Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Qiao piaptana-te soro Da in general se cere valabilitate 6 luni; sunt putine tari care cer 3 luni.
Dar se poate face un pasaport temporar la urgenta in 24 h care e valabil 1 an

Elly puiut te pup - ce te stresezi tu cu AMH-ul ca e destul de bun al tau; problemele tale cu multi foliculi si ovocite mia putin bune eu zic ca vin de la tiroida...dar se poate sa si gresesc
Analizele tale imi par Ok doar LH un picut mare pt zi 2, dar restul sunt OK. Incearca daca poti (daca te mai tine rabdarea) sa faci FIV-ul numai si numai dupa ce iti rezolvi TSH sub 1,5.
Da un AMH mare poate indica existenta polichisticelor dar nu neaparat; eu ce ii spuneam lui Velvet este ca nu tb sa ai peste 4 AMH ca sa ai suficienti foliculi si ovocite pt FIV (parca asa i-a spus dr ei ca ar tb sa aibe AMH peste 4 si asta mi s-a parut aiureala)

Ioana Dr tau endocrinolog ti-a recomandat vreun tratament sau inca iti faci teste? Ti-a mai recomandat si altceva in afara de analize? Drept e ca daca puiuta ta e bine treci mai usor peste toate

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup din goana calului.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

meyyyy...unde sunteti???

vreau sa va spun ca e beeeleeeaaaa la Zumba pe tocuri.
imi plce de lesin.
am venit acasa cu tricoul fleasca...imi curge apa din par...pana si chilotii ii am uzi.
e al naibilor de solicitant sa dansezi fara oprire timp de 55 de minute pe tocuri de 10 cm, numai pe melodii alerte.
dar o sa fac o febra de zile mari...ca-mi simt gambele si fesele cum imi ard.

huh....frunzaresc si eu putin pe aici si ma duc sa prestez un pilaf si sa fierb niste taitei la supa de gaina de tara pe care am fiert-o aseara.

va pup si va doresc o seara minunata.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy eu iti multumesc pt tot.sper sa reusesc.la ecografia de Z 3 in august anul trecut am avut 7 foliculi pe fiecare ovar.dr care mi-a facut de la promed mi-a zis ca e bine pt varsta mea.acum cine stie cum o mai fi acum.mi-e frica sa repet AMH ul.si de ce ti-e teama nu scapi...

elly

ioana multa sanatate fetitei!

sami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

velvet,eu n-am mai adaugat ceva pentru ca sandy ti-a spus absolut tot ce ti-as fi spus si eu.
"e bine pentru varsta ta"???...expresia asta nu-mi prea place....n-as folosi-o....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami multumesc.dr mi-a zis asta.de ce nu iti place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pai eu n-as folosi o astfel de expresie...nu-mi place cum suna.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

si eu pe fuga, tara arde si baba se piaptana
mai e valabila chestia ca daca te duci intr-o tara unde ai nevoie de pasaport, acesta trebuie sa fie valabil inca min 6 luni ?


---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


Nu, cu siguranta nu. Eu am sunat la politia de frontiera si la directia consulara din MAE si au zis ca nu. In dec. cand am fost la Viena pasaportul lui Vlad expira in 4 luni si ne-am interesat. Eu chiar am insistat la ofiterul care a raspuns la tel. si a zis ca daca avem probleme sa cerem sa ne arate baza legala, nu au fost probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:



am prestat supa cu taitei,pilaf cu carnita si fidea cu lapte.

ma duc la baie si la tele.
va pup si va doresc o seara faina.





Mergi la inceput