Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

am aparut si eu de la o sedinta. am intrat primavara, soare, frumos si am iesit pe ploaie
ma gandesc sa ii propun sotului sa ia niste meditatii la mate, ca tot a picat la examen. poate asa se destepata si gigeii din generatia tanara, cei "oldies" stiau carte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna ziua,

Sunt si eu o proaspata graviduta de 5 saptamani. Am obtinut sarcina in urma unui Fiv facut in Turcia cu dr. Tayfun. Citindu-va (abia sunt la cap 45) am vazut ca foarte multe dintre voi ati facut testele de trombofilie. Asa ca la al doilea beta pozitiv hop si eu la CMMB sa-mi fac testele acestea. Astazi mi-au sosit rezultatele partiale si ce ma nelinisteste sunt asa Proteina C 140%(interval de referinta 70-140) iar anticoagulantul lupic Met automata 57.80 sec (IR 35.8-47.8), la confirmare 41.80 sec (IR 33.30-39.30) si Raport 1.38 (IR 1.01-1.26). Proteina S si Antitrombina III sunt cu un procent max 2 sub limita superioara. Ce ma sfatuiti?

Pana sa ajung in Turcia eu am mai facut IUI, FIV si FET in Romania dar nimeni nu m-a indrumat catre aceste analize.

Multumesc mult si va doresc bebei cat mai curand, iar mamicilor si gravidutelor bebei sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Qiao - al meu super- mega- scolit "in cifre" ....lucreaza numai cu cifre ... viseaza numai cifre ...
.. dar gigeii sunt repetenti ...
Daca ar "alerga" gigeii cum ii "alearga" mintea ... ar fi tare ..

Asa ca nu chinui omu' cu matematica ...
Bucurati-va de viata ...
O sa ia si examenul ... nu-i capat de tara ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Cristina- vad ca esti din Bucuresti ... asa ca esti in avantaj ..
Eu te sfatuiesc sa ceri sfatul unui dr.

Ai 2 solutii:
1- sa te duci maine de dim. la ora 6.00 la sp. Fundeni la dr. Uscatescu ... detalii cum sa ajungi gasesti la topicul trombofilie..
pune o intrebare acolo .. sigur te vor indruma fetele
Te poti duce fara programare ... iti iei analizele cu tine si i le arati..

... mai citeste aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172965&whichpage=1

2- sa te duci la dr. Avram .. care am inteles ca acum ar fi la Regina Maria .. (acum 1 luna a fost o prietena acolo)...
sau sa-i dai mail.. sa o suni ... insa dureaza mai mult ...

Varianta cea mai simpla ... maine de dim la Fundeni .. .nu stai ff mult acolo ...

Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Elly esti cetitoare de ganduri ca exact asta voiam sa ii scriu Cristinei
Cristina in primul rand felicitari pentru sarcina si sa fie una usoara pentru 9 luni.
In al doilea rand suna si la turci la Tayfun sa vezi ce iti recomanda.

fetelor al meu e super la inteligenta dar gigeii sunt prastie...sau asa erau anul trecut; anul asta parca s-au mai desteptat




Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

elly_me si Sandy2707 multumesc mult
M-am interesat si D-na Dr Uscatescu este in concediu. Revine abia pe 25 martie. Am citit si la trombo, aici la fete, si am vazut ca tb sa trimit un PM pentru o adresa de mail a d-nei dr. Urmeaza sa fac rost de mail sa trimit rezultatele anlizei si un scurt istoric si sa vad ce-mi recomanda. Oricum daca nu pe 25, pe 26 sigur la ora 6:45 ma infiintez la usa d-nei dr. pentru un consult. Acum nu-mi ramane decat sa astept.
si va doresc o primavara cu mult soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cristina lasa PM la userl acele, nu mai e valabil de ceva vreme, eu acum 2 ani nu am putut sa ii dau PM. iti dau adresa d-nei dr pe PM. numai ca trebuie sa te inarmezi cu rabdare si nervi tari, ca s-ar putea sa primesti si un raspuns mai ciudatel (e maestra)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello.

daca tot suntem la capitolul de laudat consorti...pai sa ma laud si eu:daca ne va binecuvanta DD cu prunci-productie proprie...imi doresc sa aibe inteligenta sotului meu.Fara falsa modestie va spun ca are o inteligenta sclipitoare pentru care il admir/invidiez.De nenumarate ori ajungem amandoi la aceeasi concluzie dar prin metode diferite:eu-ca tocilara,tre' sa trec prin toate etapele ca sa ajung la aceeasi concluzie la care ajunge si el...numai ca el o face in 2 timpi si 3 miscari,sarind peste multe din etapele pe care tre' sa le pargurg eu


ufffff....simt ca pocnesc.
nu pot sa va arat ce frumuseti cumpar eu pentru botez ...da' tare mi-as dori sa va arat.

va las...ne auzim pe seara.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Cristina cu drag,
o sapatamana poate fi mult pt o sarcina mica...(nu stiu daca ai Aspenter sau Clexane in meniu) suna la turci si in acelasi timp incearca sa afli adresa de e-mail a dr Avram. De regula raspunde repede. Eu o aveam pe cea veche dar de cand s-a mutat la Regina Maria am inteles ca a schimbat-o si din pacate nu o am pe cea noua. Bafta multa

Samiro la fel si eu, as vrea ca bebeii sa aibe neuronii consorului meu...avem conexiuni diferite

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Cristina, sustin ce au scris fetele, dar saptamana asta nu e dr. Uscatescu, revine lunea viitoare. Cand mergi, spune povestea si ca nu ai voie sa mergi prea mult, ca sa ai repede rezultatele. Fii precauta in tot ce faci.
Felicitari pentru sarcina, sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara cu bebe la termen!
Trimit PM cu numerele noi ale dr. Avram.

Later edit: Hai ca am vazut acum ca aflasesi deja ca nu e dr. Uscatescu saptamana asta.

Mergi la inceput