc mai mult de post, dar mai fac si un pic de carnita pt. consort din 2 in 2 zile.

Fetelor va pup pe toate cu drag pentru weekend.


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

si eu va pup.

sandy...spre rusinea mea eu nu mai tin posturile de cand m-am casatorit.Inainte sa-mi cunosc soata...tineam toate posturile de peste an...acum nu mai pot
sotul meu e carnivor prin excelenta si mananca si un lighean cu salata ca insist eu dar daca nu are o bucatica de carne la fiecare masa .... e total nemultumit.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Sandy
samira ce mai faci tu bun de papa ?
mi-as dori si eu sa ma mai zumbaiesc, dar la prima si ultima sedinta pe mine m-a pocnit o durere de cap crancena, plus ca mi-a venit cm brusc, in z19 ... si am luat putin frica. dar mi-a placut maxim !
aaahhh ... si cat ai absentat, tare te-as fi sunat sa te intreb inca o data, ca nu mai gasesc, cum faci tu cremele de fata, dar nu am indraznit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

qiao...de aici ma inspir in prepararea cremelor.
de aici imi comand si ingredientele.

http://www.elemental.eu/

Duminica dimineata bucataresc:
-ciorba de porc
-musaca de vinete
-friptura de curcan la tava
-snitele din piept de pui

nu mai vreau sa intru in bucatarie pana JOI.
in seara asta dupa ce ma intorc de la Zumba o sa fac o placinta cu mere ca mi-a cerut Samiroiu.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Samira asa e si al meu nici o masa fara carne, greu il fac sa manance si salata, dar daca de exemplu nu sunt si eu cand mananca nu ia nici o leguma sau verdeata sau vegetala nimic din frigider, doar "animaluri"
De aia singura varianta ca sa il fac sa mance o zi sau 2 fara carne este sa nu am nimic carne in frigider in acele 2 zile, dar atunci oricum dimineata vrem omletica sau macar un ochisor

Nici eu nu pot sa tin toate posturile dar acum asa am simtit; postul Craciunului de exemplu nu l-am putut tine, adica am mancat doar fara carne dar nu am renuntat si la lactate si oua.

Eu vreau maine sa gatesc linte. Are cineva vreo reteta buna si de post?



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput