MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Puisorule sunt super cele trei retete de saratele si biscuiti si nu par greu de facut ..... dar sunt ok sa le mancam si noi daca vrem sa slabim ???? sau sunt de facut doar familiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Dana, eu cred ca se poate si slabi cu ele, daca le mancam ca si masa de sine statatoare, nu ca si gustare. De pranz de ex, saratele si cu un iaurt si voila masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andanii, uite reteta asta o fac: http://artaculinara.com/forums/topic/4462-dieta-montignac-saratele/
e cam ca cea de pe culinar - eu pun o branza tare, resturi, ce am. si pun faina Monti pe care o am deja in borcan (care e 50-50 faina integrala si tarate) plus ceva faina de naut.
aluatul de tarta il fac doar la fel, faina Monti+ faina de naut, plus ulei, vin si sare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Hmmm, ma declar moarta de pofta .... cred ca am pus cateva grame pe mine doar privind pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Roxana, expkica-ne si noua cum faci aluatul de tarta.
Sau da-ne un link.

Eu am facut saratelele din reteta data de Puisor, ies f. bune.
Problema e ca se mananca repede.

Si as vrea sa fac si crochete de vinete:
http://www.prin-casa.ro/
Ca tot mai avem vinete coapte in congelator.

Si ma mai gandesc ptr restul meniului saptamanal.

Caress, "La Multi Ani" sa fii sanatoasa si fericita!!

Somleac, frumoasa surpriza. Bravo!!

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani sa stii ca ies bestiale..mega bestiale saratalele cu tarate si integrala si brinza(eu am pus telemea)...adik chiar is ff bune...trebe sa pui cam mult unt da...merita cu desvarsire...

sa inteleg ca la voi e frig..ei bine la mine e zapada..si mai trebe sa mai si zbor spre Ro duminica dimi..ashea ca nush daca o sa mai auziti zilele astea de mine la cat de deprasata o sa fiu cand ma uit afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Brandusik sa ai drum bun sa ne spui ca ai ajuns cu bine la mami tau
zici ca-s bune saratelele ?? o sa incerc zilele astea sa-mi astampar pofta de carbo ... mi-e o foamne azi de as manca si lemne, nu stiu din ce cauza ... o fi din cauza frigului , din cauza rusilor sau pur si siplu mi-e foame

cge crochetele alea le faci in cuptor ???

va pupp , o seara faina va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Eu vad ca m-am potolit cu foamea aia disperata peste zi,mai ales ca am foarte multa treaba si nu prea am timp sa ma gandesc la asta, seara insa in continuare mananc foarte tarziu.

Mai am o intrebare, sosul de soia e permis in faza 1?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Caress cred ca ai trimis foamea la mine ... nu stiu ce sa ma fac, am mancat 3 finn crysp cu magiun de prune si un colt de paine neagra cu iaurt light ... si inca mi-e foame

va doresc o seara faina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Branduso, drum bun sa ai Important e ca mergi acasa, nu vremea de afara. Hai sus cu moralul

Cristina, super reteta de crochete. Se fac, dar la cuptor.

Caress, e conform sosul de soia dar sa nu aiba faina sau zahar sau alte prostii. Din cate stiu eu cel de la Kikoman e conform.

Nu imi prea plac sarmalele de post ce mi le-a facut mama Au prea multa soia si sunt dulcege. Nu mai repet experienta.

Va pup

Mergi la inceput