Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

gata si ziua mea.ne pregatim sa mancam.cam tarziu,da acum s-a terminat gratarul de pulpe.cu ceapa verde,ridichii si branza.

apoi dus,epilat,pregatit pt maine.

am uitat sa va zic ca mi s-a spus ca imi va face si biopsie de endometru.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetelor. Am intrat la voi sa ma mai inveselesc ca sunt in depresie.
Am vrut si sa va zic ca Ana a scapat se pare de infectia urinara dar in schimb de la neurologie, vestile nu sunt chiar la fel de bune. Se pare ca trebuie sa continuam terapia..ufff

In alta ordine de idei se pare ca de la nastere mi s-a dereglat oaresce la hormonii hipofizari si nu stiu unde sa gasesc informatii. Stiti pe cineva cu insuficienta hipofizara?

Un pic am reusit sa ma mai inveselesc cu spermatozoizii lui Qiao si cu cumparaturile samirei!
Sami, macar dupa botez ne poti arata asa ca sa faci poze.
Va pup si sper ca sunteti toate bine.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Velvet- te asteptam cu vesti bune ..

.. este ff bine ca-ti face biopsie de endometru ...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Ioana iti dorim ca bebelina ta sa fie bine si la fel si tu sa iesi din depresie

Cat despre hipofiza ai vb cu un endocrinolog? ti-a recomandat ceva? ai facut TC...poate doar ai fost mai stresata si din cauza asta hipofiza ta a reactionat, dar e bine sa iti faci un consult endocrinologc amanuntit. Toti hormonii hipofizari sunt cu probleme sau doar cei care influenteaza ovarele?

Velvet cum esti?

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

noapte buna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ioana sper sa fie bine pitica.

Fetele, io nu vreau copil destept nevoie mare; poa' sa fie putin mai blegovan, chel si gras, negricios, stirb, pistruiat, clapaug - da' sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

ioana sper sa fie bine pitica.

Fetele, io nu vreau copil destept nevoie mare; poa' sa fie putin mai blegovan, chel si gras, negricios, stirb, pistruiat, clapaug - da' sanatos

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita. Iti multumesc, Bunul meu!




Perfect de acord cu tine. Din acest motiv nu il stresez pe Vlad cu litere, cifre etc. Numara de la 1-10 romana, engleza, stie culorile si ce mai stie el pe acolo toate invatate la gradi sau singur. Copii de varsta lui stiu literele, oare daca de la 3 ani si 4 luni ar sti asta pana la 6 ani cand merge la scoala ce mai face. Imi place sa-l vad ca mazgaleste si el se lauda ca picteaza, cica modeleaza forme numai de el stiute si tot asa. Dar sunt bucuroasa cand mi se spune la gradi ca este singurul copil care nu a lipsit in iarna asta pe motiv de boala. Sanatos sa fie ca nu toti trebuie sa fim genii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ari - ai dreptate ...

.. eu as spune " io nu vreau copil destept nevoie mare; poa' sa fie putin mai blegovan, chel si gras, negricios, stirb, pistruiat, clapaug" - da' fata sa fie

Glumesc .. oricum nu sunt in masura sa comentez ... m-as multumi cu orice mi-ar da DD....
Dar imi palce si mie sa ma gandesc ca voi avea 1-2 fetite...

Cand eram mica ... mama avea mai multe prietene care majoritatea aveau baieti ... si cand ne intalneam cu ele ... tot timpul ma luau in brate, ma pupaceau , ma ciupeau .... si tot timpul spuneau : ce mi-as fi dorit o fetita ... dar o sa te fac nora
Ma enervau la culme ... nu le suportam .... si imi spuneam imi gand : ati vrea voi ...

Si m-am maritat .. si soacra nu are fete ... si ma iubeste f mult ... si socrul meu imi spune "fetita noastra" ... ma topesc ... si eu tin la ei ff mult ... mi-s tare dragi
Pot spune ca am o familie minunata .... ceea ce apreciez f mult

... insa mama era ff stresata pt ca eu eram o fetita-baiat (ff bataioasa , certareata, faceam nazbatii, il stresam pe fratele meu mai mare) ... iar fratele meu un baiat-fetita (cuminte, retras, ascultator)

Acum m-am schimbat total.
dar mi-ar placea sa am o fetita ca mine ... sa faca nazbatii, sa fie vesela, jucausa ...

Parintii mei ne-au lasat sa ne bucuram de copilarie .. pe mine nu ma puneau sa scriu sau sa invat inainte sa ma duc la scoala...
... nici macar nu am fost la gradi ... nu prea stiu cum este la gradi ...
Asa ca daca voi avea copii... mi-as dori sa se bucure de copilarie .. pr ca atunci ei nu au griji .. trebuie doar sa fie fericiti ..

...

Cand se vor face mari vor avea timp sa aiba griji si responsabilitati ...

Dar ... sa ne DD copii sanatosi .. doar atat conteaza

Mani - ... cand vor trece anii iti vei aduce aminte momentele haioase , iar Vladut isi va aduce aminte ce copilarie frumoasa a avut ...
Daca-l pui sa-nvete sa scrie si sa citeasca de la 3-4 ani... nu-ti garanteaza nimeni ca la 20 ani va absolvi facultatea cu "magna cum laude" ... (nu ca ar conta) ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Pai Einstein se pare ca a vorbit de la 3 ani...era si un banc cu un copil care nu vorbea, desi avea 3-4 ani si brusc a spus o fraza foarte inteligenta. Mama lui il intreaba de ce nu a vorbit pana atunci, iar el a replicat ca nu a avut nimic important de spus...nu il pot reda exact, sper ca nu am stricat bancul.
Eu as vrea sa ii atrag interesul spre mai multe domenii: sa invete ceva cuvinte intr-o limba straina, un sport care sa ii faca bine, de exemplu inotul, aikido ca sa ii educe si sa ii ordoneze mintea...sigur, nu sa le faca pe toate, isi alege ce ii place, daca nu ii mai place, nu se mai duce, etc.
Mi-as dori ca de mic sa il atraga matematica, numaratul, logica, scoala romaneasca mi se pare tare deficitara la capitolul asta si multi copii fug de materiile realiste.
Ma rog, asta imi propun, mai vedem ce iese.

Mergi la inceput