FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Umbrarito, ma bucur ca esti mai binisor ,si cu reactia adversa sa stii ca poate sa fie mult mai intarziat, eu am facut la tabletele dinaintea Fiv-lui da iti aduci aminte si nu a fost de la prima tableta , sau poate suntem noi mai cu coarne!
Catelusa ta eu pariez ca o sa aiba cel putin 6 puiuti! Ah ce o sa ti placa! , deci pune-te pe picioare!si tine ne la curent cu eco din Cluj pana una alta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salutare

Daniella catelusa va face cel putin 9-10 pui , anul trecut fiind prima fatare a facut 11, dar unul s-a nascut mort sau a murit la scurt timp, ceilalti 10 au trait toti ....deci ma astept la cat de multi numa' sanatosi sa fie sau cine stie ce surpriza ne mai face ,poate face mai multi de 10 .
La menstra asta am eliminat la greu cheaguri, ce sa zic, poate-i de bine...'om vedea.

pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Umbra...ii doresc nastere usoara catelusei tale...draga de ea...Si Alma mea intra in calduri,se tot freaca cu fundul de nasul masculilor,dar inca nu sta la imperecheat.Oricum e o grija in plus,sa nu cumva sa stea,ca eu nu am unde sa o las sa-mi faca puiuti...in apartament si ea e mult,nu inca 5-6 pui....daca as sta la casa as duce-o sigur la monta,sa devina si ea mamica...dar asa ii voi refuza acest privilegiu din pacate.Sper ca esti mai bine cu menstra...abia astept sa ne vedem!!!

Dani
...tie si bebeilor!

Velvet
...bafta multa azi la histero...sa vii cu vesti bune

Pupici fetelor,o zi furmoasa sa avem

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...Budapesta, martie 2013, PK


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

buna fetelor va multumesc din suflet pentru sustinere nu a fost sa fie de data asta,,, asta e ...........hiperstimularea cu care eu am mai avut probleme a facut sa pierd tot....... 6 embrioni va dati seama incerc sa nu ma gindesc foarte mult ca-mi fac rau o sa ma bucur de ceea ce am si daca dumnezeu ma ajutat odata eu sper ca ma va ajuta si a doua oara o sa mai incerc odata in vara daca o sa pot......nu voi mai avea multa activitate pe forum dar va pup si sunt alaturi de voi
daniela felicitari pentru inimioara si te cred cind spui ca nu esti linistita asa am fost si eu pina l-am tinut in brate si nici acum ca are 3 ani nu sunt linistita sunt copii doriti asteptati ani la rind
imi nu trebuie sa fi asa negativista te rog sa speri pina faci singele si sper din suflet sa fie bn doamne ajuta
ona iti doresc un beta mare de tot doamne ajuta sa-mi scri pe mess te rog
miha te pup dulce de tot si vorbim la telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

candy multa sanatate si putere sa poti trece peste toate obstacolele...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbruta sanate catelusei..

imi deja Alma e domnisoara...ce trece vremea...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

buna seara fetelor,
in sfarist dupa atata timp am ajuns si noi ( cam 4 la numar) acasa. ce bine e! nu am apucat sa citesc tot ce s-a intamplat intre timp dar o sa fac o actualizare zilele astea cat de curand .
daniela nu pot decat sa imi imaginez nelinistea si nerabdarea ta dar o sa vezi ca asteptarea o sa merite
imi te rog nu abandona lupta de la inceput, gaseste in tine puterea si speranta
miha felicitari, aflasem vestea buna inca de luni cand inca eram la szeged, sa fie bine pana la capat.
candyimi pare tare rau, dar ma bucur ca nu abandonezi si esti hotarata sa mai incerci. pe mess nu iti pot scrie, nu am id-ul tau dar il pot afla asa ca o sa te anunt
pt. toate fetele, fara discriminari, multi, multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetelor!

Multumesc ptr toate cuvintele furmoase...dar lupta asta am pierdut-o...azi dimineata mi-au aparut urme de sange pe hartie...si durereile specifice zanei.Asta este...mergem mai departe.Oricum nu renunt, cat ma lasa sanatatea voi lupta ptr un bebe al meu.

Ona...bafta maxima iti doresc!
Candy

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...Budapesta, martie 2013, PK


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

Imi..eu zic sa nu abandonezi asa usor, eu am avut aceleasai simptome ca si tine. Cu 3 zile inainte de testul beta am vazut urme de sange pe aplicatorul de la crinone gel.Poate fi si sangerare de nidare....deci nu dispera si fa testul beta. Eu am sangerat pana in luna a 5 a de sarcina. Nu e totul pierdut....si nu intrerupe tratamentul de sustinere. Multa sanatate si bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Ioana...nu e cazul...Am vaut sange dimineata la 5 pe hartie, maroniu asa...si pe aplicator ceva urme...Apoi, acum dupa ora 9 a aparut si pe absorbant...a curs acolo...dar e ceva tare inchis la culoare,spre negru...si am durerile specifice de zana.I-am scris si la Pk, a zis sa mai iau si maine Crinon, dar semnele nu sunt deloc incurajatoare...Oricum maine merg la el, acolo trebuie sa fac BHCG...si mai discutam sa vedem ce facem mai departe.Oricum multumesc

Mergi la inceput