FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetelor!
Am intrat sa va multumesc ptr cuvintele frumoase, pentru sustinere si incurajare.
Soroc si Ioana...m-au surprins in mod placut incurajarile voastre, nu ma asteptam sincer!Stiu ca fiecare dintre voi aveti acasa cate o comoara, nu credeam ca mai aveti timp sa cititi si sa sustineti aspirantele...va multumesc din suflet ptr tot

De ce spun ca nu a fost nici de data asta? Pentru ca de cateva zile am prezente toate simptomele specifice de menstruatie...aceleasi de fiecare luna, care nu m-au lasat veci sa sper nici macar ptr un minut.Oricum,nu voi renunta la lupta asta...pana ma tin banii si sanatatea,o sa continui sa incerc sa am un bebe al meu, si cu voia lui Dumnezeu il voi avea la un moment dat, intr-un fel sau altul.Si spun inca o data jos palaria in fata lui PK si a intregii echipe de la Budapesta...nu am nimic,dar nimic de reprosat celor de acolo si stiu sigur ca au facut tot ce a fost omeneste posibil ptr mine!

Szegedistelor
...astept vesti bune de la voi...cred ca ptr unele se apropie momentul testarii,nu?

Dani...sa ne aduci numai vesti bune de la eco...si distractie placuta la ziua de nastere!



---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...Budapesta, martie 2013, PK


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

buna fetelor
in sfarsit am sa va dau vesti bune.azi am facut transferul de 2 puiti, unul de 8 si altul de 10cel. pana acum totul a decurs f bine. am avut parte de vreme super, miercuri am vizitat budapesta, aici la sz. a fost gasca mare mare si inca mai este. eu am stat la gyongyi unde m-am simtit ca acasa si am cunoscut super fete.toata aceasta perioada m-am simtit super datorita persoanelor de aici si nu in ultimul rand datorita dl-ui dr. Zadori caruia nu pot decat sa ii multumesc din suflet.
doresc tutror fetelor multa multa bafta si tin pumnii pt. toata lumea.
imi tot ce trebuie sa faci acum este sa gandesti pozitiv.pup
daniela asteptam vesti bune.
nico tin pumnii miercuri la punctie.
ioana pe unde esti, ce ai facut?
umbra aici a nins dar nu e de speriat, pup sa te simti bine.
multi pupici pt toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi nu targe linia sa asa de repede , pe mine m-a durut burta ca la ciclu si aveam toate simptomele pana pe la 6-7 saptamani..

ona sa fie cu mult mult lipici

la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico75 spune:

tuturor!
Suntem si noi pe aici, gasca din Szeged...in focuri, emotii !!!
La mine punctia va fi mai tirziu, miercuri, dar nu conteaza decit sa fie bine!
Ma bucur ca am intilnit si de data asta oameni deosebiti, alaturi de care totul pare mai usor de trecut, pentru ca psihic este destul de solicitant oricit de puternica ai fi!
Sunt sufleteste alaturi de toate fetele care ca si noi, fac orice pentru a avea un copilas!

Ioana, pe unde esti, nu am reusit sa te detectez la clinica!
Va pup pe toate si sper sa vin cu vesti bune zilele viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

nico bafta miercuri ...tinem pumni..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele,
Eu sunt abia la inceputul tratamentului, pe 14 martie a fost prima consultatie, iar pe 15 am inceput stimularea. Nu prea am vesti de dat, pentu ca nici eu nu stiu nimic, urmez tratamentul pas cu pas si ma rog zilnic ca totul sa fie bine....
Adevarat ca la Szeged a nins, dar nu cum se zice la TV ca sunt drumuri inchise, poate in alta parte din Ungaria, dar aici da semne de incalzire. Eu merg in fiecare zi la clinica in jurul orei 9 pentru injectii, sunt o tipa inalta cu un palton roz, clar ies din multime, ....e greu sa va reperez la clinica ca e multa lumea de obicei acolo, dar daca voi ma vedeti, astept un semn de la voi.
Hai fetele ca se poate, capul sus, gandire pozitiva si minunea o sa se realizeze. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata

Imi

ona tin pumnii pt lipiciosi!

mult succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

Imi, ne facem timp pentru ca stim ce inseamna si prin ce focuri si sentimente trebuie sa trecem toate cele de aici pentru a ne indeplini visul. Citesc zilnic si sunt alaturi de voi cu ganduri bune, dar scriu mai rar si si doar atunci cand pot ajuta cu ceva. Desi tu esti pesimista, eu sper ca urmatorul tau mesaj sa ne anunte ca vei fi mamica.
Toata bafta din lume ti-o doresc macar pana faci rezultatul de sangeca sa iasa pozitiv.
Te pup si sper ca de data asta sa fie cu
noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

sBuna fetelor.

Imi,trebuie sa fi optimista,sper din toata inima ca totul o sa fie bine si ca o sa ai o surpriza placuta.

Daniella,astept rezultatul de la eco,sunt curioasa cati puiuti ai.

Eu astept cu nerabdare sa treaca inca 3 saptamani si sa mergem la Budapesta.

Va si sper sa fie o primavara frumoasa pt toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Salutare unguroacelor!
cate ptr fiecare si sa vina mai repede primavara!
Nu am citit decat pg in curs...
Imiii, hai cu optimism si capul sus pana la proba contrarie!!
Nikked si cine mai este in focuri, multa bafta!!! sa vina barza la fiecare!!
Danutzule, hai cu inimuca puternica pooopp si ai grija de tine!
Va doresc o primavara frumoasa si cu multe reusite!


Mergi la inceput