FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

hello la toate domnintele,

am fost la eco sambata si s-a vazut un sac gestational de 3.5mm sau 0.35cm ,am auzit putin si inimioara,dar atat,a zis ca la exact 6 saptamani sacul gestational e intre 2 & 5 mm, mi am facut programare peste 2 saptamani ca sa vedem mai multe , am o frica in mine de nici nu am putut sa ma bucur ,il intrebam disperata chiar nu vedeti inca un sac ???,
ah si ecografia nu mi a facut o vaginal cand a auzit ca am facut FIV, intr un fel m-am bucurat ca dupa atata utrogestan chiar nu aveam nevoie de o maciuca!!
of e tare grea asteptarea , incerc sa ma bucur dar e bucurie invaluita cu frica.ma pipaiesc ma controlez zici ca sunt un "freak control" ,
am crezut ca totate problemele se termina cand am sa vad testul pozitiv , da de unde??????

Imi , cum te simti , ce simptome ai ??
Miha , ai facut un early test?? da un semn de viata !
la toate fetele in focuri ,va doresc sa fiti pozitive si sa iasa cu ca tre sa vina fete noi asa ca hai totata lumea repede la gravideala.

Soroc & Ioana3110 sanatate la bebei , ce bine ca mai scrieti cateodata!!
Olimp,
Umbrarita measi ai grija de tine!

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salutare,

Daniella iti doresc sanatate si Doamne ajuta sa fie bine. Cred ca e foarte grea asteptarea asta de inca doua saptamani dar n-ai ce face...astepti si Doamne da sa fie macar 2 inimioare pana la urma .
Eu azi trebuia sa merg la munca ,dar n-am mers, m-am simtit rau azi noapte cu dureri de burta si de spate si pe la 6 de dimineata cand am ajuns la baie toata am fost plina de sange cu cheaguri . Nu stiu ce drac s-a intamplat si de ce mi-a venit menstra ca nu ar fi trebuit pt ca de doua sapt am facut injectia si nu e normal sa vina ciclul acum,ca injectia aia il opreste . Dar medicii zic ca e normal,sa nu-mi fac probleme ca e efect secundar de la injectie.....mai lasa-l in pana mea de efect secundar ca pana acum n-am avut asa efecte secundare la doua sapt dupa ....si doar am mai facut 2 ture de injectii ....vad ca nimic nu e la fel ...3 cure ....toate trei diferite cu efectele lor secundare cu tot .Asa ca acum iar stau in pat ca ma doare burta su spatele de-mi vine sa ma urc pe pereti !!!
Pe 15 apr mi-am facut programare la control ...atunci sa vedem ce si cum !

Va pupacesc pe toate
Aveti grija de voi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Daniela ...super! M-ai facut sa rad ...cu maciuca!!
Imi ..bafta, bafta...asteptam vesti!
Candy nici un semn?
Fetele sa nu uit vreuna...
Nikkid ai PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Dani...eu zic ca e fff bine si o inima...nu trebuie sa fim nemultumita, doar stii prin cate ai trecut...sa ne bucuram de ce avem,da? Te pup si ai grija de tine si de bebe
Eu nu am simtpome...adica am de zana,asa cum am mai scris...asta este

Umbra...ai vb si aici la Mures? A zis si el ca e in regula? Imi pare rau ca nu te simti bine...sper sa treaca repejor.Te pusi si astept sa ne vedem pe 15 aprilie

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...Budapesta, martie 2013, PK


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Azi ziua 10 Bhcg 15.98 voi ce ziceti e prea putin?
Daniela felicitari pt inimioara, poate data viitoare vezi 2.
Din pacate Candy nu a reusit,azi avea Bcg 0.4
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Azi ziua 10 Bhcg 15.98 voi ce ziceti e prea putin?
Daniela felicitari pt inimioara, poate data viitoare vezi 2.
Din pacate Candy nu a reusit,azi avea Bcg 0.4
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Umbra, imi pare rau ,si iti doresc sa te simti bine cat de repejor!

Imi , tare m-as bucura ca simptomele tale de zana sa ti aduca un Beta mare de tot, na asa !!
sper sa nu ma interpretati gresit , ma bucur nespus de rezultatul meu dar cu frica ,pentru ca vreau sa stea cu mine 9 luni fara probleme , da adevarat am sperat la 2 inimioare, si am ramas putin ca la dentist, dar asta e !!

Miha ,daca poti repeta-l la 48 de ore,si felicitari ca rezult e bun!
Candy, imi pare tare rau , si sper sa te poti ridica din nou si sa mai incerci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

Daniella, felicitari! E un sentiment unic primul ecograf, imi aduc aminte perfect fiecare clipa. Sper ca toatte care sunteti pe acest forum sa ajungeti sa traiti acest sentiment cat mai curand.
Bafta tuturor. Va tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi pana la proba contarie nimic nu e pierdut

daniella daca zici ca nu ai facu eco endovaginal ci doar normal e super tare mai ales daca zici ca ai auzit putin si inimioara , eu la 6 saptamani si 5 zile am auzit inimioara la eco endo...

miha ziua 10 de la ovulatie cum s-ar zice ..e bun rezultataul , repeta analiza la 2 zile daca se dubleaza valoarea atunci sarcina este in evolutie..tinem pumnii

candy
imi pare nespus de rau ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbruta multa sanatate , treci tu si peste asta , prin cate suntem novoite sa trecm... , bafta la control..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput