FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor..."farmacia" din interiorul clinicii tine tot de farmacia Deli insa la clinicica se pot achita medicamentele doar numerar in forints.
Extensia farmaciei Deli este in clinica dintotdeauna.
la farmacia Deli puteti cumpara cu cardul in lei.

andrew,comunicarea prompta,directa si rapida sunt printre atuurile lui PK.
cu siguranta s-a intamplat ceva si nu a primit mailul tau asa ca te sfatuiesc sa-l retrimiti pe adresa info@ivfpregnacycenter.com

mult succes tuturor in tot ce intreprindeti...sa va reuseasca Fiv-urile...sa va creasca burtile...sa nasteti usor etc etc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

daniella lasa ca trec si ele , ma refer la greturi , pe mine me tineau toata ziua de dimineata pana seara , am scapat de ele pe la 14 saptamani...deci mai ai ceva de tras...ma bucur ca esti bine...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Fetelor multumesc pentru lamuririle legate de treaba cu farmacia.

tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Buna,fetelor! Ma pregatesc si eu de o fetilizare la Szeged cu dr Zadori...problema mea sunt trompele infundate cu un lichid..hidrosalpinx...laparoscopie pt desfundarea lor am fwcut anul trecut in iulie dar in cwteva luni lichidul se formase din nou...dr zadori mi a dat un antibiotic si antiinflamator si miercuri merg din nou la control...eu as fi fost dispusa si sa ma operez sa scot sau sa clipsez trompele...el a zis sa incecam cu antibiotic mai intai...si sa mai facem o fertilizare cu trompele asa...am facut o fertilizare nereusita in Romania!
Vreau si parerile voastre...cele care poate ati avut aceeasi problema ca si mine...ati reusit vreuna fiv ul cu hidrosalpinx?
Va pup si mult noroc fetelor care asteapta sa faca testul de sarcina, la cat mai multe burtici...:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Buna,fetelor! Ma pregatesc si eu de o fetilizare la Szeged cu dr Zadori...problema mea sunt trompele infundate cu un lichid..hidrosalpinx...laparoscopie pt desfundarea lor am fwcut anul trecut in iulie dar in cwteva luni lichidul se formase din nou...dr zadori mi a dat un antibiotic si antiinflamator si miercuri merg din nou la control...eu as fi fost dispusa si sa ma operez sa scot sau sa clipsez trompele...el a zis sa incecam cu antibiotic mai intai...si sa mai facem o fertilizare cu trompele asa...am facut o fertilizare nereusita in Romania!
Vreau si parerile voastre...cele care poate ati avut aceeasi problema ca si mine...ati reusit vreuna fiv ul cu hidrosalpinx?
Va pup si mult noroc fetelor care asteapta sa faca testul de sarcina, la cat mai multe burtici...:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice1983 spune:

buna fetelor!
ce mai faceti? cine e in focuri in perioada asta? va tin pumnii si va doresc sa vi se implineasca visul!
burticile cum se mai prezinta?
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ileana,literatura de specialitate spune ca nu se face FIV daca exista hidro pe trompe.
mai intai se inlatura aceasta problema si apoi se trece la FIV.
dr.Peter Kovacs de la Kaali Budapesta nu este multumit de clipsarea trompelor pentru ca lichidul se reface si in cazul unei sarcini,chiar si cu trompele clipsate,lichidul poate migra si ajunge la embrion.
asadar...dupa PK si dupaa teoria de specialitate the best thing to do e sa scoti trompa/trompele cu hidro pe ele.

toate cele bune


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna fetelor,
Am mai tras si eu cu ochiul pe la voi. Nu am mai facut-o de mult! Imi era dor de voi! DANIELLA FELICITARI! Ma bucur atat de tare cand vad ca se gravidesc toate doritoarele! Cu rabdare si incredere! Sunt alaturi de voi, chiar daca nu va mai citesc si nu va mai scriu, dar pitica mea imi mananca ffff mult timp. Ma rog pentru fiecare dintre voi sa aveti parte de bucuria de a va tine in brate comoara!
Olimp,ai 26 saptamani, cand a trecut timpul? Sarcina usoara in continuare si nastere usoara!
Va pup pe toate si pe Andrew!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

lorena , multumesc , sa-ti traiasca buburuza




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Lorena, multumesc mutl , va doresc multa sanatate, si sa cresteti mari!!


9+

Mergi la inceput