Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami o seara frumoasa si tie!

si eu mi-am terminat treaba...dus si pat.noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Velvet, e de bine deci
Sami si eu fac zumba, insa, nu indraznesc sa ma gandesc la tocuri... eu abia merg cu tocuri, sunt tare impiedicata. Martea adorm pe canapea de obosita ce sunt

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutare
in sfarsit apuc si eu sa intru pe aici. hai sa va zic ce a nascut azi neuronul meu. cum noi nu am fost intr-un concediu adevarat de cand ne cunoastem (aproape 8 ani), ne gandeam sa ne facem putin de cap anul asta. numai ca eu mi-am facut in regim de urgenta anul trecut in septembrie, cu 3 zile inainte sa plec la tayfun sa imi citeasca in stele, pasaport temporar cu valabilitate 1 an. deci e valabil pana in sept, numai ca de saptamana trecuta, teoretic, de fapt eu nu il mai pot folosi depasind limita celor 6 luni (teorie pe care o stiam mai demult, dar nu am fost pusa in situatie pana acum si recunosc ca nu am aprofundat problema). acum intrebarea e, imi vor emite un nou pasaport in conditiile in care celalat e inca in valabilitate ... dar de fapt nu il pot folosi in unele tari ? mi se pare tare aiurea. uffff
ioana multa sanatate printesei si tie, pt ca ai si tu mare nevoie de ea ca ca te poti ocupa cum trebuie de comoara. nu te neglija.
pic de somn ...
toate fetele dragi si poate apuc si eu sa recuperez pe indelete ultimele zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna fetelor
Intru rapid ca am citit doar pagina asta , mai multe in weekend.
Qiao evident ca iti vor emite un pasaport normal, cel pe care il ai acum are valabilitate un an si a trecut si de perioada de gratie. Il predai cand depui documentatia, iti vor taia pagina cu poza si ti-l dau înapoi (in cazul in care ar fi pe el o viza valabila, aceasta s-ar putea folosi in continuare, bineinteles la prezentarea noului pasaport valid).
E timpul unui concediu cu vârf si îndesat!
Asa ca fuga la CEC si la politie!
Va pup!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

gaby e de bine in legatura cu uterul.cred ca nici trompele nu sunt chiar slab permeabile cum mi-a spus...stanga poate fi cu probleme,pt ca era imobila si cu perisalpingita din 2011.da dreapta....acum cum vrea Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna dimineata,

In sfarsit mi-au iesit analizele complete de trombofilie. In afara de Anticoagulantul lupic peste limita normala la toate capitolele sunt si fericita posesoare a Factorului XIII (V34L) pozitiv-heterozigot si a unui PAI-1 (4G/5G)- rezultat 4G/4G.
Am trimis mail d-nei dr. Uscatescu si luni dimineata ma infiintez la usa cabinetului.
Multumesc mult Qiao si MeAlex pentru informatii si ajutor.
toate fetele viitoare gravidute, gravidute si mamici fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

si eu va pup si va felicit pentru bebici, analize, concedii, dansuri, histero si asa, in general, pt voie buna

eu sunt tot pe fuga, dar citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Neata fetele!
Cristina, am vazut pe un topic ca o graviduta a fost dimineata la analize la Fundeni si i s-a zis sa vina la 2 sa vorbeasca cu dr. U. Nu vrei sa mergi azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Multumesc mult Me/Alex .... dar am mancat niste pufuleti dimineata si am baut si ceai. Mai pot merge?

Mergi la inceput